Co to za wtyczki?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dhbora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 28, 2011 15:07

Co to za wtyczki?

Post autor: dhbora » sob paź 08, 2011 23:43

Witam,
Ostatnio po zdjęciu obić z bagażnika zauważyłem dwie wtyczki ktore nie były do niczego podłączone:
1) Obrazek

2) Obrazek

Ta pierwsza jest przy bocznej sciance bagażnika a ta druga na klapie bagażnika. Czy może mi ktoś powiedzieć do czego są te wtyczki?

Zauważyłem również coś na bocznej ściance bagażnika co wygląda mi na jakiś czyjnik jednak nie zrobiłem mu zdjęć. Czy ktoś wie co to może być za czujnik?



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Co to za wtyczki?

Post autor: rafxxx » ndz paź 09, 2011 00:23

latwije by bylo jakbys numery spisal z tych wtyczek beda podane 1j0.... ( czy jakis podobny poczatek :bigok: )



dhbora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 28, 2011 15:07

Re: Co to za wtyczki?

Post autor: dhbora » ndz paź 09, 2011 01:05

rafxxx pisze:latwije by bylo jakbys numery spisal z tych wtyczek beda podane 1j0.... ( czy jakis podobny poczatek :bigok: )
Na tej pierwszej na pewno nie było żadnych numerów a na tej drugiej były i zrobiłem im zdjęcie jednak wyszlo tak zamazane że nic nie da się odczytać. Jutro odpisze te numery z drugiej wtyczki ale tą pierwsza to chyba tylko wizualnie można ocenić



dhbora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 28, 2011 15:07

Co to za wtyczki?

Post autor: dhbora » pn paź 10, 2011 00:45

Sprawdzilem numery na tej drugiej wtyczce:
1 JO 973 802

I jeszcze co do tego czujnika w bagażniku to zrobiłem mu zdjęcia żeby było wiadomo o który chodzi:

Obrazek

Obrazek

Podłączone są do niego kable jednak nie mam zielonego pojęcia do czego może on służyć, może ktoś pomóc?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Co to za wtyczki?

Post autor: Zico63b » pn paź 10, 2011 01:39

Ta pierwsza 16-pinowa - jeśli nie ma logo VW/AUDI oraz numeru to NIE jest fabryczna. Może jaki system audio?
Numer jak numer - to tylko wtyczka, jakich wiele w całej instalacji. Np. taka sama jest do zamka tylnej klapy.
Podobnie jak i w przypadku tego czegoś w boczku bagażnika, ważne są kolory przewodów do nich dochodzących: to, w połączeniu z numerem VW, przybliża "trafienie".



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Co to za wtyczki?

Post autor: seebst » wt paź 11, 2011 18:30

Ta druga wtyczka jest od zamka w bagażniku. Są tam dwie podobne, jedna 2-pinowa, druga 3-pinowa. Jedna idzie do siłownika zamka, bodajże, a druga do samego zamka z mikrowyłącznikami. Czy centralny działa prawidłowo razem z klapą?



dhbora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 28, 2011 15:07

Re: Co to za wtyczki?

Post autor: dhbora » wt paź 11, 2011 22:23

seebst pisze:Ta druga wtyczka jest od zamka w bagażniku. Są tam dwie podobne, jedna 2-pinowa, druga 3-pinowa. Jedna idzie do siłownika zamka, bodajże, a druga do samego zamka z mikrowyłącznikami. Czy centralny działa prawidłowo razem z klapą?
Ta wtyczka jest chyba 2 pinowa z tego co pamiętam. Generalnie centralny zamek zamyka sie i otwiera tak jak trzeba tylko z tego co slyszalem podobno przekręcając kluczyk w zamku bagażnika można wyłączyć alarm, u mnie chyba to nie dziala (przynajmniej nie udalo mi sie tego zrobic). Myslisz ze to moze być przycyną?

Zico63b, co do kolorów kabli postaram sie sprawdzic w najblizszym czasie i napisze (przynajmniej do tego czegos czujko podobnego).
Dzieki za odpowiedzi



dhbora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 28, 2011 15:07

Co to za wtyczki?

Post autor: dhbora » śr paź 12, 2011 22:34

Sprawdzilem kolory kabli. Do tej drugiej wtyczki ida brazowy i brazowo-czarny. Do tej czujki ida czerwono-zielony i żółty (albo żółty z jakimś jeszcze kolorem - nie widzialem dokladnie).



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Co to za wtyczki?

Post autor: seebst » czw paź 13, 2011 17:08

dhbora pisze:Generalnie centralny zamek zamyka sie i otwiera tak jak trzeba
U mnie w borze odłączając którąkolwiek wtyczkę centralny na klapie już nie działał, ani nawet nie działało domykanie szyb. Czy tą mniejszą, czy większą odłączałem to jedno i to samo - nie działało. jak dwie podłączone, to wtedy wszystko działa. Chyba, że gulfy mają inaczej? :hmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości