Kontrolka ESP

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Thunder Blade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 15:32

Kontrolka ESP

Post autor: Thunder Blade » śr lis 16, 2011 22:46

Witam

Mam następujący problem z ESP w moim Golfie IV:
Nie wiem, w jaki sposób ma być sygnalizowane jego działanie, samochód posiadam od niedawna a w instrukcji jest to jak dla mnie niezrozumiale wyjaśnione..
Otóż, gdy włączę przyciskiem system ESP, zapala się na stałe jego kontrolka.. świeci przez cały czas (chyba że je przyciskiem wyłączę). Kontrolka gaśnie natomiast po zgaszeniu silnika i nie świeci po wszystkich kolejnych rozruchach silnika.. Natomiast jeśli po którymś rozruchu znów wcisnę przycisk ESP nic się nie dzieje.. po kolejnym naciśnięciu znów na stałe zapala się kontrolka ESP i świeci aż do zgaszenia silnika.. potem sytuacja powtarza się.. Czy w ten sposób ma być sygnalizowane działanie ESP czy może coś jest z nim nie w porządku? Z góry dziękuję za wszystkie informacje.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka ESP

Post autor: Qto » śr lis 16, 2011 23:24

Świecąca się kontrolka sygnalizuje wyłączenie ESP. Przyciskiem system się wyłącza a nie włącza...po uruchomieniu silnika domyślnie ESP jest włączone i w razie potrzeby możemy przyciskiem wyłączyć...i o tym fakcie informuje nas kontrolka. Podczas pracy ESP (kiedy system faktycznie pracuje np podczas poślizgu) kontrolka mruga



Thunder Blade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 15:32

Kontrolka ESP

Post autor: Thunder Blade » czw lis 17, 2011 00:10

Rzeczywiście.. w ten sposób wszystko się zgadza.. dziękuje za wyjaśnienie :)



marcin1984wwy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 19:44
Lokalizacja: pułtusk
Kontakt:

Re: Kontrolka ESP

Post autor: marcin1984wwy » sob gru 10, 2011 20:30

Witam

Mam taki oto problem Mianowicie po zapaleniu silnika wszystko jest ok ale tylko gdy rusze i przejade kilkanscie metrów do przodu lub tyłu zapala mi sie ESP i przyciskim nie mogę jego wyłączyć. Dopiero gdy zgaszę silnik odzcekam 5 sekund i zapalę zpowrotem wszystko jest ok, moe jeździć dowoli gasić i nic. Auta żadko używam dwa razy w tygodniu i to włąśnie po takiej tygodniowej przerwie tak sie dzieje choc nie zawsze tak jest.

Prosze o pomoc porady co sprawdzic na co zwrócic uwagę, może ktoś mniał już coś takiego?

POZDRAWIAM.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Kontrolka ESP

Post autor: martinezz123 » sob gru 10, 2011 21:22

pierwsze to podpiąć vaga i sprawdzić błedy . podejrzewam którys z czujników abs ale bez wpięcia w sterownik to takie szukanie po omacku


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka ESP

Post autor: Qto » sob gru 10, 2011 23:46

poczytaj o adaptacji czujnika, może pomoże...takie chwilowe błędy są ciężkie do wychwycenia kompem :grrr:
jakby wadliwy był czujnik ABS to powinna zapalić się jednocześnie kontrolka od ABS



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Kontrolka ESP

Post autor: martinezz123 » ndz gru 11, 2011 18:09

jakby wadliwy był czujnik ABS to powinna zapalić się jednocześnie kontrolka od ABS

też prawda :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości