Brak ABSu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wurszcik1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 26, 2011 10:33
Lokalizacja: Obsza

Brak ABSu

Post autor: wurszcik1 » czw sie 25, 2011 16:22

Witam
Świeci mi się kontrolka ABS. Kiedys zauważyłem ze brakuje sterownika ABSu który powinien być pod siedzeniem. Byłem na szrocie i znalazłem taki. Ale po podpięciu ABS nadal nie działa :/ Trzeba podpinać pod komputer i kasować błędy po włożeniu tej kostki? Nie chce się nie potrzebnie wganiać w koszta jeśli i tak miało by to nie działać



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak ABSu

Post autor: Paweł Marek » czw sie 25, 2011 17:05

Nie trzeba , to nic trudnego i nic drogiego do naprawy jeśli nawet trza będzie pompę ze szrotu brać. Na razie zajrzyj do przekaźników i bezpieczników czy wszystko jest czy kontrolka jest, czujniki przy kołach itd. Jeśli stwierdzisz że masz komplet elementów to pod komputer można podpiąć ale w celu zdiagnozowania usterki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wurszcik1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 26, 2011 10:33
Lokalizacja: Obsza

Brak ABSu

Post autor: wurszcik1 » pn sie 29, 2011 21:08

sprawdzałem na kompie i pokazało błąd czujnika obrotów w prawym przednim kole. wymieniłem, pojechałem na zaakceptowanie sterownika i wtedy pokazało ze w lewym przednim tez jest uszkodzony. Mechanik powiedział że miał tak u siebie też i że nie pokaże wszystkich uszkodzonych czujników naraz tylko po kolei. Że jest możliwe że nawet wszystkie będę musiał wymienić :/ Słyszałem że jest możliwość zbadania miernikiem czy nie są te czujniki uszkodzone. Na czym miało by to sprawdzenie polegać? Zmierzyć opór? Jeśli tak to w jakich granicach miałoby być wskazanie? Nie chciał bym jeździć na wymianę każdego z osobna bo to jednak kosztuje



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak ABSu

Post autor: Qto » pn sie 29, 2011 21:11

wurszcik1 pisze:Słyszałem że jest możliwość zbadania miernikiem czy nie są te czujniki uszkodzone. Na czym miało by to sprawdzenie polegać? Zmierzyć opór? Jeśli tak to w jakich granicach miałoby być wskazanie?
1.0 - 1.3 kOhm



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak ABSu

Post autor: Paweł Marek » wt sie 30, 2011 08:59

Mierz łącznie z kablem, wtyczka pod maską, po to żeby wiedzieć czy to czujnik czy kabel przy kole jest uszkodzony.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 55 gości