Czujnik położenia poprzecznego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

miszlam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:22

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: miszlam » ndz lip 10, 2011 18:45

Witam wszystkich , mam golfa 4 2001r. , od pewnego czasu tez zdazalo sie ze zapalala sie kontrolka od ESP i nawet ponowne uruchomienie silnika nic nie zmienialo a czasem bulo ok, kilka dni temu musialem wymienic ukl.hamulcowy bo jedna tarcza byla troche krzywa a klockom tez juz niewiele zostalo, no i po wymianie - ( u mechanika ) kontrolka sie niezapala ,takze zastanawia mnie czy przypadkiem powodem zaswiecania sie kontrolki nie byl czujnik przy kole ? moze warto to sprawdzic zanim sie zacznie rozbierac czujnik G200 pod kierownica .



ekowod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 19, 2010 22:36

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: ekowod » wt gru 06, 2011 21:22

hyy ciekawa teza ale moze cos w tym jest
po zaswieceniu sie kontroliki od ESP pojezdzilem moze ze 2 tysiace kilometrów i zaswieciła mi sie kontrolka od klocków.
Zbieram sie do wymiany klocków wiec zweryfikuje teze kolegi. jestem ciekaw czy koledze miszlam dalej sie nie swieci ta kontrolka
pozdrawiam



miszlam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:22

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: miszlam » ndz gru 11, 2011 22:13

No niestety kontrolka sie zaswiecila ponownie i tak od czasu do czasu sie zalącza, tak ze zapewne wina czujnika . Apropo czujnika i jego naprawy , jest kilka postow jak mazna go samemu naprawic, mianowicie trzeba wyskobac ten ala plastik z czujnika i przelutowac uklad - najlepiej w jakims zakladzie elektronicznym , gdyz jest to problem zimnych lutow. Zastanawia mnie inna metoda naprawy . Podobny problem zimnych lutow wystepuje w kartach graficznych. Osobiscie mialem taki problem z karta GTS 8800 , no i znalazelm sposob naprawy (m.in. na YOU TUBE ) - demontaz karty graficznej , rozkrecenie ukladu chlodzenia i co sie da, bez rozlutowywania , nagrzaniu piekarnika do 180 st.C i wlozeniu karty na 8 min do piekarnika . Nie majac nic do stracenia tak tez zrobilem, po calym zabiegu karte poskrecalem, zamontowalem w kompie i karta smigala , bez przegrzania i resetowania sie kompa. I tak mysle czy robiac podobnie z ukladem czujnika G200 po wczesniejszym demontazu z obudowy osiagnie sie taki sam skutek - czyli dzialanie tego czujnika.



ekowod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 19, 2010 22:36

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: ekowod » pn gru 12, 2011 19:52

kolcki wymienilem i dalej sie swieci wiec ta teza jest obalona,
ja juz ten czujnik wyciagłem raz i sam polutowalem i przez pierwsze chwile sie swiecilo ale po 2 odpaleniu zgaslo i sie nie paliło
ale po 3-4 miesiacach znowu sie zapaliło.
czy włożenie do piekarnika pomoze nie wiem mi narazie sie nie chce bawic z tym ale jak cos to daj znac jak poszlo.



miszlam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:22

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: miszlam » śr gru 14, 2011 16:29

Kolego ekowod a czym wypelniales wnetrze czujnika , w miejsce tego plaskiku, ktory trzeba wyskrobac.



ekowod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 19, 2010 22:36

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: ekowod » śr gru 14, 2011 18:55

ja wypełniłem silikonem takim budowlanym. spotkałem na jakims tam forum ze do tego pojemnika wsadzano taki woreczek ktory wilgoc przyciaga (taki malutki np jak buty kupujesz ) ale ja go nie miałem i samym tylko silikonem wypełniłem i przez 3 do 4 miesiecy jezdzilem kontrolka zgasla



miszlam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:22

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: miszlam » śr gru 14, 2011 20:27

a propo tego woreczka , to wygladalo by tak ze po wlozeniu ukladu do obudowy trzeba by wlozyc ten woreczek i dopiero np zalac silikonem . Tylko czy ten woreczek w kontakcie z ukladem nie bedzie powodowal jakis problemow. Poki co pogoda mnie nie zacheca aby bawic sie w wyjmowanie czujnika . Ale jak podejme jakies kroki w kierunku naprawy to dam znac .



miszlam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:22

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: miszlam » czw gru 29, 2011 20:38

Z racji, ze pogoda jakos dopisuje mim, ze grudzien i co chwile zapalajacej sie kontrolki od esp, postanowilem sie za to zabrac. Wymontowalem czujnik - czas jakies 20 min, wiec spoko , ale troche zeszlo wydlubywanie czarnego dziadostwa . Po dostaniu sie do plytki trzeba ja wylutowac z trzech bolcow , z poczatku myslalem ze wyjdzie sama . No i postanowilem naprawic ją sposobem na " piekarnik " --- 180st C , po czym wlozylem plytke podkladajac pod 4 rogi kuleczki ze sreberka i na 8 min . Po wyciagnieciu i ostygnieciu , przylutowalem mały czarny uklad - ten z 8 nóżkami do plytki i plytke spowrotem do obudowy. Troche mialem pod gorke bo jedna z nozek w obudowie mi sie ulamała i trzeba bylo kombinowac ale jakos dalem rade. No i teraz kwestia czym to zalać ? Tubka silicongel czy jak tam zwal jest ponc dosyc droga to zalałem to klejem na goraco - chyba gluken , potem montaz w aucie i poki co czujnik dziala . Okaże sie na jak dlugo pomogl ten zabieg ? Ważne aby w zime był sprawny .



Paolo_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 20:12

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: Paolo_ » ndz sty 22, 2012 23:47

Jak wygląda sprawa w Golfie IV 1,9TDI 130KM 4motion z końca 2002 roku? Świeci nonstop ESP i ABS komputer pokazał taki błąd "00493 g419" Czujka w tym samym miejscu co u kolegi?



Paolo_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 20:12

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: Paolo_ » pn sty 23, 2012 10:16

Zdjąłem pokrywy pod kierownicą i okazało się że nie ma żadnej czujki tylko jest taśma z kostką na końcu do podpięcia, możliwe że ktoś czujnik zdjął wcześniej i dlatego świeci? Kolega mi powiedział że to za stary model i tam nie powinno być tej czujki. Jak to jest panowie???



miszlam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:22

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: miszlam » pn sty 23, 2012 10:50

Po zdjeciu oslony plastikowej z nad pedałów powinien sie znajdowac sie takie 2 czujniki w jednym metalowym uchwycie . Ten mniejszy to wlasnie czujnik G200 - zerknij na ta strone tam fajnie widac co i jak http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... pic=102086" onclick="window.open(this.href);return false; , Ja mam golfika z konca 2001r , modelowo juz 2002r i tam wlasnie go mam .



Paolo_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 20:12

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: Paolo_ » pn sty 23, 2012 20:24

Zgadza się @miszlam, najlepsze jest to że zdjąłem osłone pod kierownicą i co zobaczyłem? Gniazdo do którego powinien być podłączony ten czujnik a nie ma go, jest sam kabel z końcówka. Czyżby to była wina świecących sie kontrolek?



Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: KoMaR245 » pn sty 23, 2012 20:48

Tak jak nie masz czujnika to będzie się świecić kontrolka. A co do czujnika jeśli masz kostkę i na konsoli wyłącznik ESP to go masz i to że auto nie jest nowe nie ma nic do tego .



Paolo_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 20:12

Czujnik położenia poprzecznego

Post autor: Paolo_ » wt sty 24, 2012 20:11

Więc tak, diagnoza trafna a teraz proszę was abyście pomogli mi dobrać czujnik, chodzi o numer lub jakieś dane gdyż nie mam z czym go porównać. Golf IV 1,9TDI 130KM 4MOTION z 2003 roku, jeżeli pomoże to podam numer nadwozia WVWZZZ1JZ3D016975, silnik typu ASZ.
Wiem że te czujniki maja różne oznaczenia dlatego nie wiem jaki wybrać, prześle kilka co na allegro znalazłem, może któryś będzie pasował.
http://moto.allegro.pl/vw-bora-golf-01- ... 19711.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://moto.allegro.pl/czujnik-esp-audi ... 19988.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://moto.allegro.pl/czujnik-g200-esp ... 05631.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://moto.allegro.pl/sensor-modul-czu ... 25897.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ewentualnie jak ktoś by wiedział dokładnie jaki to proszę o link.
Z góry dzięki!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości