krańcówka drzwi - jak wyciągnąć

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mike_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 24, 2008 13:28
Lokalizacja: Poznań

krańcówka drzwi - jak wyciągnąć

Post autor: Mike_D » wt lis 08, 2011 21:46

Trywialne pytanie...

Padła mi krańcówka w drzwiach - chciałem ją wymienić na zakupioną używkę, i tu pytanie: oględziny wskazują na to że trzeba starą po prostu wyciągnąć, ale czy na pewno? Z autopsji wiem że mocowanie wielu części w golfie polega na wrednych, łatwołamliwych zatrzaskach :grrr:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

krańcówka drzwi - jak wyciągnąć

Post autor: Paweł Marek » wt lis 08, 2011 22:03

napewno masz pociągnąć. Złamaniem zatrzasku nie będziesz się martwił skoro zmieniasz krańcówkę. Ale po pierwsze możesz uszkodzić lakier na brzegu otworu - mało ważne, ale po drugie przy wyjmowaniu krańcówka może się rozpaść i jej część z wtyczką wpadnie do środka słupka, więc może lepiej od razu odejmij plastyk czy boczek i pomóż sobie wypychając ją od wewnątrz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mike_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 24, 2008 13:28
Lokalizacja: Poznań

krańcówka drzwi - jak wyciągnąć

Post autor: Mike_D » wt lis 08, 2011 22:47

B. dobra sugestia Paweł, przypomniała mi jak wyciągałem wiązkę przewodów z tylnych drzwi i też myślałem że przy wkładaniu gniazdo się od srodka "samo" przytrzyma bez zdejmowania plastików z słupka :/. Dzięki wielkie za pomoc :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości