Błąd na VAG'u prędkość + ABS

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ttpassitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 13, 2008 08:46
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Błąd na VAG'u prędkość + ABS

Post autor: ttpassitt » sob sie 20, 2011 07:56

Witam!
Od pewnego czasu mam problem z VW Golfem IV 1.9TDI (1999) 90KM

Początkowo zaczęła opadać mi wskazówka prędkościomierza podczas jazdy.
Później zaczęła "wariować" wskazówka od poziomu paliwa
Docelowo dziwne wskazania paliwa zostały, a prędkościomierz całkiem przestał działać

Okazało się, że spalił się bezpiecznik od licznika.

Zastanawiającym jest fakt, że mimo spalonego licznika czasami na posoju drgała wskazówka prędkości w zakresie od 0-30km/h

Po wymianie bezpiecznika chwilowo wszystko ustało.

Jednak po niedługim okresie wskazówka prędkościomierza znów zaczęła opadać, dodatkowo mruga się kontrolka świecy żarowej oraz świeci się ABS

Po wpięciu VAG'a pokazuje następujące błędy (kóre po wykasowaniu i ruszeniu z miejsca pojawiają się na nowo):

741 Kontrola pedału hamulca
nieprawidłowy sygnał
17948 Sygnał prędkości jazdy - sygnał za duży
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
1276 Pompa hydrauliczna ABS-V64
sygnał poza wartościami granicznymi - BŁĄD SPORADYCZNY

Ma ktoś pomysł jak "ugryść" problem

Sprawdziłem już kable od impulsatora do komputera i licznika, czy przypadkiem sie nie przetarły, ale wyglądają ok.

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi
Ostatnio zmieniony sob sie 20, 2011 10:41 przez ttpassitt, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Błąd na VAG'u prędkość + ABS

Post autor: grg474 » sob sie 20, 2011 09:04

objawy opisane przez Ciebie wskazują niestety na impulsator w skrzyni biegów - skoro sprawdziłeś przewody to pozostaje tylko podmienić impulsator - ja bym zaczął od tego.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Błąd na VAG'u prędkość + ABS

Post autor: dj_k2 » śr paź 05, 2011 07:43

Witam serdecznie.
Chciałem odkopać troszkę temat.
Mam podobne problemy jak kolega ttpassitt choć występują one sporadycznie i nie w takim komplecie.

Mój problem wygląda następująco:
1) W lato przy sporych upałach zaczął okłamywać mnie wskaźnik poziomu paliwa ( zawyżał ) problem występował głownie gdy było bardzo gorąco podczas dłuższej jazdy. Problem ustępował gdy samochód ostygł na przykład pod wieczór. Obecnie nie zauważyłem problemy choć nie twierdzę że go nie ma ( być może jakiś czynnik go nie uaktywnia )

2) Dzisiaj podczas jazdy ( silnik był jeszcze zimny ) zaczęła mrugać mi kontrolka świecy żarowej. Nawet gdy silnik się rozgrzał kontrolka nie przestała mrugać. Gdy dojechałem do roboty silnik miał już 90 stopni, zgasiłem autko i uruchomiłem ponownie ( standardowo po przekręceniu kulczyka dioda się zapaliła i zgasła ) wszystko już było w porządku, dioda nie mrugała.

Dodam iż problemów z prędkością i ilością kilometrów nie zaobserwowałem.

Na razie widzę że zaczyna to działać troszkę losowo i sporadycznie lecz obawiam się że jest to zapowiedź jakiegoś grubszego tematu i chcę zareagować zanim się posypie reszta rzeczy.
Wiem że jak się zacznie sypać elektryka to potem konca nie widać więc chciałbym znaleźć przyczynę jak najszybciej zanim będzie już tyle dziwnych błędów że nie będzie już wogóle wiadomo o co chodzi.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Błąd na VAG'u prędkość + ABS

Post autor: Qto » śr paź 05, 2011 10:17

1) Skoro teraz problem nie występuje to ciężko będzie szukać przyczyny...jeżeli tylko wskazówka poziomu paliwa się dziwnie zachowywała to problem może być w baku lub w samym liczniku
2) Tu byś mógł użyć szukajki...kontrolka może oznaczać błąd w sterowniku silnika i wtedy bez podpięcia bez kompa można tylko gdybać...a bez gdybania można sprawdzić czy światła stopu działają prawidłowo



Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Błąd na VAG'u prędkość + ABS

Post autor: dj_k2 » śr paź 05, 2011 10:32

Fakt może i słuszność.
Posiadam kabelek z którego notabene nie wiem jak zrobić użytek ( mam też VAG-COM z którego również nie umiem korzystać na razie )
Więc postaram się w weakend zrobić jakąś diagnostykę i zobaczę co mi ciekawego powie.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości