Elektryczne szyby otwueraja się

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: tomi36 » wt lis 22, 2011 14:27

Witam podczas otwierania drzwi elektryczne szyby też otwieraja się.Mozna kabelek jakiś odłączyc tylko jaki od domyku szyb?.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: Paweł Marek » wt lis 22, 2011 18:32

dokładniej: przy otwieraniu drzwi czy otwieraniu zamka. Których drzwi. W pierwszym przypadku szukaj zwarcia na kablach w gumie do danych drzwi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: tomi36 » wt lis 22, 2011 18:58

Chodziło mi jak otwieram drzwi kluczykiem zeby centralny otworzył wszystkie drzwi musze bardziej kluczykiem w lewo przytrzymac i wtedy otwiera się szyba od kierowcy i tylna prawa bo tylko one działają tak pewnie wszystkie by opadały.Nie wiem gdzie szukac kable w gumowych złaczach sprawdzałem są całe.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: Qto » wt lis 22, 2011 21:38

tomi36 pisze:musze bardziej kluczykiem w lewo przytrzymac i wtedy otwiera się
ale to przecież nie jest usterka tylko funkcja domykania/otwierania szyb z kluczyka...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: Paweł Marek » wt lis 22, 2011 22:00

tomi36, żeby się nie otwierały szyby to przy otwieraniu kluczykiem rusz nim tylko lekko a nie trzymaj długo w pozycji przekręconej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: tomi36 » śr lis 23, 2011 10:05

Własnie w tym problem próbowałem na wszystkie sposoby jak rusze lekko kluczykiem to central w ogóle nie zadziała,a jak szybko to otworze kluczykiem tylko drzwi kierowcy tylko jak dłuzej przytrzymam to otwiera central wszystkie drzwi,a z nim szyby.Własnie szukam porady jak się z tym problemem uporać.Takiego kupiłem z usterką właścielowi poprzedniemu to nie przeszkadzało.Załozyłem nową pompkę centralnego podobno steruje tez szybami i tak samo.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: Mavrick » śr lis 23, 2011 13:21

Szyby zostaw w spokoju bo tak ma byc. Usterka lezy po stronie ukladu centralnego zamka bo drzwi powinny sie otworzyc po zwyklym chwilowym przekreceniu kluczyka.



tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: tomi36 » śr lis 23, 2011 16:58

Czyli szukac w centralnym ale co moze byc nie tak patrzałem na kable całe.Moge prosic o podpowiedz od czego zacząć.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 854
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: Bednarus » śr lis 23, 2011 17:14

Czy tak samo dzieje się jak otwierasz od strony kierowcy lub od strony pasażera? Czy może od strony pasażera działa normalnie?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: Paweł Marek » czw lis 24, 2011 13:04

tomi36 pisze:Własnie w tym problem próbowałem na wszystkie sposoby jak rusze lekko kluczykiem to central w ogóle nie zadziała
sprawdź czy central zadziała po dwukrotnym lekkim ruszeniu kluczyka. Możesz miec taką opcję że po pierwszym pompka centrala się nie uruchomi, dopiero po drugim, to się ustawia podpinając dodatkową masę do pompki (zawsze masa jest na pinie 3 pompki, podanie drugiej dodatkowej masy do pinu 6 lub 8 - nie pamiętam - powoduje że central działa dopiero po drugim ruszeniu kluczykiem). Wystarczy dodatkową mase wówczas odpiąc i masz central po pierwszym ruszeniu kluczykiem. Sprawadź to i napisz bo na razie nie wiemy cz to usterka czy norma.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: tomi36 » czw lis 24, 2011 13:33

Faktyczne jak kluczykiem ruszę 2 razy otwiera central i szyby zostawia dzieki teraz mysle zeby dobry kabelek odciąc z kostki tylko niewiem od której strony na kostkę patrzec. Obrazek
Mam taki problem z szybami elektrycznymi jeszcze ze działąją po otwarciu drzwi jak zamkne nic zblokowałem kołek swiatełka w dzwiach mysląć że bedzie ok, ale po paru minutach tez nie działają jest tam jakis czasowy odłacznik czy mozna to ominąć lub jakos podłączyc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: Paweł Marek » czw lis 24, 2011 19:27

musza tam być numerki może we wtyczce a nie na pompce. Z tym że machnąłem się, masz podpiąć do pinu 8 a nie odciąć od niego masę. Jesli niema styku w pozycji gdzie ma być numer 8, to połączenie zrobisz na płytce, od pinu 3


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: tomi36 » czw lis 24, 2011 19:51

OK.teraz jasne ,a jak myslisz co moze byc z tymi szybami tez rozebrac i pod kostke w drzwiach podłaczyc mase moze pod zółto brążowy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: Paweł Marek » pt lis 25, 2011 00:12

jeśli chodzi o te nie działające zaczyna się zawsze od sprawdzenia czy w gumowych przelotkach do drzwi niema połamanych kabli. Jeśli nic nie znajdziesz trzeba zdejmować tapicerkę. Ocenić linki czy nie urywane, same moduły można sprawdzać wyjmując mechanizm z drzwi i podłączając je do dowolnych działających, nieważne która strona i przód czy tył zadziała każdy moduł odpięty w dowolną wtyczkę działającego modułu. Ale o tym już mnóstwo napisano, jest porada w FAQ jak rozebrać to wszystko, użyj wyszukiwarki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 48 gości