ajm tempomat nie dziala

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rezerter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 14, 2011 20:44

ajm tempomat nie dziala

Post autor: rezerter » śr sie 31, 2011 19:30

witam. zacznę od tego: szukałem bardzo długo, może po prostu nie wiem, czego szukam na tym forum, ale rozwiązania tego problemu nie ma.

własnie wracam z montażu tempomatu do golfa. wszystko robiłem wg instrukcji, podobnie jak poprzednio w innych autach vag (czyli audi a3).

sprawa dotyczy najtańszego tempomatu, jaki da się znaleźć na allegro: http://allegro.pl/przelacznik-tempomat- ... 75086.html" onclick="window.open(this.href);return false; (coś w tym guście) wtyczkę z wiązką dorobiłem sam, jak zresztą zawsze to robię.

żeby niepotrzebnie nie zawracać gitary, mowie od razu: kable są sprawdzone, sama manetka tez. zwiera, rozwiera i podaje napięcie na czarno-filetowa kostkę w podszybiu.

i teraz na czym zabawa polega: po montażu i zalogowaniu 11463 mam taki ekranik w vagu:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

przy czym po naciśnięciu hamulca mam w polu brake pedal: 0 1 1 i w polu csys: 17.0
po naciśnięciu sprzęgła: 1 0 0, 1.0
teraz: w a3 tez mam tak samo, w polu cruise control mam wartość procentowa a nie 6 bitów (dlaczego??)
wylogowałem tempomat 16167, zalogowałem ponownie. nie działa.

czy ktoś ma pomysł, dlaczego to nie działa ?
dorzucam screen z info o sterowniku silnika, na wszelki wypadek:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

dziękuje z góry za pomoc.



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

ajm tempomat nie dziala

Post autor: rafxxx » śr sie 31, 2011 20:42

a manetke sprawdzales?
zobacz reakcję manetki na przełączanie off/on res/set +/- w kanale 022

ja osobiscie dodam ze mam problem taki ze kupilem nowy czujnik sprzegla i go nie widzi( ciagle pokazuje wartosc 0) i nie mam sily juz walczyc z tym( przewody sprawdzone zadne nie przetarte),



rezerter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 14, 2011 20:44

Re: ajm tempomat nie dziala

Post autor: rezerter » pt wrz 02, 2011 18:57

rezerter pisze:
żeby niepotrzebnie nie zawracać gitary, mowie od razu: kable są sprawdzone, sama manetka tez. zwiera, rozwiera i podaje napięcie na czarno-filetowa kostkę w podszybiu.
i w bloku 22 w polu bin. zmieniaja sie wartosci, dokladnie tak jak w aucie z dzialajacym tempomatem.

jednak w golfie dalej zero reakcji na tempomat.

czujniki sprzegla i hamulca, jesli zmieniaja wartosci z 0 na 1, to tez chyba dzialaja...



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

ajm tempomat nie dziala

Post autor: rafxxx » sob wrz 03, 2011 01:04

teraz sobie tak pomyslalem, a jaki masz rodzaj napedu( nie znam tego fachowego nazewnictwa) chodzi mi o pedal gazu , masz elektronicznie sterowany czy starego typu z linka, szczerze mowiac nie wiem dokonca jak to wyglada w mk4 - moge pisac totalna glupote :jezor:



rezerter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 14, 2011 20:44

ajm tempomat nie dziala

Post autor: rezerter » sob wrz 03, 2011 09:43

no chyba mam tdi, wiec automatycznie = elektroniczna ''linka'' gazu ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości