Ogrzewanie fotela wariuje

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sąsiadwroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob maja 28, 2011 23:11

Ogrzewanie fotela wariuje

Post autor: Sąsiadwroc » czw paź 27, 2011 21:12

Witam
Szukałem i na 7 stronach nie znalazłem podobnego postu, więc ...

Ogrzewanie fotela kierowcy:

- czasami samo się włącza i nie można go wyłączyć, można go tylko podkręcić mocniej.
Pierwsze pytanie: Co może być tego przyczyną ? Jakiś czujnik, grzałka czy co tam w siedzeniu ?

ps. sprawdzałem włącznik ten z deski rozdz. i jest ok (przełożyłem ten od fotela pasażera). Więc tu raczej nie upatruję przyczyny.

Drugie pytanie: która z wtyczek jest od ogrzewania a która od poduszek ? Bo chciałbym odłączyć póki co ogrzewanie zanim go naprawię.
Mam dwie wtyczki: żółtą z takim jakby dodatkowym zatrzaskiem (skobelkiem) i drugą, chyba brązową (nie pamiętam) tylko na wcisk.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.
pozdr.
-



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Ogrzewanie fotela wariuje

Post autor: grg474 » czw paź 27, 2011 21:30

Sąsiadwroc pisze:która z wtyczek jest od ogrzewania a która od poduszek ?
żółta poduszka, zielona/czarna od grzania
Sąsiadwroc pisze: Co może być tego przyczyną ? Jakiś czujnik, grzałka czy co tam w siedzeniu ?
mata fotela nie dostanie napięcia jak nie ma włączonego włącznika - nie ma takiej możliwości.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Sąsiadwroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob maja 28, 2011 23:11

Re: Ogrzewanie fotela wariuje

Post autor: Sąsiadwroc » czw paź 27, 2011 22:13

Sąsiadwroc pisze: Co może być tego przyczyną ? Jakiś czujnik, grzałka czy co tam w siedzeniu ?
mata fotela nie dostanie napięcia jak nie ma włączonego włącznika - nie ma takiej możliwości.[/quote]

yyyyy.... dzięki za odpowiedź ! Ale trochę nie łapię z tym co miałeś na myśli, że nie ma takiej możliwości ?
Tzn. że jednak wariuje wyłącznik ?
Ale przełożyłem ten od strony pasażera (gdzie jest wszystko ok i działa jak należy) i mimo to nic nie grzało. A ten "niby wadliwy" dałem na stronę pasażera i grzało wszystko ok.
Dlatego zgłupiałem... :crazy:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Ogrzewanie fotela wariuje

Post autor: grg474 » pt paź 28, 2011 19:57

no faktycznie dziwne ale wyjaśnię ci - mata fotela dostaje ciągle masę , jeden z cienkich kabelków wraca do włącznika to czujnik nagrzania - włącznik sam w sobie jest przekaźnikiem - jak nie przekręcisz włącznika na coś innego niż 0 to nie pojawi się plus na grubym kablu idącym do wtyczki fotela czyli nie ma szans żeby fotel zaczął grzać chyba ze masz gdzieś zwarcie na kablach.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Sąsiadwroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob maja 28, 2011 23:11

Re: Ogrzewanie fotela wariuje

Post autor: Sąsiadwroc » pt paź 28, 2011 20:10

grg474 pisze:no faktycznie dziwne ale wyjaśnię ci - mata fotela dostaje ciągle masę , jeden z cienkich kabelków wraca do włącznika to czujnik nagrzania - włącznik sam w sobie jest przekaźnikiem - jak nie przekręcisz włącznika na coś innego niż 0 to nie pojawi się plus na grubym kablu idącym do wtyczki fotela czyli nie ma szans żeby fotel zaczął grzać chyba ze masz gdzieś zwarcie na kablach.
ehhhh.... no nic. Zrobię jeszcze ten sam manewr. Jak to robiłem było stosunkowo ciepło i może coś mi się wydawało pod ręką.... Teraz jest chłodniej i będzie czuć wyraźniej ciepło.
Bo w takim razie jak nie to, to wychodzi, że jakiś cud :) (albo zwarcie, tylko jeśli tak to już ponad moje siły - wtyczka zostanie na stałe odłączona).
No nic, dzięki za łopatologiczne wytłumaczenie :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości