wskaznik paliwa non stop pokazuje full

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

glizda164
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 13:18

wskaznik paliwa non stop pokazuje full

Post autor: glizda164 » ndz lis 20, 2011 14:01

Witam skoro już sie zarejestrowałem to chce omówic jeszcze jedną usterke mojego auta.Mianowicie zaobserwowałem że temperatura cos mi swirowała bo wskazówka sobie fruwała od zera do połowy.....gdy temperatura była ok swirował wskaznik paliwa i tak na przemian.Po jakims czasie wskaznik temp zaczął pokazywac dobrze natomiast paliwo wciąż na full i tak jest do dzis....ktos ma jakis pomysł co może byc nie tak?Dodam że wszystkie inne wskazniki i kontrolki pracują dobrze.



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

wskaznik paliwa non stop pokazuje full

Post autor: iigAlisArr » ndz lis 20, 2011 14:31

Podłącz gdzieś pod komputer i odczytaj błędy. Jeśli nic nie wykaże z tym związanego to wykonaj test zegarów (Test wyjść) i patrz czy te wadliwe wskaźniki ruszą od zera do max i wracając zatrzymają się w połowie. Jeśli tak będzie to przyczyna gdzie indziej, może czujniki padają/szwankują.
glizda164 pisze:temperatura cos mi swirowała bo wskazówka sobie fruwała od zera do połowy..
Wskazuje na wadę czujnika (?).
glizda164 pisze:gdy temperatura była ok swirował wskaznik paliwa i tak na przemian
A to bardzo dziwne, jakby były od siebie zależne :-k nie mam pomysłu...


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

glizda164
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 13:18

wskaznik paliwa non stop pokazuje full

Post autor: glizda164 » ndz lis 20, 2011 14:52

a możesz mi przybliżyc ten ten test wyjść bo nie ukrywam że jestem kompletnym matołem z elektryki i moja wiedza ogranicza sie jedynie do wymiany żarówek;)



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

wskaznik paliwa non stop pokazuje full

Post autor: iigAlisArr » ndz lis 20, 2011 15:07

Oczywiście trzeba mieć kabel + komputer z programem. Wchodzisz w licznik (17 - Instruments dla VAG-Com) i tam jest Test wyjść (Output test) i wciskasz a następnie klikasz next aż cały test wykona. Będą się zaświecać wszystkie kontrolki, wychylać wskaźniki, "zapełniać" wyświetlacze itp. Spójrz
iigAlisArr pisze:czy te wadliwe wskaźniki ruszą od zera do max i wracając zatrzymają się w połowie
.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

glizda164
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 13:18

wskaznik paliwa non stop pokazuje full

Post autor: glizda164 » ndz lis 20, 2011 15:11

aha ok to kumpel ma kompa to mi podepnie jutro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości