Regulator napięcia a akumulator?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

luka1231
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 15:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Regulator napięcia a akumulator?

Post autor: luka1231 » pn gru 05, 2011 11:35

W norauto powiedzieli mi że skala jaka jet dobra do ładowania to 13.6-14.2 Czy to prawda? I powiedzieli że skoki napięcia są i że to prze regulator. A regulator był robiony razem z alternatorem. Elektryk twierdzi że na 100% jest dobry. Czy mogę jakoś sam to sprawdzić?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Regulator napięcia a akumulator?

Post autor: Zico63b » pn gru 05, 2011 12:02

luka1231 pisze:W norauto powiedzieli mi że skala jaka jet dobra do ładowania to 13.6-14.2
Już to ich dyskwalifikuje: prawidłowe jest od 14,2÷14,5V; znają się ale na Żukach.
Można miernikiem z marketu za kilka złotych ale gdy gra toczy się o parę stów za aku - podjedź do innego elektryka, niech sprawdzi napięcie I DA WYDRUK Z MIERNIKA!- są mierniki z drukareczką, tzw. testery. Będziesz Kolego miał konkrety w ręku.
Przykładowo, coś takiego powinien mieć:
http://www.auto-sosulski.pl/test_akum" onclick="window.open(this.href);return false;
na samym dole strony są trzy fotki, lewa pokazuje ten wydruk.



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Regulator napięcia a akumulator?

Post autor: TheBiSHoP » pn gru 05, 2011 17:43

poprostu kiepski akumulator, zwarcie na płytach pewnie i tyle. Ja bym poszedł jeszcze raz do tego punktu i powiedział, że jeśli odrzucaja reklamacje to chcesz to mieć na piśmie z określoną przyczyną i wynikami ich pomiarów.


Obrazek Obrazek

luka1231
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 15:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Regulator napięcia a akumulator?

Post autor: luka1231 » pn gru 05, 2011 20:42

Powiedzieli mi też ze widać wybrzuszenia na akumulatorze i że to przez przeładowanie. Robią wszystko żeby się wykręcić.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Regulator napięcia a akumulator?

Post autor: wesol » pn gru 05, 2011 22:16

tylko powiedz mi jak mozna przeladowac aku kwasowy?? Nie da sie to ni eogniwo litowo jonowe by je przeladowac. Nawet akumulatorki zasadowe Ni Cd ciezko przeladować. Kwasowe akumulatory mozna ładowac nawet i dwa tygodnie czy miesiace pradem Q10 czy nawet Q20 pod warunkiem ze bedziesz uzupelniać wode. Chyyba ze bedzie aku ładowany pradem mega duzym powiedzmy Q30 czy Q50. Z tym ze niech Ci to udowodnia. Ty nie musisz im udowadniac niczego. Mozesz im ewentualnie auto udostepnic do ogledzin- pomiarów. Ty uwazasz ze aku ma wade techniczna bo przede wszystkim nie trzyma parametrow podawanych przez producenta i tyle.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Regulator napięcia a akumulator?

Post autor: Paweł Marek » wt gru 06, 2011 17:11

luka1231, pisałeś wcześniej że miałeś naprawiany alternator, jego uszkodzenie pewnie polegało na tym że dawał za duże napięcie czyli własnie regulator był w nim zepsuty. Więc do uszkodzenia dosżło wczesniej zanim naprawiłes alternator a nie teraz.
Skoro od przeładowania doszło do tak wyraźnych uszkodzeń widocznych na oko to prostu wina jest po twojej stronie i takiej reklamacji nie można uznać. Napisałem tylko wcześniej - że gdyby takich oczywistych uszkodzen nie było - to NIE PRZYZNAJĄC SIĘ do wcześniejszej awarii alternatora mógłbyś próbawac reklamowac jeszcze gdzie indziej. Zresztą i tak możesz to zrobić bo przecież opierasz się tylko na tym co powiedzieli, moga zciemniać. Ale jesli takie uszkodzenia sa faktycznie to po prostu nic już nie zastanawiaj się nad tym kup nowy aku i tyle.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Regulator napięcia a akumulator?

Post autor: marcin7x5 » śr gru 07, 2011 14:20

Mogła się oberwac cela w akumulatorze. Mógł tez długo stac na pólce w magazynie gdzie doszlo do twz głębokiego wyładowania. Powodów jest wiele.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości