[mk5] Zabezpieczenie antykredzieżowe 1,6 FSI

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

[mk5] Zabezpieczenie antykredzieżowe 1,6 FSI

Post autor: grotof » ndz lis 06, 2011 20:46

To mój debiut na forum - witam kolegów.
Chciałbym, mimo immobileisera fabrycznego, dodatkowo zabezpieczyć swoje autko. Pomyślałem żeby układem z przekaźnikiem przerwać obwód zasilania pompy paliwa. W związku z tym pojawiła się moja wątpiwość, czy taki myk nie spowoduje problemów ze komputerem. Napewno zmieni się długość obwodu pierwotnego, a co z tym związane parametry płynącego prądu. Może ktoś już ćwiczył podobne rozwiązanie ?
pozdrawiam



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

[mk5] Zabezpieczenie antykredzieżowe 1,6 FSI

Post autor: doggie » pn lis 07, 2011 13:50

grotof, witamy na forum, prosimy też o zapoznanie się z regulaminem forum i przywitanie się w stosownym dziale :bajer:


co do odcięć często generują one błędy w centralnym zespole elektryki ale zazwyczaj nie musi to nic poza błędem oznaczać, ja sam robiłem odcięcie w swoim golfie i właśnie mam błąd stały ale nic poza tym on nie generuje



grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: [mk5] Zabezpieczenie antykredzieżowe 1,6 FSI

Post autor: grotof » wt lis 08, 2011 08:57

Dzięki bardzo. :pub:
Rozumiem, że błąd stały tzn. taki który "wychodzi" podczas testu diagnostycznego, a nie powoduje np. zapalania się tych kolorowych lampek ostrzegawczych na zegarach.



maxoff
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:24
Lokalizacja: krk

[mk5] Zabezpieczenie antykredzieżowe 1,6 FSI

Post autor: maxoff » wt lis 08, 2011 10:58

tak, dokładnie. mam i ja takie odcięcie już 4 lata i hula wszystko O.K błąd wyskakuje tylko po podłączeniu do kompa, na zegarach jest wszystko w porządku. pozdro.



Awatar użytkownika
pawel1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:50
Lokalizacja: Gdzieś w czasie

[mk5] Zabezpieczenie antykredzieżowe 1,6 FSI

Post autor: pawel1971 » wt lis 08, 2011 19:08

mam już 2 rok immo bezobsługowe i jest OK . http://www.all-max.pl/product_info.php?products_id=123" onclick="window.open(this.href);return false; . Nie wypuszczone żadne kontrolki na wierzch ,brzęczek odłączony. U mnie odblokowuje zapłon jak jestem koło auta .Z odległości 5 metrów zapłon nie chodzi. Jak go czasami zapomnę to muszę zap... do domu po tą kartę
Jest w czym wybierać
http://www.conda.pl/product.php?id=248" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.meta-system.eu/index.php?show=8&poz=36" onclick="window.open(this.href);return false;


Albo samemu robić odcięcie zapłonu .Tylko trzeba za każdym razem osobiście autoryzować(nacisnąć)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[mk5] Zabezpieczenie antykredzieżowe 1,6 FSI

Post autor: jhosef » śr lis 09, 2011 14:16

Podepnę się pod temat.

Czy ktoś z Was montował alarm pod CAN? Da się to zrobić własnymi rękoma czy trzeba mieć dodatkowe narzędzia niedostępne w zestawie (programator siakiś czy cuś)?

Chciałem zamontować alarm w swoim autku ale średnio mnie stać z tego co dostałem na razie ceny. Gdzie dzwoniłem to usłyszałem 750-900, zazwyczaj SEO. Z tego co znalazłem ten alarm kosztuje około 450 zet więc kilka stówek bym zaoszczędził na montażu.

Dwie dłonie sprawne mam więc myślę, że bym sobie poradził I mógłbym zamontować jak być sobie chciał.

Jaki jest stopień skomplikowania montażu w aucie CAN-owym?
Jakie alarmy polecacie poza SEO CAN Perfect?
Może jakieś przykłady montażu, instrukcje.

Pacjent Polo 1,4 TDI 2007.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

[mk5] Zabezpieczenie antykredzieżowe 1,6 FSI

Post autor: szysz61 » śr lis 09, 2011 23:15

Kupując alarm najczęściej dostajesz do niego instrukcję montażu do danego modelu. Dotyczy to też alarmów pod can. Montaż jest podobny jak przy alarmie analogowym. Alarmy w cenie 400-500zł mają podobne funkcje jak te drogie tyle, że produkują je mniej znane (wypromowane firmy).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości