Problem z Elektryką

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Problem z Elektryką

Post autor: mariorz » sob paź 08, 2011 23:11

Witam !

Gdy naprawiałem zamek w drzwiach kierowcy stało się coś co niemało się stać ;/ Przedstawię w punktach tą sytuacje:
1. Wymieniałem mikro styk w zamku
2. Rozebrałem zamek i zdemontowałem stary zepsuty mikro styk
3. Złożyłem zamek do kupy i chciałem sprawdzić czy działa
4. Akumulator był podpięty - Podpoiłem zamek przycisnąłem parę razy kluczykiem czy działa i było OK.
5. Odpiłem zamek i wybiło mi bezpiecznik (38 Oświetlenie bagażnika, oraz centralny zamek)
6. Dopiero w tym momencie odpiłem Akumulator i wymieniłem bezpiecznik na nowy 15A taki jaki był
7. Przymocowawszy klemę do akumulatora zobaczyłem Dym ! Szybko odpiłem klemę
8. Myślę sobie ja p.... Stopiło mi instalacje
9. Załamany sprawdzam bezpiecznik który 2 minuty temu wymieniłem był nadtopiony ale się nie spalił
10. Na 2 dzień zabrałem się na sprawdzanie.
11. Kabel z Lampki drzwi ( http://images40.fotosik.pl/163/092afd9a41204845.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ) czerwono-niebieski chyba stopił się kompletnie widać kole druty.
12. Nagle dobiegłem do skrzynki ( Obrazek ) chodzi mi o ta co wchodzą 3 kostki
13. w tej Kostce zielonej był przepalony tez 1 kabelek
14.Otwieram ta skrzyneczkę i widzę takie coś :( Obrazek

I pytam czy komuś się takie coś zdażyło i czy ktoś wie za co ta skrzynka jest odpowiada??
W poniedziałek będę szukał dalej co się jeszcze zepsuło

A dodam jeszcze że nie podpinałem jeszcze aku bo boje się ze coś jeszcze się zepsuje...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Problem z Elektryką

Post autor: wesol » ndz paź 09, 2011 00:18

modul komfortu. Poczytaj na forum to sie dowiesz za co dokladnie odpowiada ale w skrócie to alarm, centralny, elektryka drzwi oswietlenie wnetrza itp.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Problem z Elektryką

Post autor: mariorz » ndz paź 09, 2011 10:36

A czy ktoś wie ile wynosi koszt wymiany takiego czegoś w serwisie VW ?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Problem z Elektryką

Post autor: guziolek » pn paź 10, 2011 10:23

mariorz pisze:A czy ktoś wie ile wynosi koszt wymiany takiego czegoś w serwisie VW ?
Bardzo dużo :bajer: Lepiej uruchom allegro i szukaj z takim samym numerem części jak twój.



Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Problem z Elektryką

Post autor: mariorz » pn paź 10, 2011 12:10

a czy jak bym takie coś wymienił to musze kluczyki itp tez zmieniać ?

guziolek pisze:
mariorz pisze:A czy ktoś wie ile wynosi koszt wymiany takiego czegoś w serwisie VW ?
Bardzo dużo :bajer: Lepiej uruchom allegro i szukaj z takim samym numerem części jak twój.
A dał byś mi jakieś wskazówki jak tego szukać na co zwracać uwagę?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Problem z Elektryką

Post autor: guziolek » pn paź 10, 2011 18:47

Wymiana starego komfortu, skoro uważasz, że się spalił i nie da się już nic z tym zrobić to max godzina roboty, zdjąć plastiki pod kierownicą, które masz już w sumie zdjęte, wypiąć i wpiąć kostki z nowego do starego modułu i gotowe. Wcześniej posprawdzaj tylko wszystkie przewody w wiązkach od drzwi do modułu, może coś ci się przerwało przy rozbieraniu, albo było już przetarte i po rozbiórce się kable inaczej ułożyły i zrobiły zwarcie. Więc żeby historia się nie powtórzyła to trzeba to dokładnie sprawdzić i chyba tyle.
Co do szukania to na module powinien być jakiś nr części; 1J0...... albo 1J2.... i z takim samym numerem potrzebujesz, ewentualnie podaj numer tego, który masz teraz to coś więcej da się napisać.



Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Problem z Elektryką

Post autor: mariorz » czw paź 13, 2011 13:53

Witam.

Zdemontowałem polowe elektryki w szukaniu przepalonego kabelka :) i mam to już za sobą, teraz tylko wstawić nowy hmm... ale jak wyciągnąć "pin" chyba tak się nazywa z kostek ?? czy to w ogóle da się wyciągnąć ;/
z tej kostki
Obrazek
I z tej
Obrazek

A jeśli się nie da to bede musiał szukać takich kostek i na nowo wszystkie kable wkładać.

I teraz sprawa modułu czy można go jakoś w domowy sposób sprawdzić czy jest sprawny ?? bo "wypaliło" tak jakby trochę ścieżki
Obrazek

A nr. to 1JO 962 258 N

chyba coś takiego http://allegro.pl/vw-bora-modul-komfort ... 55969.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
mariorz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 18:30
Lokalizacja: Okolice Bytomia :)

Problem z Elektryką

Post autor: mariorz » czw paź 20, 2011 17:22

W tych kostkach są konektory małe i większe czy to będą takie ??

http://allegro.pl/konektor-pin-zlacza-v ... 99142.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/konektor-pin-zlacza-v ... 75952.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości