Brak połączenia z ECU przez OBDII

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szan66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 22, 2010 19:09
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Brak połączenia z ECU przez OBDII

Post autor: szan66 » śr wrz 14, 2011 23:34

Witam

Mam problem z VAGiem w moim Golfie mk3 z 95r. z silnikiem 1z - 1.9 TDI 90km. Otóż chciałem zrobić pełny raport i sprawdzić co tylko się dało w autku, więc zaopatrzyłem się w kabel OBDII ELM327. Podłączyłem go do złącza i niestety żaden z programów nie mógł się połączyć z samochodem (testowałem VAG-COM 3.11, ScanMaster 1.6-2.1 - odczytuje napięcie i wyskakuje komunikat, że nie może połączyć z ECU, polski VAG 4). Po tym skorzystałem z google i szukajki na forum. Znalazłem kilka tematów odnośnie problemów z VAGiem. Sprawdzałem napięcie, czy jest przejście z masy do karoserii auta, z linii K i L również do karoserii - wszystko wygląda na to że jest ok. Przeczytałem później, żeby sprawdzić kostkę za licznikami. Po przekręceniu zapłonu jest przejście w linii K i L, więc od złącza nad zapalniczką do tej kostki powinny być całe przewody. Jednak moją uwagę zwróciły przewody z tej kostki - linia K i L to przewody szaro-biały i żółty, a przewody z kostki to szary i szaro-biały. Moim zdaniem kolory na wyjściu powinny być takie same jak na wejściu - takie stwierdzenie potwierdziło zdjęcie wykonane przez użytkownika na innym forum o golfach. Po szukaniu przewodów za licznikiem i nad skrzynką znalazłem aż 6 luźnych wtyczek i niestety nie wiem do czego one są... A wtyczki z żółtym przewodem nie znalazłem. Po tym wszystkich postanowiłem ściągnąć schemat elektryczny i zrobić brakującą wiązkę. Cóż... To zadanie mnie przerosło, nic nie rozumiem z tych schematów...

Porobiłem zdjęcia wtyczek nad skrzynką, zdjęcie wtyczki za licznikiem oraz wtyczki przy manetkach (wydaje mi się, że jest od Airbag). Prosiłbym o wskazówki co sprawdzić, gdzie i co wpiąć lub jaki przewód zrobić, aby VAG zaczął działać. Oczywiście interfejs OBD jest sprawny, sprawdzałem go na kilku innych autach z silnikiem diesla jak i benzynowym.

Z góry dziękuję za pomoc i przeczytanie tego długiego postu ;)

Wtyczka przy manetkach:
Obrazek

Kostki za licznikami:
Obrazek

Luźne przewody koło skrzynki z bezpiecznikami:
Obrazek

Zielona wtyczka (żeńska) - zielono-brązowy przewód
Czerwona wtyczka (męska) - biało-czerwony przewód
Czarna wtyczka (żeńska) - zielono-czarny przewód
Szara wtyczka (męska) - brązowo-biały przewód
Biała wtyczka (męska) - biały przewód (jest trochę dalej za licznikiem, nie widać jej na zdjęciach)
Czarna wtyczka (męska) 4-pinowa - od tempomatu o ile się nie mylę



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Brak połączenia z ECU przez OBDII

Post autor: stonefree » czw wrz 15, 2011 12:20

Po pierwsze, sprawdź, czy na tym interfejsie zdiagnozujesz inne auto, zanim zaczniesz szukać wady w swoim. Po drugie wrzuć zdjęcie swojego przepływomierza :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Brak połączenia z ECU przez OBDII

Post autor: wesol » czw wrz 15, 2011 13:36

elm nie diala z programem vag a jedynie z takimi:
Darmowe oprogramowanie:

* Car Code
* Diagnose
* Easy OBD
* EEC Analyzer
* OBD Gauge (dla PalmOS & Pocket PC)
* OBD Scan
* OBD Tool
* RealScan
* ScanMaster
* ScanTool (również w wersji w całości po Polsku)
* wOBD


Płatne oprogramowanie:

* Auto Enginuity
* Digimoto
* PRO Scan
* Vital Scan

interfejs musi miec zainstalowane sterowniki na kompie oraz porty ustawione w pragramie (ktory sobie uruchomisz z listy powyzej) na taki sam jak w programie instalacyjnym. Oczeiwsice wolnym porcie a nie uzytkowanym przez inne akcesoria jak bluetoothy itp.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

szan66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 22, 2010 19:09
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Brak połączenia z ECU przez OBDII

Post autor: szan66 » pt wrz 16, 2011 23:35

Dziękuję za szybkie odpowiedzi :)

Cóż... Aż wstyd mi się przyznać, ale zepsułem kabel. Na nowym od Viakena auto normalnie komunikuje się z vag-com.

A te wtyczki to od czego mogą być? Biorę pod uwagę to, że instalacja jest uniwersalna, ale 5 wtyczek to dość sporo.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Brak połączenia z ECU przez OBDII

Post autor: ssarna1 » pt wrz 16, 2011 23:39

Niebieska od poduchy.


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 887
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Brak połączenia z ECU przez OBDII

Post autor: Marcin TDI » śr cze 06, 2012 20:30

nie zakładam nowego tematu tylko napiszę tutaj.
Mam problem z kabelkiem ponieważ zainstalowałem wszystko i podpinam kabel i słychać w kompie że kabel został podłączony ale nie łączy się z autem nawet dioda się od kabla nie świeci a inny kabel podpiąłem i działa. co na ten temat myślicie uszkodzony jest kabel czy jak. Kupiłem go nie dawno na allegro i chyba jest uszkodzony :crazy:


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Brak połączenia z ECU przez OBDII

Post autor: Haki » śr cze 06, 2012 23:13

Marcin TDI pisze:nie zakładam nowego tematu tylko napiszę tutaj.
Mam problem z kabelkiem ponieważ zainstalowałem wszystko i podpinam kabel i słychać w kompie że kabel został podłączony ale nie łączy się z autem nawet dioda się od kabla nie świeci a inny kabel podpiąłem i działa. co na ten temat myślicie uszkodzony jest kabel czy jak. Kupiłem go nie dawno na allegro i chyba jest uszkodzony :crazy:
Tak jak pisał wyżej kolega wesol podepnij pod innego VAG-a ... i sprawdź - nie wiem co to za interfejs kupiłeś .. ale te tzw TANIE - to o kant :ass: można rozbić


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości