[mk2] Różnice w instalacji starego i nowego typu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

[mk2] Różnice w instalacji starego i nowego typu

Post autor: vwslawek » ndz paź 30, 2011 19:28

Witam. Domyślam sie że temat był już poruszany wiele razy ale niestety szukam od godziny i nic nie moge sensownego znaleźć (może ktoś mnie pokieruje w odpowiedni temat), a więc zaczne tak: Mam golfa z 88r czyli stary typ instalacji i skrzynki z bezpiecznikami a że niedługo bede swapowac 2.0 2e z passka b3 chciał bym przełożyć prędzej skrzynke z bezpiecznikami i całą reszte (właśnie co jeszcze?) od golfa mk2 nowego typu żeby poźniej bez problemu wpiąć sie z instalacja z passka. Teraz mam takie pytanie potrzebuje skrzynke wiadomo i co jeszcze ? z góry dziekuje za jasne odpowiedzi i przepraszam jeśli zaśmiecam forum tematem ktory prawdopodobnie juz istnieje.


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[mk2] Różnice w instalacji starego i nowego typu

Post autor: Lipek81 » ndz paź 30, 2011 20:01

licznik, włącznik świateł, manetki (obie), obudowa stacyjki, kostka stacyjki, mocowanie skrzynki bezpieczników, oprawki żarówek postojowych, inne wtyczki kierunkowskazów przód (albo wymienisz wtyczki, albo zmienisz kierunki), czujnik w skrzyni biegów (inna wtyczka), no i oczywiście wszystkie wiązki wyposażenia podstawowego do wymiany - czyli rozbieranie dechy. Na prawdę jest sens zmieniać cała instalacje dla dwóch przekaźników?



Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

[mk2] Różnice w instalacji starego i nowego typu

Post autor: vwslawek » ndz paź 30, 2011 20:16

Lipek81 pisze:Na prawdę jest sens zmieniać cała instalacje dla dwóch przekaźników?
no nie wiedziałem że po przeszczepie 2e potrzeba tylko 2 przekaźników więcej. Chciał bym tylko bez problemu
wpiąć sie wiązką silnika 2e do skrzynki.

Z tego co zrozumiałem musiał bym wymienic wszystkie wiązki w samochodzie :panna:


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[mk2] Różnice w instalacji starego i nowego typu

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 30, 2011 22:55

Bo wszystkie wiązki mają inne wtyczki do skrzynki w starym i nowym typie. Ale nie jest tak źle, zostaw starą instalację a z wiązki od 2E wyprowadzisz osobnymi kablami co potrzeba nie jest tych kabli tak dużo. Co do zabaw z blacharką = pełen podziw że ci się tak chciało, obu tylko ta buda 115 koni zniosła


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

[mk2] Różnice w instalacji starego i nowego typu

Post autor: vwslawek » pn paź 31, 2011 16:09

Paweł Marek pisze:zostaw starą instalację a z wiązki od 2E wyprowadzisz osobnymi kablami co potrzeba nie jest tych kabli tak dużo.
Czyli da rade jakoś wpiąć sie z instalacją od 2E w starą skrzynke? Czyli jak?
Paweł Marek pisze:Co do zabaw z blacharką = pełen podziw że ci się tak chciało, obu tylko ta buda 115 koni zniosła
Zniesie spokojnie, nie było żadnego partactwa podczas pracy przy aucie. :bajer:


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości