Podmiana modułu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Podmiana modułu

Post autor: lon3201 » śr lis 02, 2011 13:19

Witam doradzcie koledzy od czasu jak zmieniłem komputer w golfie 2 1.8 gti 107km samochod chodzi nie za dobrze słabszy jest a gdy zimny dusi go strasznie gdy podmieniałem komputer nie zmieniłem modułu załozyłem ten co kupiłem z kompem wydaje mi sie ze jest ze słabszego silnika czy jest to mozliwe ze temu muli silnik tego co miałem juz nie mam i nie mam jak sprawdzic a czytałem ze mozna dodac mocy wymieniając moduł na mocniejszy jaki mógłbym wstawic by auto było jak najmocniejsze



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Podmiana modułu

Post autor: Paweł Marek » śr lis 02, 2011 13:37

coś ty niema znaczenia, ma być sprawny, o ile piszesz o module zapłonowym a nie sterowniku silnika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Podmiana modułu

Post autor: Lucki » śr lis 02, 2011 16:19

mocniejszy moduł ??? heheh, kto Ci takich bajek naopowiadał. Kolego a czy na pewno masz PF 107km a nie przypadkiem PB 112. Podmiana sterownika na ten z PF w przypadku PB powoduje brak sygnału z sondy i takie jaja si e dzieją.


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Podmiana modułu

Post autor: lon3201 » czw lis 03, 2011 00:06

PF 107km mam czyli nie wazne jaki moduł każdy działa podobnie a czy komputer ma wpływ na jazde na instalacji gazowej czy steruje tylko wtryskiem paliwa



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Podmiana modułu

Post autor: Lucki » czw lis 03, 2011 15:20

Ma znaczenie kolego bo w ecu zapisane są nie tylko mapy paliwa a także mapy zapłonów. Nie ma wpływu na dawkę gazu oczywiście. Ją już musisz ręcznie (I generacja) bądź kompem (II generacja) ustawić.
Daj troszkę więcej danych na pewno coś wymyślimy


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Podmiana modułu

Post autor: lon3201 » czw lis 03, 2011 23:49

nie bardzo wiem jak rozpoznac jaka to generacja gazu.Na benzynie cały czas sie dusi przerywa na gazie jak jest ciepły silnik idzie w miare ładnie choc słabawy a jak zimny to ciezko zabiera to wszystko po wymianie komputera wczesniej na forum doradzili ze moge kupic o oznaczeniach tych samych badz innych nie pamietam jakich i tak kupiłem tyko nr sie nie zgadza nie znalazłem z takim samym a z jakiego modelu załozyłem nie wiem podejrzewam ze z 1.6 i mozliwe ze temu tak silnik chodzi mam mozliwosc podmiany z pasata b3 1.8 na jednopunktowym napisze jakie beda efekty tego



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Podmiana modułu

Post autor: Paweł Marek » czw lis 03, 2011 23:53

lon3201, bez urazy - chcesz zakładać kompa od gaźnika 2EE albo od wtrysku jednopunktowego Monojetronic do silnika na wtrysku wielopunktowym Digifant ? Przecież to zupełnie co innego, inny układ inny osprzęt. Weź kolego lepiej wydaj trochę kasy na mechanika albo poproś bardziej zaawansowanego w temacie kolegę o pomoc.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości