Wariujący alarm

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Wariujący alarm

Post autor: domino19140291 » czw wrz 01, 2011 20:45

Mam ostatnio problem z alarmem. Po dłuższym postoju kiedy otworzę auto z kluczyka i pociągne za drzwi to wyje mi alarm. Dzieje się tak tylko w przypadku drzwi pasażera i kierowcy nie ma tego problemu kiedy otwieram tylne drzwi. Czy jest to wina mikrostyków ? Wolę się upewnić nim rozbiorę drzwi i się okaże że to nie to. Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Wariujący alarm

Post autor: szawełło » pt wrz 02, 2011 08:21

domino19140291 pisze:Czy jest to wina mikrostyków ?
jeżeli nie działa również brzęczek , czerwone światło w drzwiach i oświetlenie wewnątrz ....to tak , mikrostyki .


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wariujący alarm

Post autor: domino19140291 » śr wrz 07, 2011 18:47

Po podłączeniu do vaga okazało się że winowającą jest przełącznik od klapy tylnej.

Obrazek

Objawy są takie że jak normalnie chce otworzyć klape znaczy się łapię za klamkę/przełącznik i ciągne jednocześnie do góry to zamykają mi się drzwi wszystkie pozostałe. Jeśli natomiast otwieram to sposobem tzn. nie ciągne jednocześnie klapy do góry trzymając za klamke/przełącznik to drzwi się nie zamykają. Kiedy wykasuje błąd i otwieram klapę "sposobem" nic się nie dzieje. Jest to strasznie uciążliwe bo ja np. wiem o tym żeby "sposobem" otwierać klape ale już pare razy zapomniałem powiedzieć paru osobom pociągnęły za klape (zresztą tak jakby normalnie ją otwierały) zczytuje błąd i później mi wyje za każdym razem auto jak stoje na parkingu czy gdziekolwiek co mnie strasznie irytuje. Vag wskazuje na błąd samego przełącznika od klapy (zwarcie do masy) więc chyba mikrostyk padł w tym przełączniku ? Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
marcingg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw maja 19, 2005 09:41
Lokalizacja: Gdańsk

Wariujący alarm

Post autor: marcingg » śr wrz 07, 2011 20:37

eee..... czyżby zalewanie przez spryskiwacz tylnej szyby?....

czy spryskiwacz kręci Ci się razem z wycieraczką ?



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Wariujący alarm

Post autor: domino19140291 » śr wrz 07, 2011 23:04

W klapie jest wszystko w porządku jeżeli chodzi o kable, mikrostyki itd. Śledząc dalej wiązke jest gdzieś zwarcie na masie bo pokazuje mi normalnie napięcie 12V. Wszystkie wtyczki po drodze od klapy są odłączone więc problem leży gdzieś dalej. Teraz moje pytanie w którym miejscu dokładnie są następne wtyczki od wiązki. Czy jest to jeszcze na wysokości tylnego progu, na słupku pomiędzy drzwiami, na przednim progu czy już pod samą deską przy klamce od pokrywy silnika ?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Wariujący alarm

Post autor: guziolek » czw wrz 08, 2011 20:07

Jeśli uważasz, że zamek i wszystko co z nim związane jest ok, to sprawdź gumową przelotkę pomiędzy klapą a budą, tam się najczęściej kable przełamują.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości