Podgrzewaniue tylnej szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: Borygo » śr gru 07, 2011 12:59

Witam wszystkich Forum-owiczow!
Mam nastepujacy problem z podgrzewaniem tylnej szybki...Kupilem samochod juz jakis czas temu,wszystko dzialalo,samochod stal okolo pol roku,ale systematycznie raz w tygodniu go przepalalem....Teraz spadl pierwszy snieg,deszcz,zrobilo sie zimno i zaczely mi parowac szyby...Wlaczam podgrzewanie tylnej szyby a tu nie dziala ;/ przelacznik dziala,przewody nie byly ani tez nie sa na wierzchu zeby mogly sie uszkodzic...Masa jest na klapie bardzo dobra,natomiast gubi gdzies plus,bezpiecznik jest caly,prad tez dobiega do bezpiecznika,nie wiem czy gdzies jest pon drodze jeszcze przekaznik odnpodgrzewania tylnej szyby....Prosze o pomoc,jakies wskazowki,Wszystko juz prawie sprawdzalem to co jest opisane wyzej,miernikiem wszystko pobadane,nie dziala nie wiem pomocy...



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: Rafał 21 » śr gru 07, 2011 15:41

Borygo pisze:.Wlaczam podgrzewanie tylnej szyby a tu nie dziala ;/ przelacznik dziala,przewody nie byly ani tez nie sa na wierzchu zeby mogly sie uszkodzic...Masa jest na klapie bardzo dobra,natomia
Pewnie masz w przelotce przerwę miedzy klapą a nadwoziem ,tam sprawdź . Przekaxnika nie masz w golfie 3 osobnego na szybę masz bezpiecznik . Faktem jest przekaxnik ale on odpowiada jeszcze za inne odbiorniki miedzy innymi dmuchawę, halogeny i zasila włącznik ogrzewania szyby itp. to nr 18 .Tylko ze Ty piszesz ze wlącznik działa tak do końca to nie wiem czy działa!/załącza .. By sie o tym przekonać należy go wyjąc a w kostce założyć zworkę.. Ale jak twierdzisz ze jest OK ,wiec pozostala tylko przerwa zasilania na przewodzie do szyby


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: Borygo » czw gru 08, 2011 02:59

Ok dziekuje serdecxznie za wskazowke,tak tez podejrzewalem ze pozostaje jedynie ten punkt pomiedzy klapa a szyba....;/ noi i jeszcze raz dla pewnosci bede musial sprawdzic ktorys raz z kolei przelacznik....Jak rozwiaze problem napewno sie podziele co bylo przyczyna....



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: ssarna1 » czw gru 08, 2011 10:07

Jak sie swieci pomaranczowa lampka w przelaczniku to znaczy ze podaje prad na szybe.

Wysłano z GT-i9100 przez Tapatalk


MK3 ADZ->AGU

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: Borygo » pt gru 09, 2011 10:22

swieci sie lampka na przelaczniku,ale na szybie pradu nie ma;/



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: ssarna1 » pt gru 09, 2011 10:47

No to oczywiste ze jak prad jest z jednej strony kabla a z drugiej nie ma to gdzies na kablu przerwa co nie?...

Wysłano z GT-i9100 przez Tapatalk


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
2nec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 14, 2009 06:21
Lokalizacja: EL
Kontakt:

Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: 2nec » pt gru 09, 2011 20:55

A może być tak ze te paseczki na szybie są poprzerywane? bo ja mam identyczny problem i ktoś mi powiedział ze to te paski na szybie ... faktycznie w niektórych miejscach jest czarny pasek tak jakby przerwane. Dzięki


PS ... Ojej tylko dopiero teraz zobaczyłem że to MK3 a ja mam MK4 ... Może być identyczny problem?


[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/8480][img]http://www.motostat.pl/user_images/8480/icon3.png[/img][/url]

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: ssarna1 » pt gru 09, 2011 21:10

Moze byc, tylko kolega napisal "na szybie pradu nie ma " co sugeruje ze zmierzyl na szybie napiecie i ma 0V wiec to nie to. Poza tym musialby miec na prawde pecha zeby mu sie wszystkie paski przepalily na raz

Wysłano z GT-i9100 przez Tapatalk


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
2nec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 14, 2009 06:21
Lokalizacja: EL
Kontakt:

Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: 2nec » pt gru 09, 2011 21:17

Tzn ja mówie teraz o swoim problemie :P Podobnie jak kolega włączam przycisk podgrzewania szyby świeci się ładnie ale nie odparowywują szyby a jak się spytałem znajomego to odrazu stwierdził że to te paski, nie znam się zupełnie i nie wiem nawet gdzie patrzyć na te kable co kolega wyżej pisał.

A i jeszcze mam pytanko jeżeli faktycznie będą te niteczki i mam założoną folie przyciemniającą na tylnią szybe to musze zdejmować folie żeby sie do tego dostać?


[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/8480][img]http://www.motostat.pl/user_images/8480/icon3.png[/img][/url]

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: ssarna1 » pt gru 09, 2011 22:18

Mozesz miec ten sam problem co kol. Borygo.

Folie trzeba bedzie zdzierac, chyba ze masz ja od zewnatrz :)

Wysłano z GT-i9100 przez Tapatalk


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: Rafał 21 » sob gru 10, 2011 10:58

2nec pisze:Podobnie jak kolega włączam przycisk podgrzewania szyby świeci
2nec, kol .. Czytaj i wyciagaj wnioski ! to nie jest tak na 100% pewne ze paseczki przerwane a przycisk świeci . Tak ma kolBorygo, a dlaczego mu nie grzeje?? odp: Bo nie dochodzi do niej []szyby] napięcie , pisze tak powyżej czy nie??

ssarna1 pisze:Folie trzeba będzie zdzierac, chyba ze masz ja od zewnatrz :)
Tak jak tu napisał kol. 2nec, trzeba ją będzie zerwać gdy będzie od wewnątrz naklejana . kupić taśmę malarską obkleić wzdłóż paska /nitki i uzupełnić lakierem przewodzącym ubytki . Uprzedzę już pytanie jakim lakierem ??? Takim http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... dz%C4%85cy" onclick="window.open(this.href);return false; zresztą wystarczy poszukać pelno tych tematów jak naprawić i czym ??


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
2nec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 14, 2009 06:21
Lokalizacja: EL
Kontakt:

Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: 2nec » ndz gru 11, 2011 00:57

No dobra wyluzuj ... opisuje swoj problem nie masz ochoty odpowiadać nie musisz spytalem uzyskalem odpowiedz dziekuje i to by bylo na tyle. Najlepiej bedzie jak sie skontaktuje z elektrykiem specjalista bo i tak literkami nic nie zdzialam. Pozdraiwam


[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/8480][img]http://www.motostat.pl/user_images/8480/icon3.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Podgrzewaniue tylnej szyby

Post autor: Rafał 21 » ndz gru 11, 2011 16:24

2nec pisze: Najlepiej bedzie jak sie skontaktuje z elektrykiem specjalista bo i tak literkami nic nie zdzialam.

2nec, no to poco zawracasz głowę , od razu mogles isc do tego fachowca i podzielić sie wiedzą . Na przyszlość oleją twoje problemy . Czytaj i ucz się zacznij od tego http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=3&t=428631" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości