Wariujący czujnik klapy bagażnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: vwlad » pn gru 12, 2011 12:02

Witam, mam w moim mk4 następujący problem. Otóż czujnik zamknięcia klapy bagażnika ciągle się włącza i wyłącza irytująca piszcząc w czasie jazdy. Bagażnik jest oczywiście cały czas zamknięty, to już sprawdziłem.
W związku z tym wariuje też alarm. Ogólnie wydaje się konieczna wizyta u jakiegoś elektryka samochodowego, bo mam 2 lewe ręce i sam tego nie naprawię.
Szybkie pytanie jest takie, czy da się jakoś z łatwo dostępnej bez rozbierania kostki odłączyć ten czujnik, by ustało to irytujące piszczenie i nie wariował alarm przynajmniej do czasu, aż będę mógł się zająć naprawą tego. Gdzie jest taka kostka? Z góry dzięki za pomoc.


VWlad

Follow the white rabbit

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Waqa » pn gru 12, 2011 12:18

sprubuj odłączyc mikro w zamku, ale do tego trzeba zdjąć tapicerkę klapy bagażnika



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Qto » pn gru 12, 2011 15:01

Zanim dobierzesz się do zamka to zobacz czy kable w lewej przelotce z klapy do budy nie są połamane, u mnie właśnie one powodowały zwarcie i świecenie kontrolki otwarcia bagażnika pomimo iż ten był zamknięty.
W samym zamku też może być problem, ale raczej musiałbyś mieć wyciek płynu do spryskiwaczy - wiele użytkowników nie wiem że płyn im cieknie - standardowa usterka, w FAQ jest porada jak naprawić.



Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: vwlad » pn gru 12, 2011 16:37

Kable w przelotce raczej sprawne na tyle na ile mogłem sprawdzić, a to że płyn do spryskiwaczy zalewa te styki to u mnie jest taka mozliwość. Swoja droga idzie jakoś szybko zdjąć tą tapicerke klapy bez uciekania się do bardziej zaawansowanych narzędzi niż śrubokręt krzyżakowy czy torx?


VWlad

Follow the white rabbit

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Qto » pn gru 12, 2011 16:40

vwlad pisze:Swoja droga idzie jakoś szybko zdjąć tą tapicerke klapy bez uciekania się do bardziej zaawansowanych narzędzi niż śrubokręt krzyżakowy
tak, nie potrzeba nic innego jak właśnie tylko śrubokręt krzyżakowy. W każdym z uchwytów (to za co zamykasz bagażnik) jest po jednej śrubce...odkręcić i plastik energicznie szarpnąć - najłatwiej od strony szyby. Kumpel się z tym cackał i połamał...ja zawsze stanowczo szarpnę i problemów nie napotykam, także nie przejmuj się jak po delikatnym pociągnięciu nie będzie chciało wyskoczyć z zatrzasków.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314" onclick="window.open(this.href);return false; - tu masz o naprawie wycieraczki i spryskiwacza



Awatar użytkownika
kangoosligo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 14, 2011 12:08

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: kangoosligo » śr gru 14, 2011 12:25

witam wszystkich
potwierdzam właśnie skorzystałem z porad kolegi należy zdjąć pokrywę klapy bagażnika i odłączyć czujnik u mnie podziałało
pozdro



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: martinezz123 » śr gru 14, 2011 13:09

kangoosligo pisze:witam wszystkich
potwierdzam właśnie skorzystałem z porad kolegi należy zdjąć pokrywę klapy bagażnika i odłączyć czujnik u mnie podziałało
pozdro
no tak tylko czy tak miała wyglądać naprawa ?? :chytry:
myslę że w ten sposób okazało się że cały zamek ryglujący jest do wymiany :hmm: i powinieneś to zrobić , koszt nowego to około 160-170 zł , używki nie polecam bo za pewne będzie miała tyle lat co twoja i tak samo sie skończy a kosztuje połowę z tej kwoty


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Waqa » śr gru 14, 2011 13:56

martinezz123 pisze:
no tak tylko czy tak miała wyglądać naprawa ?? :chytry:
kolega prosil o to:
vwlad pisze: Szybkie pytanie jest takie, czy da się jakoś z łatwo dostępnej bez rozbierania kostki odłączyć ten czujnik, by ustało to irytujące piszczenie i nie wariował alarm przynajmniej do czasu, aż będę mógł się zająć naprawą tego. Gdzie jest taka kostka? Z góry dzięki za pomoc.
zresztą Qto napisał prawdopodobne rozwiązanie wariującego mikro w tylnej klapie. wiec ocb



Awatar użytkownika
kangoosligo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 14, 2011 12:08

Re: Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: kangoosligo » czw sty 12, 2012 10:54

martinezz123 pisze:
kangoosligo pisze:witam wszystkich
potwierdzam właśnie skorzystałem z porad kolegi należy zdjąć pokrywę klapy bagażnika i odłączyć czujnik u mnie podziałało
pozdro
no tak tylko czy tak miała wyglądać naprawa ?? :chytry:
myslę że w ten sposób okazało się że cały zamek ryglujący jest do wymiany :hmm: i powinieneś to zrobić , koszt nowego to około 160-170 zł , używki nie polecam bo za pewne będzie miała tyle lat co twoja i tak samo sie skończy a kosztuje połowę z tej kwoty
z pewnością nie ale czujnik w golfie jest tak zainstalowany że jak by nie kombinować to zawsze będzie zalewany ze spryskiwacza no chyba że uszczelnisz przewód



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: martinezz123 » czw sty 12, 2012 22:12

z pewnością nie ale czujnik w golfie jest tak zainstalowany że jak by nie kombinować to zawsze będzie zalewany ze spryskiwacza no chyba że uszczelnisz przewód
na to też jest rozwiązanie trzeba naprawić mosiężną rurkę w środku mechanizmu wycieraczki :hmm: :-)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Qto » czw sty 12, 2012 23:17

martinezz123 pisze: z pewnością nie ale czujnik w golfie jest tak zainstalowany że jak by nie kombinować to zawsze będzie zalewany ze spryskiwacza no chyba że uszczelnisz przewód


na to też jest rozwiązanie trzeba naprawić mosiężną rurkę w środku mechanizmu wycieraczki :hmm: :-)
a link do instrukcji podałem wyżej :bigok:



Awatar użytkownika
szadrak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:28
Lokalizacja: PO
Auto: Seat Leon ST

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: szadrak » śr lut 15, 2012 00:07

Ja mam ten sam problem czujnikiem zamknięcia klapy bagażnika. zauważyłem tylko, że jak nacisne hamulec to ta kontrolka gaśnie... Czy jest jakieś powiazanie ze światłami od hamulców?
Jutro zabieram sie za odłaczenie tego czujnika w klapie.
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2012 00:16 przez szadrak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Qto » śr lut 15, 2012 00:15

szadrak pisze:Czy jest jakieś powiazanie ze światłami od hamulców.
tak - połamane kable w przelotce z klapy do auta



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: martinezz123 » śr lut 15, 2012 23:25

Qto pisze:
szadrak pisze:Czy jest jakieś powiazanie ze światłami od hamulców.
tak - połamane kable w przelotce z klapy do auta

dokładnie gumowe przelotki :) miedzy klapą a budą


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 58 gości