Skrajne żarówki środkowego stopu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Roxas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 22, 2011 13:54

Skrajne żarówki środkowego stopu

Post autor: Roxas » pn sie 22, 2011 14:27

Nie jestem pierwszym właścicielem mojego golfa, ale od kiedy go kupiłem, po przekręceniu kluczyka paliły się elegancko, delikatnie skrajne żarówki na środkowym świetle stopu. Zarazem nie widziałem na drodze jeszcze innego golfa z takim czymś, więc pytanie dodatkowe, z czego to się wzięło? :D
http://img714.imageshack.us/img714/3795/vwfor.jpg
Ostatnio zauważyłem, ze już się nie świecą, a chciałbym to przywrócić. Czego to przyczyna, że się wyłaczyły, albo 'naprawiły' jesli było to niepoprawne świecenie?
Nie wiem co to moze mieć wspólnego, ale zauważyłem brak świecenia po wymianie przednich amortyzatorów i klocków hamulcowych. Nie pamietam kiedy ostatnio je sprawdzałem przed wymianą, wiec może to nie mieć zwiazku.
Pozdro



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Skrajne żarówki środkowego stopu

Post autor: wesol » pn sie 22, 2011 15:11

wyglad na to ze ktos cos modzil przy tym srodkowym stopie. Mozna nawet za to stracic dowod no i przegladu nie powinien przejsc. Najpierw dosan sie do tego stopu srodkowego, rozbierz zobacz czy dochodzi prad czy diody sa okej itd.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Skrajne żarówki środkowego stopu

Post autor: Shmatan » pn sie 22, 2011 16:05

Wioskowy mod, który nie dość że jest nielegalny to denerwujący i niebezpieczny... Odpuść to sobie i ciesz się że działa normalnie



Roxas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 22, 2011 13:54

Skrajne żarówki środkowego stopu

Post autor: Roxas » pn sie 22, 2011 17:15

Diody są ok, bo przy hamowaniu działa normalnie. A jak świeciły tylko te dwie skrajne, to na tyle delikatnie, ze w dzień tego nie było widać. A przegląd przeszedł z tym juz dwukrotnie.
No szkoda w takim razie. :-)
A był jeszcze wymieniany regulator obrotów, bo nie bujał poprawnie i jakieś skoki napięcia ponoć były. Do tego często mnie kopie prąd jak drzwi zamykam nie łapiac za klamkę (taki jak przy złapaniu za poręcz) ;> Chociaż po wymianie nie wiem jak jest, bo od dłuższego czasu zamykam łokciem :grin: albo za klamkę, w kazdym razie, nie zauważyłem wiecej kopnięć. Ma to coś wspólnego z oświetleniem?



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Skrajne żarówki środkowego stopu

Post autor: poolak2006 » pn sie 22, 2011 17:36

Rozbierz klapę bagażnika i sprawdź jak to było robione nikt ci nie powie co tam się stało, bo nikt czegoś takiego nie ma. Pewnie kabel poprowadzony jest od świateł tylnych do stopu i jakaś dioda albo inne ustrojstwo. Szczerze mówiąc zrobienie czegoś takiego nie jest skomplikowane...

Kolejnym razem jak będziesz zamykał to zamykaj przez izolację bo jak cię kiedyś 'kopnie" to nie wstaniesz... :helm:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Skrajne żarówki środkowego stopu

Post autor: Qto » pn sie 22, 2011 18:28

a nie masz przypadkiem lamp ledowych :chytry: albo samych żarówek w tylnych lampach opartych na ledach ??



Roxas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 22, 2011 13:54

Skrajne żarówki środkowego stopu

Post autor: Roxas » wt sie 23, 2011 03:44

Lampy boczne normalne, środkowe też zdają mi się zwyczajne żarówki, ale zajrzę tam.
Z tym kablem od stopu do świateł tylnych to nie wiem, bo te boczki na trzecim stopie zapalały się wraz z przekręceniem kluczyka, bez koniecznosci zapalania świateł. Przy zapalonych światłach bez przekręconego kluczyka się nie paliły ;)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Skrajne żarówki środkowego stopu

Post autor: wesol » wt sie 23, 2011 08:09

Roxas pisze:te boczki na trzecim stopie zapalały się wraz z przekręceniem kluczyka, bez koniecznosci zapalania świateł
Wez to przywróć do normalnosci bo jak palantownia to dojrzy to masz po dowodzie a jak ktos wjedzie w tylek to bedziesz jeszcze placil za spowodowanie kolizji.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 39 gości