Lampka w schowku nie działa ?!

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Lampka w schowku nie działa ?!

Post autor: Qto » pn sie 01, 2011 12:25

Sata pisze:napisałem tak ponieważ nie uważałem że w innym golfie może być inaczej a jednak...
w zależności od rocznika były dwie opcje:
- lampa działa na zapłonie
- muszą być zapalone światła



Awatar użytkownika
Michal3113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 19:34

Lampka w schowku nie działa ?!

Post autor: Michal3113 » czw wrz 22, 2011 17:34

U mnie też podobny problem, mianowicie bezpiecznik dobry, żarówka też ale na tym kablu co idzie do żaróweczki nie ma prądu. Tak wiem że trzeba włączyć pozycyjne żeby się świeciło. Jak sprawdzałem na bezpieczniku to też nie było prądu dopóki nie załączyłem pozycyjnych ale na przewodzie dochodzącym do żarówki już nie ma. Nie wiem czy to coś z kablami nie mam pojęcia i nie wiem czy jest sens dobierać się do tych kabli bo ciężko się do nich dostać. Co o tym sądzicie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Lampka w schowku nie działa ?!

Post autor: Qto » czw wrz 22, 2011 20:41

Michal3113, mogę zasugerować sprawdzenie wszystkich bezpieczników...u mnie kiedyś wyciągnąłem bezpiecznik od lampki w schowku i wszystkie które mają coś wspólnego z oświetleniem...lampka dalej świeciła :kac: Nie chciało m się wtedy sprawdzać pod który jest podpięty ale na pewno nie tak jak jest w dostępnych rozpiskach - tak było u mnie



Awatar użytkownika
Michal3113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 19:34

Lampka w schowku nie działa ?!

Post autor: Michal3113 » sob wrz 24, 2011 20:06

Qto miałeś racje. Sprawdziłem miernikiem szybko wszystkie bezpieczniki i zauważyłem że jest spalony od podgrzewania lusterek (tak było w rospiskach), ale sprawdzałem kilka dni temu i lusterka grzały. Wsadziłem nowy bezp. i po włączeniu zapłonu w końcu pojawił się prąd w schowku na kablach. Wsadziłem tylko diodową żarówkę zamiast starej i działa. Dzięki za pomoc :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości