Podgrzewanie tynej szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nowaczek1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 18:41

Podgrzewanie tynej szyby

Post autor: nowaczek1986 » pn wrz 05, 2011 18:52

Witam! Mam taki problem, że włącznik podgrzewania tylnej szyby świeci na żółto a gdy się go wciśnie świeci mocniej na żółto. Zajrzałem do gumy między klapą a nadwoziem gdzie idą te kable, ja już je raz łączyłem i izolowałembo się przedarły, sytuacja się powtórzyła. Są tam 3 kable, 1 gruby i 2 cienkie. Ten gruby to myśle że jest od centralnego zamykania bagażnika, jest całkiem przerwany, jeden jest zaizolowany więc nei wiem a ostatni jest tylko przetarty. Jest niemożliwe zeby je połączyć są za bardzo napięte, praktycznie nie ma do niech dojscia gdyż jak pisaem zrobiło się to drugi raz. Czy mechanik czy jakiś elektryk podejmie się tego aby jakoś te kable przedłużyć aby w tejgumce były one luźniej? np poprzez puszczenie tyvch kabelków "prawie" od nowa. czyli jakoś w klapie i jakos w nadwoziu sie do neich dostać i ten odcinek puścić na nowo dłuższy ? i czy wogole to jest przyczyną że swieci na zółto w obu pozycjach? dodam że włącnzik jest ok ponieważ lusterka się nagrzewają



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Podgrzewanie tynej szyby

Post autor: Waqa » pn wrz 05, 2011 23:38

tez tak miałem (grzanie świeciło cały czas na żółto) i tak jak piszesz powodem okazały się przetarte przewody (jak dobrze pamiętam przetarł się masowy)w przelotce. wymienilem ok.40cm przewodu. Łączenie wykonałem pod podsufitka na wysokości anteny radiowej. jak do tej pory wszystko gra jak należy :smoke:



nowaczek1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 18:41

Podgrzewanie tynej szyby

Post autor: nowaczek1986 » wt wrz 06, 2011 17:34

Masz racje. własnie zobaczyłem ze przetarłsię kabel ten gruby -masowy, przez to też nie działała centralka. Na wszelki wymieniłem wszystkie 3 kabelki na nowe, tzn tylko ten odcinek gdzie się przecierają, dałem dłuższy przez co nie są napięte.
Można zamykać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości