G60 wysokie obroty biegu jałowego - silniczek krokowy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

yogi_zg
...
...
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 13, 2009 19:01
Lokalizacja: Zielona Góra

G60 wysokie obroty biegu jałowego - silniczek krokowy

Post autor: yogi_zg » sob paź 08, 2011 12:15

Witam, od wczoraj walczę z wysokimi obrotami biegu jałowego. Stało sie to po przegonieniu auta z dość dużą szybkością. Dojechałem do świateł a tu 1800. Podmieniłem krokowy, ecu i nic. Sprawdziłem szczelność na dolocie i nadal to samo. Zaważyłem że jak odepnę czujnik niebieski to obroty sa prawie ok. Podmieniłem także ten czujnik i na innym to samo. Macie jakieś pomysły, sugestie ?

Dodam że po odpięciu czujnika i zostawieniu podłączonego korkowca jest prawie ok, ale jak odepnę krokowca i zegnę rurę od niego to obroty trzyma bardzo ładnie. Napięcie na krokowcu cały czas 13,4V. Może jednak winne ECU ?



yogi_zg
...
...
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 13, 2009 19:01
Lokalizacja: Zielona Góra

G60 wysokie obroty biegu jałowego - silniczek krokowy

Post autor: yogi_zg » sob paź 08, 2011 13:50

Przed chwila pozbyłem sie krokowca wsadzając register od LPG i zakręcając go. Obroty trzyma w granicach 1000. :crazy:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

G60 wysokie obroty biegu jałowego - silniczek krokowy

Post autor: Paweł Marek » sob paź 08, 2011 13:55

to i tak za dużo i wina nie jest w regulatorze, gdzieś leci lewe powietrze prawdopodobnie szukaj nieszczelności w dolocie, weżach od odmy i samego regulatora, w serwie itd - czyli wszędzie tam gdzie powietrze może dostawać się do silnika pomiędzy przepływomierzem a wtryskiem, ewntualnie przepustnica, linka gazu do obejrzenia się może niema luzu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

yogi_zg
...
...
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 13, 2009 19:01
Lokalizacja: Zielona Góra

G60 wysokie obroty biegu jałowego - silniczek krokowy

Post autor: yogi_zg » sob paź 08, 2011 14:02

Kolego cały dolot rozebrałem i auto odpaliłem. Nic nie pomogło. Zaraz zmienię przepustnice



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości