Podświetlenie zegarów,

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Spodeusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 13:17

Podświetlenie zegarów,

Post autor: Spodeusz » wt wrz 06, 2011 14:03

Witajcie drodzy koledzy, przez dluzszy czas odkladalem probe zalozenia tematu z powodu strachu przed zlinczowaniem z Waszej strony za kolejny podobny temat :jezor: . Ale przejdzmy do rzeczy, otoz jakis czas temu tak nagle przy odpaleniu wieczorem samochodu zauwazylem ze cos nie gra. Padlo podswietlenie zegarow, sciemniacz dziala, sciemnia pozostale elementy podswietlenia. Swiatlo w schowku rowniez nie dziala ale nie dzialalo i przed tym zdarzeniem. Nie wiem za co mam sie zabrac. Nie czuje sie na silach aby rozebrac licznik i lutowac diody. Dlatego staram sie isc poki co po najlatwiejszej drodze. Sprawdzilem bezpieczniki - sa ok. Dzis przystapie do sprawdzenia sciemniacza i wlacznika swiatel i w tym problem ze nie wiem jakie kable polaczyc z jakimi dla sprawdzenia przyczyny. Kazda wskazowka bedzie duza pomoca dla mnie. Wydaje mi sie ze ledy nie padly i mam taka nadzieje ze tak nie jest. Obwiniam poluzowanie jakiegos kabla :? .Czekam na jakakolwiek odpowiedz . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Podświetlenie zegarów,

Post autor: FIRERS » pt wrz 09, 2011 12:40

chcesz schemacik elekt. calego golfa. podaj meil..



Spodeusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 13:17

Podświetlenie zegarów,

Post autor: Spodeusz » pt wrz 09, 2011 21:04

Czesc,. dzieki za odp i zaineteresowanie moj mail to: podek@op.pl . Schemat dzisiaj wyczailem w internecie jakis w PDFie. Udalo mi sie zrobic podswietlenie, dziala sprawnia podswietla jak kiedys z tym że problem poszedl teraz w inna strone. Po odpieciu zapalniczki lub w innym momencie sam nie wiem kiedy przestalo dzialac podswietlenie reszty wnetrza, wlasnie poza zegarami. Wydaje mi sie ze cos sie zrobilo nie tak ze sciemniaczem. Do momentu kiedy nic nie robilem sciemnial doskonale reszte elementow. Gdy zadzialalo podswietlenie i wyjalem zapalniczke sciemniacz nie reaguje na podswietlenie zegarow. Koleczko do podnoszenia reflektorow dziala. Nie wiem za co sie zabrac i jestem troche zly na to ze jak jedno dziala to drugie sie popsulo... Jezeli bedzie w stanie mi ktos pomoc i troche mnie poprowadzic bede wdzieczny FIRERS, dzieki za schemat bede czekal na niego moze to jakis inny niz ten ktory mam.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Podświetlenie zegarów,

Post autor: Zico63b » pt wrz 09, 2011 22:27

A jest na szaro-niebieskim przy włączniku prąd? może działając w okolicy zapalniczki zrobił Kolega zwarcie a ściemniacz nie ma bezpiecznika - momentalnie pali się ścieżka.



Spodeusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 13:17

Podświetlenie zegarów,

Post autor: Spodeusz » sob wrz 10, 2011 00:40

Jutro sprawdze napięcie na szaro niebieskim. Mozliwe ze poszlo zwarcie chociaz gniazdo zapalniczki nie dzialalo przez pewien czas i przez nie uwage moglem cos spaprac :| . Szaro-niebieski sprawdzic przy wlaczniku swiatel? Czy jezeli spalil sie śćiemniacz to mozna go jakos uratowac? Nie wiem czy ma to zwiazek z dzialaniem sciemniacza badz co badz w sumie jedno "urzadzenie" ale regulacja reflektorow dziala



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Podświetlenie zegarów,

Post autor: guziolek » sob wrz 10, 2011 11:29

Spodeusz pisze: Nie wiem czy ma to zwiazek z dzialaniem sciemniacza badz co badz w sumie jedno "urzadzenie" ale regulacja reflektorow dziala
Nie ma to większego związku, ot 2 różne urządzenia zespolone w jedną obudowę.



Spodeusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 13:17

Podświetlenie zegarów,

Post autor: Spodeusz » sob wrz 10, 2011 11:43

A powiedzcie mi jeszcze czy włacznik swiatel mogl pasc jezeli poszlo zwarcie od zapalniczki? Czy tylko sciemniacz? Aha jeszcze dodatkowo mam pytanie odnosnie wlasnie zapalniczki, rozebralem ja i chcac wymienic diode natrafilem na zonk poniewaz jest zabudowana lekko wypchnalem te "wieczko" u gory i nie wiem czy ona jest na stale i musze kupic ten modulik czy da rade jakos wyjac ta diode?



Spodeusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 13:17

Podświetlenie zegarów,

Post autor: Spodeusz » sob wrz 10, 2011 20:50

Dobra mam nowy trop. Zauwazylem jadac w nocy ze w monencie przelaczenia na dlugie zegary mrygna rowno z przelaczeniem ,a podswietlenie reszty elementow zaczyna sie lekko swiecic, panel sterowania szybami w drzwiach kierowcy w miare mocno, wlacznik swiatel i sciemniacz, nawiew lekko sie zazyl , przyciski od podgrzewania szyby i awaryjncych troche mocniej, i przycisk od wlewu paliwa mozna powiedziec ze w miare normalnie, sciemniacz na dlugich tez dziala ale gdy proboje nim manipulowac slychac jakby zwarcia tylko nie moge ustalic czy ze skrzynki z bezp. czy z sciemniacza :| halogeny tez nie dzialaja , zaczynaja dzialac kiedy mam wlaczone dlugie i dopiero wlacze na przelaczniku :| kable w takim razie sa ok. Nie wiem co moze miec za zwiazek ten przelacznik dlugich :otepienie: Dodam ze gniazdo zapalniczki w dalszym ciag nie jest podlaczone :otepienie: Moze przychodzi cos komus na mysl?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Podświetlenie zegarów,

Post autor: guziolek » ndz wrz 11, 2011 03:22

Zacznij szukać zwarcia, albo w przełączniku coś jest juz wyrobione i nie styka.



Spodeusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 13:17

Podświetlenie zegarów,

Post autor: Spodeusz » ndz wrz 11, 2011 10:35

Jutro podjade do elektryka spytam sie go co on o tym sadzi. Zauwazylem jeszcze ze wkladajac bezpiecznik do skrzynki sprawdzalem 15, zaczelo iskrzyc :otepienie: Wedlug tych wydarzen ktore teraz sie dzieja wydaje mi sie ze padl wlacznik swiatel , sciemniacz w sumie dziala jak sa dlugie wrzucone. Zabieram sie do sprawdzenia. No i poki co pozostajac z dobrym humorem wiem jedno: jest cos nie tak z elektryka :hmm: Jezeli ktos jeszcze wie co moglo sie stac piszczie. Pozdro



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Podświetlenie zegarów,

Post autor: Zico63b » ndz wrz 11, 2011 13:35

Kolego, jest tu kilka spraw i trudno udzielić trafnych i jednoznacznych wskazówek - poza jedną: dokładny przegląd przewodów, wtyków itd. na żywo, bo tylko tak stwierdzić można co się "podziałało".



Spodeusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 13:17

Podświetlenie zegarów,

Post autor: Spodeusz » pn wrz 12, 2011 10:09

Witajcie Wszyscy. Usterka zlokalizowana i naprawiona. Za niemoc podswietlenia od zegarow odpowiadala lekko wypieta wtyczka ze sciemniacza czyli jak pisaliscie w innych tematach ze warto przepsikac wtyczke srodkiem do czyszczenia stykow. Za reszte podswietlenia czyli czerwone podswietlenie przyciskow na drzwiach kierowcy podswietlenie wlacznika swiatel, sciemniacza, nawiewow, itp odpowiadal 5A Bezpiecznik nr 3 od oswietlenia schowka. Wczesniej wyjalem go dla sprawdzenia i juz nie wlozylem bo swiatlo w schowku i tak nie dzialalo. Poprzez brak w/w bezpiecznika nie dzialal sciemniacz, podswietlenie ćmiło sie tylko podczas wrzucenia swiatel drogowych, i wtedy dzialal sciemniacz ale bylo slychac ze skrzynki jakies zwarcia. Jezeli mozna to prosilbym Pana Moderatora o zmiane tematu na "Podświetlenie zegarów i elementow wnetrza" Temat moze sie komus przydac i bedzie latwiej mu szukac. Wybaczcie za moja bardzo chaotyczna wypowiedz ale szukalem tej przyczyny i jestem troche podniecony ze sie udalo naprawic samemu bez pomocy i placenia elektrykowi :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 96 gości