Wskazanie temperatury

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Wskazanie temperatury

Post autor: Zimny Chirurg » wt gru 06, 2011 00:44

Witam

Panowie. Mam uwalony termostat na maxa. Otwarty cały czas. brak czasu na naprawe. Ale mimo tego temp dochodziła do piątku do 70. Teraz nagle ani drgnie. I teraz moje pytanie. A jeszcze 1. Gazowałem na postoju tak ze 2 min ok 3 tys obr po wczesniejszym przejechaniu 15 km. I lipa. Ciepło leci z nawiewu. A licznik ani drgnie na desce. I teraz moje pytanie. Jak zdiagnozować co padło? Czy licznik na desce i czy jest to naprawialne? czy czujnik temp. g 62?

Będe bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Wskazanie temperatury

Post autor: stonefree » wt gru 06, 2011 01:08

Podpinasz komputer i w VAGu porównujesz bloki pomiarowe z silnika i z tablicy. Powinny być zblizone wskazania z czujników cieczy chłodzącej, jeżeli nie sprawdzasz czujnik i wtyczkę.Jeżeli w obu przy gazowaniu na postoju lub w korkach osiąga 90 stopni aw trasie spada poniże 90 wymieniasz termostat



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Wskazanie temperatury

Post autor: Zimny Chirurg » wt gru 06, 2011 12:48

stonefree pisze:Podpinasz komputer i w VAGu porównujesz bloki pomiarowe z silnika i z tablicy. Powinny być zblizone wskazania z czujników cieczy chłodzącej, jeżeli nie sprawdzasz czujnik i wtyczkę.Jeżeli w obu przy gazowaniu na postoju lub w korkach osiąga 90 stopni aw trasie spada poniże 90 wymieniasz termostat

Szczerze to mam obawy co do wskaznika na desce. Ale jak przekręcam kluczyk to podnosi sie delikatnie a po wyłączeniu opada. To znaczy ze na desce by działał. Czujnik g62 mam nowy ori ale podmienie bo mam stary jeszcze. Moze faktycznie g62 umarł. Ale mam pytanko. Jak sie okaze ze padło wskazanie na desce to czy jest to jakoś naprawialne czy trzeba nowy licznik szukać??

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wskazanie temperatury

Post autor: Qto » wt gru 06, 2011 13:03

Kompem sprawdzisz też działanie wskaźnika... 17 Instruments ->>> i output tests
Jeżeli uszkodzenie jest w liczniku to można próbować wymienić silniczek (o ile wskaźnik paliwa działa prawidłowo)...ale czy też sprawdzić kabel od czujnika do licznika - czy wsio z nim ok



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Wskazanie temperatury

Post autor: Zimny Chirurg » śr gru 07, 2011 09:22

Qto pisze:Kompem sprawdzisz też działanie wskaźnika... 17 Instruments ->>> i output tests
Jeżeli uszkodzenie jest w liczniku to można próbować wymienić silniczek (o ile wskaźnik paliwa działa prawidłowo)...ale czy też sprawdzić kabel od czujnika do licznika - czy wsio z nim ok
Witam

Co do wskazania paliwa to chyba ok. Zatankowany pod szyje i ładnie biegnie pokazac ze pełno. To jednak będzie chyba g62. Oby bo na bwarancji. W poniedziałek bede miał kompa i wszystko posprawdzam. Napewno opisze co było problemem po diagnozie vagiem.

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Wskazanie temperatury

Post autor: stonefree » śr gru 07, 2011 19:17

Zimny Chirurg pisze:podmienie bo mam stary jeszcze
zejmij wtyczkę, poedepnij stary czujnik i przymocuj z zewnątrz do węża, będziesz widział,czy działa.



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Wskazanie temperatury

Post autor: Zimny Chirurg » sob gru 10, 2011 19:05

stonefree pisze:
Zimny Chirurg pisze:podmienie bo mam stary jeszcze
zejmij wtyczkę, poedepnij stary czujnik i przymocuj z zewnątrz do węża, będziesz widział,czy działa.
Tak tez zrobiłem i okazało sie ze jednak czujnik. Temp od razu wskoczyła na 80 stopni. Na szczescie nie minęło jeszcze 2 lat od wymiany i bede miał nowy. Smigam narazie na statym. Szkoda tylko 2l płynu bo poszło w ziemie przy wymianie. Ale to nic. Koles w sklepie bardzo sie zdziwił ze ori czujnik padł po 1r i 1 miesiącu.
Dzieki i pozdrawiam.

ZC



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości