Kostka Stacyjki padnieta, odpalanie na krótko

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Kostka Stacyjki padnieta, odpalanie na krótko

Post autor: mlek0 » ndz sie 21, 2011 12:18

[Golf 3 94r 75km lpg] Witam mam taki problem padła mi kostka stacyjki, ale jak przeczytałem na forum żeby ją wymienić trzeba kierownice i all rozbierać. Dla tego mam pytanie jak odpalić auto na krótko przez kable przy stacyjce i jak zamontować odpalanie na guzik. Szukałem na forum i nie ma jasno opisane jak to zrobić chodzi mi o odpalanie na krótko przez stacyjkę który kable z którym i jak zamontować przycisk do odpalania. Chodzi o to że na jutro jest mi pilnie auto potrzebne więc odpale ja na krótko a potem wieczorem zrobie ten guzik dziś nd wiec i tak cześci nie kupie, a co chodzi o wymane kostki to mam ją ale za dużo zachodu chyba że jest ktoś z GDAŃSKA lub SOPOTU i by pomógł wymienić dziś tanio :P



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kostka Stacyjki padnieta, odpalanie na krótko

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 21, 2011 13:02

Nie zrobisz tak łatwo na guzik. Wyprowadż wszystkie kable ze stacyjki połacz je oprocz czarno czerwonego od rozrusznika, bedziesz miał zapalone kontrolki, dotknięcie do tego zwitka kablem czarnoczerwonym uruchomi rozrusznik. A po jeździe musisz rozplątac zwitek bo aku padnie. Nie tnij kabli dorób kawałeczki z konektorkami ktore powkładasz w kostkę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Kostka Stacyjki padnieta, odpalanie na krótko

Post autor: mlek0 » ndz sie 21, 2011 13:13

ok thx, bo kontrolki mi sie palą jak przekręcę stacyjkę ale jak odpalam auto to kontrolki padają, lub jak przekręcę stacyjke to zero reakcji na wszystko nawet nie słychać rozrusznika...

Czyli muszę all kable z wtyczki pociągnąć dodatkowymi i potem je złączyć i dotykać przewód czerwono czarny. ok thx.

a dużo zabawy jest z tym guzikiem ??


Mam jeszcze pytanko, a jakbym podłączył nową kostkę do wtyczki włożył kluczki do stacyjki i odpalił przez śrubokręt tą nową kostkę to by coś dało ? Czy i tak muszę wyjąć starą kostkę ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kostka Stacyjki padnieta, odpalanie na krótko

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 21, 2011 14:48

a ja nie wiem czy masz immo, prosze cię dajże spokój z tymi kombinacjami, samochód ma być sprawny. Aku masz dobry? Odpal sobie parę razy na krótko ale nie kombinuj zbyt długo tylko bierz się za naprawę. Nie musisz wszystkich ale po co gmatwać. Plus stały, plus po zapłonie i plus do lini X - te 3 masz połączyć, potem rozruch czarnoczerwonym ,jeśli chesz dociekac kolory kabli to już wyszukiwarka - szukaj schematu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości