Światła w bagażniku

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

91cinek10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 02, 2010 23:17
Lokalizacja: Gorlice

Światła w bagażniku

Post autor: 91cinek10 » sob gru 03, 2011 16:34

Witam wszystkich. U taty w golfie jest problem z podświetleniem bagażnika. Po prostu nie świeci. Idąc moimi doświadczeniami z golfa III rozebrałem klape i dostałem się do zamka. Pomiary wykazały że przełącznik w zamku jest wporządku. Natomiast pomiarów na kablach nie umiałem zinterpretować. Z zamka wychodzą cztery kable trzy białe i jeden brązowy idące gdzieś do środka, natomiast przy żarówce jest brązowy i czerwony. Czyli musi być coś jeszcze w środku jakiś przekaźnik albo układ elektroniczny. Co może być przyczyną nie świecenia żarówki? Gdzie znajduje się sterownik tego ustrojstwa.

Mam jeszcze drugie pytanie. Otóż nie świeci też trzecie światło stopu. Na liczniku nie pokazuje się kontrolka o przepalonych żarówkach może problem tkwi w tym samym co w podświetleniu bagażnika. Jak dostać się do żarówek w tym świetle?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Światła w bagażniku

Post autor: jeryk10 » sob gru 03, 2011 20:08

na lampce masz mieć stały plus i masa w trakcie otwarcia klapy ma wychodzić z włącznika z pinu 2 w klapie z tego co pamiętam bo to kiedyś przerabiałem Podłącz vag i adres 46 to tez dużo ci pomoże


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

91cinek10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 02, 2010 23:17
Lokalizacja: Gorlice

Re: Światła w bagażniku

Post autor: 91cinek10 » ndz gru 04, 2011 14:33

Mam pytanie, czy po otwarciu bagażnika powinna się świecić kontrolka otwarcia drzwi na liczniku? Bo u mnie nic takiego się nie świeci.



szumi81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 15:28

Światła w bagażniku

Post autor: szumi81 » ndz gru 04, 2011 15:15

Po otwarciu bagażnika powinna się zapalić wskazówka, że jedne z drzwi są otwarte. Na chłopski rozum jeżeli auto ma 2 pary drzwi to mówisz że jest 4 drzwiowe? Nie, mówimy pięcio-drzwiowe. Klapa Bagażnika to poniekąd też drzwi



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: Światła w bagażniku

Post autor: ssarna1 » ndz gru 04, 2011 16:19

Sedany sa 4 drzwiowe, hatchback i combi ma nieparzysta liczbe drzwi.. :P

Wysłano z GT-i9100 przez Tapatalk


MK3 ADZ->AGU

91cinek10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 02, 2010 23:17
Lokalizacja: Gorlice

Re: Światła w bagażniku

Post autor: 91cinek10 » ndz gru 04, 2011 17:39

Czyli w moim przypadku nie ma jakby sygnału do "centrali" że klapa bagażnika jest otwarta. Kable raczej bym wykluczył gdyż są tak zabezpieczone że raczej ciężko żeby mogło się z nimi coś stać. Od czego zacząć sprawdzanie problemu? Proszę o sugestie.

Proszę też o podpowiedź w sprawie trzeciego światła stopu jak je otworzyć?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości