podświetlanie miga

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

podświetlanie miga

Post autor: jacumba » pt lis 25, 2011 22:56

Skoda Octavia , miga podświetlanie deski oraz radia, nie działa regulacja podświetlenia deski,oraz regulacji wysokości świateł; czy to może mieć związek? miga po ok. 10 km, potem przestaje.proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Dzisiaj poruszałem wtyczką od regulacji wysokości świateł i jasności podświetlania. Zaczęła działać regulacja wysokości reflektorów i regulacja podświetlania deski. Co ciekawe podświetlanie wszystkich paneli tj. wentylacji i szyb działa płynnie, deska natomiast się wyłącza przy ruchu potencjometrem, a podświetlanie deski wraca dopiero przy następnym włączeniu świateł. Deska ma opóźnienie przy włączaniu podświetlania w stosunku co do pozostałych paneli ok. 1 sekundy. Zupełnie nie wiem co to może być??? ale chyba coś z wtyką deski albo jakiś bezpiecznik??


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

podświetlanie miga

Post autor: Rydzu » sob lis 26, 2011 16:04

Albo włącznik świateł masz walnięty. Możesz tez sprawdzić jak są wtyczki powciskane w samym włączniku świateł oraz skrzynce bezpieczników.



Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

podświetlanie miga

Post autor: DuDa » sob lis 26, 2011 18:52

Na początek rzeczywiście bym sprawdził ten regulator podświetlenia. Jest taki jak w MKIV? Może przełóż od kogoś na chwilę.


Obrazek

Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

podświetlanie miga

Post autor: jacumba » ndz lis 27, 2011 00:19

Rydzu, wtyki dziś sprawdziłem, będę patrzył na bezpiecznikach właśnie, a jak nie to, to zajmę się włącznikiem.. tylko to opuźnienie podświetlania przy włączeniu świateł, deski rozdzielczej w stosunku do reszty mnie zastanawia....
DuDa, dziwi mnie bo zaczął działać płynnie na panelu ogrzewania, radiu, elektryce szyb... tylko na desce się zawiesza... :banghead: jest taki sam, ale chwilowa podmiana nic nie da, problem jest sporadyczny przy pierwszych 10 km, potem ustaje , czasem mignie tylko raz ... a potem jest git, jedyną powtarzalną jest , że następuje na początku jazdy.


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

podświetlanie miga

Post autor: Rydzu » ndz lis 27, 2011 14:26

Podmieniając włącznik zobaczysz czy to nie jego wina. To że ma opóźnienie może być spowodowane zimnym lutem gdzieś na płytce włącznika. Jak auto się rozgrzeje problemu nie ma bo i płytka się zagrzewa.



Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

podświetlanie miga

Post autor: DuDa » ndz lis 27, 2011 15:30

Na wyjściu regulatora są jakieś dwa obwody, że deska działa płynnie, a licznik nie?


Obrazek

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

podświetlanie miga

Post autor: Rydzu » ndz lis 27, 2011 17:06

Kwestia samej instalacji, ilości odbiorników i mocy potrzebnej do ich zasilenia. Licznik ma dużo większe "zapotrzebowanie" niż np. oświetlenie panelu regulacji nawiewów. Dlatego ciężko dumać co, najlepiej pomierzyć,sprawdzić instalację a zacząć od elementów które można na szybko podmienić i sprawdzić czy to nie ich wina.



Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

podświetlanie miga

Post autor: jacumba » pn lis 28, 2011 17:51

Rydzu pisze:Jak auto się rozgrzeje problemu nie ma bo i płytka się zagrzewa.
tak właśnie jest , bezpieczniki przejrzałem i jest ok, więc pozostaje włącznik...


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

witachu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 29, 2011 22:47

podświetlanie miga

Post autor: witachu » pt sty 06, 2012 21:08

witam, podepnę się pod temat gdyż problem mam podobny u siebie. autko golf IV. objawy bardzo podobne jak u kolegi jacumba, z tym ze u mnie są duzo gorsze ze tak powiem. otóż tak od dłuzszego czasu po właczeniu swiateł mijania zapalają mi się swiatła przeciw mgielne z tyłu i swieci sie kontrolka na zegarach, narazie wyjałem zarówke z tyłu aby nie razic ludzi. kiedyś pomagało jak przełączyłem kilka razy swiatła lub pomęczyłem go to jakby pomagało ale na krótko. następny objaw jest podobny jak u kolegi podswieltenie zegarów nie działa oraz pozostałych przełączników. od czasu do czasu sobie mrugnie, czasem pomaga jak wyjme wyłacznik wypne wtyczke, ale tez nie zawsze. czy w moim przypadku tez moze to byc uszkodzony wyłącznik? regulacja podświetlania tez czasem działa a czasem nie. bede wdzięczny za pomoc. pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

podświetlanie miga

Post autor: Qto » pt sty 06, 2012 22:03

witachu, najprościej podmienić włącznik świateł i zobaczyć jak będzie na innym.

Podświetlenie, kiedy nie działa mógłbyś wyciągnąć potencjometr i zobaczyć czy jest napięcie na przewodzie koloru szarego, pin3.
Jak napięcia nie będzie to najprawdopodobniej włącznik świateł go nie podaje. Jak będzie to sprawdzamy czy jest napięcie na przewodzie szaro/niebieskim, pin 5...brak napięcia - uszkodzony potencjometr.

Przeciwmgielne. Jest zwarcie, ale aby zbędnie w kablach nie szukać przydałoby się podmienić ten włącznik...być może on jest winny w obydwu przypadkach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości