Pomocy Dziwne problemy z rozrusznikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

witias2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 22, 2010 22:23
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne

Pomocy Dziwne problemy z rozrusznikiem

Post autor: witias2 » pn lis 21, 2011 19:13

Witam
Mam dziwny problem z silnikiem 1.6 benzyna AEE. Jak temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera to rozrusznik przy odpaleniu zacinana się jakby nie mógł się przełamać, jak już zapali to cały dzień niema z nim problemu Problem ten trawi mnie już kilka lat (nowy aku. rozrusznik zrobiony masy sprawdzone i czyste) Ostatnio zauważyłem, że jak przed odpaleniem odetnę zasilanie pompy paliwa ( ukryty włącznik) to rozrusznik kręci bez najmniejszego problemu, ale jak włączę pompę od razu go przystawia. Reasumując problem występuje, gdy jest ujemna temperatura na zewnątrz i dostaje paliwo ( zapłon już sprawdziłem) W lecie nie ma najmniejszego problemu.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Pomocy Dziwne problemy z rozrusznikiem

Post autor: -=ren=- » pn lis 21, 2011 21:23

witias2 pisze:jakby nie mógł się przełamać,
witias2 pisze:rozrusznik kręci bez najmniejszego problemu, ale jak włączę pompę od razu go przystawia
co to znaczy PRZEŁAMAĆ I PRZYSTAWIA...?? bo rozrusznik w sumie tylko się obraca lub nie lib nie działa bendiks...


vwlifestyle.pl
Obrazek

witias2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 22, 2010 22:23
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne

Pomocy Dziwne problemy z rozrusznikiem

Post autor: witias2 » pn lis 21, 2011 23:26

Objaw jest taki że zaczyna kręcić następnie coś go zaczyna blokować puści blokuje i zapala .Objawy jest taki jak by nie dawał rady obrócić wałem . Jak zapalę i zgaszę jest ok cały dzień.Gdy rano zapalam na wyłączonej pompie paliwa rozrusznik kręci obraca wałem bez najmniejszych kłopotów. Rozrusznik jest po kapitalnym remoncie , na innym rozruszniku taki sam objaw Już od dłuższego czasu czytam stale fora internetowe i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój przypadek, na pewno problem występuje tylko przy niskiej temperaturze już od około -1 stopnia i gdy pompa podaje paliwo



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Pomocy Dziwne problemy z rozrusznikiem

Post autor: -=ren=- » wt lis 22, 2011 16:07

po pierwsze rozrząd i zapłon musi być ustawiony i sprawny naładowany akumulator.


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości