problem z odpaleniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dawidde89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 09:18

problem z odpaleniem

Post autor: dawidde89 » pn wrz 19, 2011 13:18

witam mam problem z odpaleniem mojego golfa 3 1.9 tdi po przekreceniu kluczyka zapalaja sie kontrolki swiece sie nagrzewaja ale rozrusznik nie kręci słychąć tylko dziwięk podobny do bzyczenia na wskażniku wyświetla sie kod serwisowy IN02 w golfie wymieniłem turbo czy ten kod może byc związany z wymiana turbiny i czy nie seryjny alarm mógł coś zablokować czy może jest inny powód ?? za wszelkie porady i instrukcje z góry dziekuje



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

problem z odpaleniem

Post autor: miś fazi » pn wrz 19, 2011 13:44

napisz dokładnie gdzie to bzyczy , alarm i turbina nic do tego nie mają , a że wyświetla Ci INO 2 , to dla tego że rozrusznik robi duży spadek napięcia w chwili rozruchu i zegar po prostu się resetuje , sprawdź rozrusznik , szczotki i tulejki na sam początek , bo Twój problem z rozrusznikiem to prawdopodobnie zwykły zbieg okoliczności , możesz jeszcze sprawdzić na sam początek czy masz dobrze przykręcony gruby przewód do rozrusznika od akumulatora



dawidde89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 09:18

problem z odpaleniem

Post autor: dawidde89 » śr wrz 21, 2011 12:33

ok dzieki sprawdze rozrusznik bo to on wydaje sie byc przyczyną auto rok czasu nie było odpalane więc to sprawdze ale dziś wystąpił inny problem gdy próbowałem odpalć wszystko gaśnie do momentu zapłonu jest ok przy fazie rozruchu gasną wszystki wskażniki i musze ponownie podłączyć akumulator żeby kontrolki znowu sie zaświeciły czy to moze być przez rozrusznik? i czy moge spróbować odpalić na "pych"?



MaciU_
...
...
Posty: 87
Rejestracja: pt sie 27, 2010 22:00

problem z odpaleniem

Post autor: MaciU_ » śr wrz 21, 2011 15:40

Nie powinno się odpalać na pych, możesz uszkodzić silnik. Tym bardziej że wiesz gdzie szukać. Przeczyść rozrusznik, sprawdź szczotki i sprawdź akumulator czy masz jeszcze dobry. Pozdro :bajer:


MaciU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości