szyby opadają

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

yhym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 06, 2011 23:48

szyby opadają

Post autor: yhym » pt paź 07, 2011 00:15

Witam mam taki problem zaczeło sie od tego elektryczne szyby nie zawsze chciały działac tylko pykały ,potem po otwarciu drzwi z kluczyka zaczeły sie same otwierac nie mozna było ich zamknac normalnie działały tylko gdy zamknąłem drzwi od srodka a normalnie tylko pykały na sam koniec padł szyberdach zamykał sie po cm az w koncu zaczął pykac i trzeba było domknąc recznie Prosze o pomoc dodam ze jestem tu nowy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

szyby opadają

Post autor: Paweł Marek » pt paź 07, 2011 08:47

zacznij od kontroli bezpiecznika 21 przedostatniego, oraz kontroli kabli w wiązce do drzwi kierowcy - szczególnie masa kable brązowe oraz plus stały (czerowno biały chyba - schematy masz na forum. ) Jeśli pykanie to co to oznacza dla ciebie - że przekaźnik pyka czy może jest to odgłos raczej trzeszczący bo wówczas może oznaczać mechniczne uszkodzenie linek lub przekładni szyby.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

yhym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 06, 2011 23:48

szyby opadają

Post autor: yhym » pt paź 07, 2011 11:18

raczej jest to pykanie nic nie trzeszczy pójde zaraz sprawdze bezpiecznik

bezpiecznik jest ok



yhym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 06, 2011 23:48

szyby opadają

Post autor: yhym » pn paź 10, 2011 01:33

kable tez ok



Wyrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 20:52

szyby opadają

Post autor: Wyrox » pn paź 10, 2011 09:12

Wydaje mi sie ze to na 99% kable , sprawdziles czy nie jest zaden zlamany ? Np u mnie otwieranie szyby dzialalo tylko jak mialem zamkniete drzwi i okazal sie kabel zalamany przy tej okraglej kostce ktora laczy sie na drzwiach obok skrzynki .



yhym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 06, 2011 23:48

szyby opadają

Post autor: yhym » pn paź 10, 2011 23:18

prąd jest wszystko jest tylko pyka i mozna powiedziec ze centralny otwiera wszystkie szyby



Wyrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 20:52

szyby opadają

Post autor: Wyrox » pn paź 10, 2011 23:24

czyli z pilota mozesz otworzyc szyby?



yhym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 06, 2011 23:48

szyby opadają

Post autor: yhym » wt paź 11, 2011 00:24

otwieram z klucza bo pilot nie działa od momentu zakupu



Wyrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 20:52

szyby opadają

Post autor: Wyrox » wt paź 11, 2011 08:21

Z kluczyka szyby , pisz precyzyjniej swoje odpowiedzi bo bedziemy tak do Euro 2012 pisac a ty dalej nei bedziesz mial sprawnych szyb :) Otwierasz z klucza szyby przytrzymujac otwieranie zamka czy otwierasz kluczem auto .



yhym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 06, 2011 23:48

szyby opadają

Post autor: yhym » wt paź 11, 2011 12:43

no chyba kluczem auto otwieram a co innego mozna otworzyc kluczem tylko ze po otwarciu za kilka sekund opadają szyby



Wyrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 20:52

szyby opadają

Post autor: Wyrox » wt paź 11, 2011 12:49

hmm , ja mam wstawiona taka centralke od zamka ze zamkam/otwieram pilotem standard ale jak przytrzymam ktorys z przycsku to otwieram/zamykam szyby . Byc moze poszukaj odbiornika od pilota ktory masz przy kluczach i go odlacz , moze byc tak ze otwieranie kluczem odbiornik traktuje jako przytrzymanie przycisku otwierania co w rezultacie skutkuje otwieraniem szyb , a sprawdz jeszcze taka rzecz jak zamykasz to przytrzymaj przekrecony kluczyk i zobacz czy szyby tez beda sie zamykac.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

szyby opadają

Post autor: Paweł Marek » wt paź 11, 2011 12:59

yhym, piszesz cholernie nieprezycyjnie postaraj się jeśli chcesz pomocy. Jedyny konkret
yhym pisze:kluczem auto otwieram a co innego mozna otworzyc kluczem tylko ze po otwarciu za kilka sekund opadają szyby
może sugerowac blokowanie się włącznika zamka w drzwiach w pozycji "na otwarte", czyli jeśli po oytwarciu centrala i puszczeniu kluczyka nie wraca on do pozycji spoczynkowej to wtedy włącznik nadal przewodzi prąd co skutkuje otwarciem szyb


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

yhym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 06, 2011 23:48

szyby opadają

Post autor: yhym » wt paź 11, 2011 13:26

co do pierwszej odpowiedzi jak sie otworza szyby to normalnie nie idzie zamknac dopiero po zamknieciu zamka od srodka guziki zaczynaja działac jako tako albo tak pykaja.a jak sprawdzic ten włacznik



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości