alarm i centralny do mk4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ciapek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 21:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

alarm i centralny do mk4

Post autor: Ciapek01 » pn wrz 26, 2011 01:14

witam serdecznie
moglby ktos udzielic mi odpowiedzi na pytania?

1. mam centralny zamek w mk4 seryjny bez pilota (otwieram kluczykiem), otworzyc mozna tylko od strony pasażera bo od strony kierowcy jak wkladam kluczyk do zamka to jest zero reakcji a kluczyk chodzi sobie gladko bez najmniejszych oporow w prawo i w lewo. co to moze byc? czy mozliwe jest to ze niema wkladki albo centralnego lub jaka moze byc inna przyczyna?

2. chce kupic alarm tak zeby wpiac do centralnego seryjnego zamka
czy cos takiego da rade podlaczyc bez problemow bez wiekszego kombinowania?

1. http://moto.allegro.pl/markowy-alarm-ce ... 79917.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2. http://moto.allegro.pl/dedykowany-alarm ... 35922.html" onclick="window.open(this.href);return false;

czy to bedzie banglalo z centralnym zamkiem?
dziekuje za odpowiedzi.
pozdrawiam Ciapek01


Wnetrza | Architektura | Design
http://www.mamayastudio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

alarm i centralny do mk4

Post autor: rafxxx » pn wrz 26, 2011 09:20

1. podejrzewam ze wystarczy kupic np taki zestaw naprawczy http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... nge_view=1" onclick="window.open(this.href);return false; i zrobisz to samemu jesli masz troche zdolnosci manualnych

2. osobiscie nie znam sie na alarmach ale prawda jest taka ze kazde zabezpieczenie broni twoj samochod, i w twoim przypadku zwiekszy wygode bo otwieranie z pilota a z kluczyka i to w dodatku od strony pasazera, to nie ma co porownywac :bigok: co do jakosci tych alarmow musi sie wypowiedziec ktos inny, albo poprostu poszukaj wiele takich tematow bylo i moze znajdziesz jakis pewniak sprawdzony, kto szuka ten znajdzie :bigok:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

alarm i centralny do mk4

Post autor: Qto » pn wrz 26, 2011 09:29

Ciapek01 pisze:1. http://moto.allegro.pl/markowy-alarm-ce" onclick="window.open(this.href);return false; ... 79917.html
skoro masz centralny zamek to po co Ci siłowniki ?? Samego alarmu szukaj...a jakie są polecane to poszukaj na forum :bajer:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

alarm i centralny do mk4

Post autor: skaktus » pn wrz 26, 2011 09:38

Z tanich alarmów / zamków to nie masz co wybierać. Te najtańsze czy to nieco droższe to to samo.

Ja polecam alarmy z pilotem z LCD i powiadomieniami na pilota. Jak coś się dzieje, to wiesz że to twoje auto - pilot dzwoni i pokazuje co się dzieje z autem.



Ciapek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 21:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: alarm i centralny do mk4

Post autor: Ciapek01 » pn wrz 26, 2011 11:04

rafxxx pisze:1. podejrzewam ze wystarczy kupic np taki zestaw naprawczy http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... nge_view=1" onclick="window.open(this.href);return false; i zrobisz to samemu jesli masz troche zdolnosci manualnych

2. osobiscie nie znam sie na alarmach ale prawda jest taka ze kazde zabezpieczenie broni twoj samochod, i w twoim przypadku zwiekszy wygode bo otwieranie z pilota a z kluczyka i to w dodatku od strony pasazera, to nie ma co porownywac :bigok: co do jakosci tych alarmow musi sie wypowiedziec ktos inny, albo poprostu poszukaj wiele takich tematow bylo i moze znajdziesz jakis pewniak sprawdzony, kto szuka ten znajdzie :bigok:
dokladnie masz racje, jak auto ma byc skradzione to bedzie, chodzi mi tylko o to otwieranie i o co co bedzie migalo wewnatrz nic wiecej nie potrzebuje.
Qto pisze:skoro masz centralny zamek to po co Ci siłowniki ?? Samego alarmu szukaj...a jakie są polecane to poszukaj na forum :bajer:
podalem aukcje a nie wglebialemsie w nia czy ma silowniki czy nie. jak bede kupowal to napewno bedzie bez silownikow. chodzilo mi tylko o to czy ten alarm bedzie kompatybilny z ori centralka
skaktus pisze:Z tanich alarmów / zamków to nie masz co wybierać. Te najtańsze czy to nieco droższe to to samo.

Ja polecam alarmy z pilotem z LCD i powiadomieniami na pilota. Jak coś się dzieje, to wiesz że to twoje auto - pilot dzwoni i pokazuje co się dzieje z autem.
mozesz podrzucic conieco linkow? tak jak mowilem nie potrzebuje niewiadomo czego do auta. prawda jest taka ze zwykla dioda migajaca moze odstraszyc zlodzieja.


Wnetrza | Architektura | Design
http://www.mamayastudio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

alarm i centralny do mk4

Post autor: daniel.wwe » pn wrz 26, 2011 11:32

Jak nie potrzebujesz niewiadomo czego i chodzi Ci tylko o otwieranie z pilota to kup jakiś tańszy, bo po co przepłacać :bigok: oby tylko miał sterowanie c.z minusem (zresztą teraz chyba każdy ma sterowanie plusem/minusem)


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

alarm i centralny do mk4

Post autor: skaktus » pn wrz 26, 2011 17:27

99,99% ma sterowanie masą.

Wszystkie alarmy i centralki do około 150 - 200 zł to to samo.

Za alarm z powiadomieniem na pilota trzeba zapłacić od 250 wzwyż.



Ciapek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 21:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

alarm i centralny do mk4

Post autor: Ciapek01 » czw wrz 29, 2011 10:37

siemacie
zanabylem juz alarm tylko kurcze potrzebuje jeszcze schemat podlaczenia do centralnego zamka w aucie.

koles podeslal mi jeszcze na moja prosbe rozpiske kabli co i gdzie podpiac i jaki kabelek za co odpowiada, podalem mu model rocznik i silnik auta a on wyslal mi rozpiske do benzyny nie do dizla. roznia sie kolorki kabli miedzy modelami?

posiada ktos moze rozpiske do centralnego co i gdzie podpiac?
w alarmie mam mozliwosc podpiecia automatycznie zamykanych szyb tylko nie wiem czy mam taki modul w golfie:/

posiada ktos takie rozpiski do dizla?


Wnetrza | Architektura | Design
http://www.mamayastudio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

alarm i centralny do mk4

Post autor: daniel.wwe » czw wrz 29, 2011 12:27

Ciapek01 pisze:schemat podlaczenia do centralnego zamka w aucie.
jeśli dobrze pamiętam to żółto/zielony - otwieranie, żółto/niebieski - zamykanie. Kostki z kabelkami są przy rączce od otwierania maski, pod tym plastikiem, są tam dwie kostki.
możesz też sprawdzić który kabelek za co odpowiada dając minus.. zamykasz drzwi i po kolei dotykasz do każdego kabelka jeden kabelek będzie otwierał drzwi a drugi zamykał i już wiesz pod które się podpiąć.
Ciapek01 pisze:w alarmie mam mozliwosc podpiecia automatycznie zamykanych szyb tylko nie wiem czy mam taki modul w golfie:/
otwórz szybę i zamykając drzwi z kluczyka przytrzymaj go dłużej... jak szyba się zamknie to masz taki moduł


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Ciapek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 21:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

alarm i centralny do mk4

Post autor: Ciapek01 » pt wrz 30, 2011 00:21

dzis bylo pierwsze stracie z alarmem.
chcialem ze znajomym go podlaczyc ale nie dalo rady.
jako ze nie znam auta jeszcze co gdzie jest to znajomy (zaufany i majacy wiedze) bal sie brac za to.
po przeczytaniu intrukcji nie wiedzielismy gdzie jest centralka w aucie wiec szukalismy jej wszedzie. pozniej nie dalismy rady rozebrac tych plastikow pod kolumna kierownicza zeby dobrac sie do kabli.
koejnym problemem bylo znalezienie PINU 31 (30 jest 30A tez jest ale 31 nie moglismy znalezc)

wiec suma sumarum nic nie zrobilismy. a zaluje bo myslalem ze juz dzis bedzie to zalatwione
poprzednie auto vw polo to rozbieralem z zamknietymi oczami i wiedzialem ktory kabelek gdzie jest i za co odpowiada a tu po zdjeciu oslony pod kierownica ukazala sie wiazka kabli i zaden nie pasowal do opisu

ehh


Wnetrza | Architektura | Design
http://www.mamayastudio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

alarm i centralny do mk4

Post autor: grandi » pt wrz 30, 2011 00:25

Ja polecam stiga , jest już ponad rok , jak poprosisz instrukcje to ci dadza do danego auta , nie bylo problemu z gwarancja jak syrenka padla-z mojejwiny


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciapek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 21:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

alarm i centralny do mk4

Post autor: Ciapek01 » pt wrz 30, 2011 10:08

wlasnie mam stiga. :/ dali mi rozpiske kabli do benzyniaka a poza tym to nie bardzo wiem gdzie jaki kabelek jestw tym aucie :/


Wnetrza | Architektura | Design
http://www.mamayastudio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

alarm i centralny do mk4

Post autor: daniel.wwe » pt wrz 30, 2011 10:52

To niech Ci podeślą do diesla :jezor: jeśli masz jakiekolwiek pojęcie w temacie elektryki i umiesz czytać ze schematów to bez problemu podłączysz alarm.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

alarm i centralny do mk4

Post autor: Warren. » pt wrz 30, 2011 11:25

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości