zapala się kontrolka immo + brak oświetlenia wnętrza

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

zapala się kontrolka immo + brak oświetlenia wnętrza

Post autor: poolak2006 » pt sie 19, 2011 22:23

Mam taki problem, otwieram drzwi wsiadam patrze brak oświetlenia wnętrza (niezależnie które drzwi otwieram, a mam 4, otwieram bagażnik w bagażniku brak oświetlenia) włączam zapłon, a tam świeci się kontrolka od immo i nie gaśnie (odpalam samochód oczywiście gaśnie po kilku sekundach). Dodam że brak oświetlenia zawsze jest powiązany z zapaloną kontrolką immo. Mogę wyłączać zapłon włączać i nic nie pomaga... pomaga dopiero wyjęcie kluczyka i ponowne włożenie (to pomaga za każdym razem).



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

zapala się kontrolka immo + brak oświetlenia wnętrza

Post autor: grg474 » sob sie 20, 2011 09:05

zrzucić plastiki osłon nad nogami kierowcy i sprawdzić dodatkowe bezpieczniki obsługujące komfort


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

skorpionek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 17:07

zapala się kontrolka immo + brak oświetlenia wnętrza

Post autor: skorpionek » pn sie 22, 2011 00:24

witam problem z oświetleniem we wnętrzu pojazdu może świadczyć o usterce w płytce elektrycznej sterującej zamontowanej w zamku kierowcy(zimny lut na płytce),lub przepalonej diodzie prostowniczej(zależne od rocznika pojazdu)również w drzwiach kierowcy.
-kolega w vw golf 2000r miał taką usterkę(brak oświetlenia w aucie) na opisanej płytce
jeśli chodzi o immobiliseru to gdzieś wyczytałem że w niektórych zamkach jest też sterowanie immobiliseru(może kolejne zimne lutowanie lub uszkodzony mikro-wyłącznik na płytce w zamku),i dlatego ponowne włożenie kluczyka powoduje reset poprzedniego błędu czyli przypuszczam że błędu z zamka bez względu czy otwierasz kluczykiem czy pilotem.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

zapala się kontrolka immo + brak oświetlenia wnętrza

Post autor: poolak2006 » pn sie 22, 2011 17:23

Bezpieczniki są sprawne.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

zapala się kontrolka immo + brak oświetlenia wnętrza

Post autor: poolak2006 » czw sie 25, 2011 20:32

Od jakiegoś czasu zacząłem używać drugiego kluczyka i jak na razie raz się zdarzyło że zapaliła się kontrolka immo, problemów z oświetleniem jak na razie brak. Czy to może być wina kluczyka (pestki od immo)?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości