Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadycznie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

farow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr maja 07, 2008 11:30
Lokalizacja: Chorzów TG
Kontakt:

Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadycznie

Post autor: farow » czw sie 18, 2011 09:51

Witam!

Samochodzik Golf IV 2001 rok, 1,9 TDI 110 km.

W autku co jakiś czas blokują się szyby, lusterka i nie działa oświetlenie wnętrza (raz zdarzyło się, że zablokowały się szyby i oświetlenie w pozycji drzwi świeciło ciągle, tak jakby drzwi były otwarte, trzeba bylo wylaczyc na "0"). Guzik do zamykania i otwierania drzwi z panelu sterowania szyb chodzi normalnie.
Czyli tak, w momencie wystąpienia usterki:
1. Nie działa żadna szyba elektryczna (4 szyby)
2. Nie działają lusterka elektryczne
3. Nie działa w ogóle oświetlenie wnętrza (nawet lampki do czytania) raz zablokowało lampki w pozycji otwarte drzwi, świeciły ciagle az do recznego wyłączenia, nie działają lampki na boczkach oświetlajace wejscie i dioda koło rygielka
4. Nie podświetla żadnego guzika od sterowania szyb i lusterek, także od zamykania drzwi ale zamykanie działa

Reszta funkcji chodzi normalnie.

Problem pojawia się zazwyczaj na kilku minut, po czym wszystko wraca do normy i działa jak należy. Nie mogę tego powiazac z np jakims wjechaniem w dziure, zeby gdzies cos potrzaslo itp, czasem stojac na swiatlach nagle wszystko wraca do normy.

Ogladalem wiazki dochodzace do drzwi, wiazki w drzwiach, wygladaja na calkiem dobre. Masy do drzwi tez sa dokrecone.

Może ktoś coś podpowie?! Może wiecie jak to jest ze soba polaczone, te wszystkie lampki i sterowanie i podswietlenie szyb?! Skad biora wspolne zasilanie?! :)
Dodam że autko ma 4 szybki w EL, skladane lustra, tempomat, climatron, moduł komfortu na 2 wtyczki.
Znajomy typuje wlasnie modul komfprtu, ale po wypieciu go faktycznie oswietlenie wnetrza gasnie ale szybki działaja normalnie.

Gdyby ktos mial pomysła to dajcie znac! ;)
Pozdrawiam i dzięki z góry za każdą pomoc!



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadycznie

Post autor: Behemoth1987 » czw sie 18, 2011 23:59

witaj

poszukaj czegoś o mikrostyk mikroswitch na forum milion razy :bylo: prawdopodobnie to będzie przyczyna ale jak już zamek kierowcy rozbierzesz to sprawdź bo ja miałem zerwane ścieżki na płytce drukowanej ;) pozdrawiam użyj opcji szukaj u dołu strony :jezor:
Ostatnio zmieniony pt sie 19, 2011 11:53 przez Behemoth1987, łącznie zmieniany 1 raz.



farow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr maja 07, 2008 11:30
Lokalizacja: Chorzów TG
Kontakt:

Re: Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadyc

Post autor: farow » pt sie 19, 2011 10:12

Zastanawialem sie nad tym, ale powiedz mi, czy to miałoby wpływ na szyby elektryczne i lampki do czytania?

Bo rozumie ze mogłoby nie zapalac swiatelek w drzwiach i w podsufitce głównego gdyby mikrostyk byl padniety ale czy miałoby wpływ na reszte?



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadycznie

Post autor: Behemoth1987 » pt sie 19, 2011 11:52

tak ma wpływ ja miałem naderwane ścieżkę i nie świeciło nic w środku nawet lampki do czytania, wnętrza i słoneczników nie było brzeczka jak zostawiłem zapalone światła przy otwartych drzwiach bez kluczyka w stacyjce i nie świeci lampka w drzwiach mogą nie działać lusterka i szyby może zamek się nie zamykać i wiele innych spraw jeszcze przy okazji



farow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr maja 07, 2008 11:30
Lokalizacja: Chorzów TG
Kontakt:

Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadycznie

Post autor: farow » pt sie 19, 2011 15:14

No to nie pozostaje mi nic innego jak rozebrać drzwi i zrobić podmianke zamka ;)
Jak na złość od dwóch dni jest wszystko ok :P A wiadomo jak jest ok to czlowiek liczy ze sie samo zrobilo
i nie chce sie rozbierac :P
No ale zobaczymy co bedzie dalej.



skorpionek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 17:07

Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadycznie

Post autor: skorpionek » pn sie 22, 2011 00:33

witam dobra podpowiedź z płytką elektryczną w zamku bo lubi tam się pojawiać zimne lutowanie,lub wadliwy mikro-wyłącznik również na tej płytce w zamku,co do szyb itd. to sprawdź czy jest dobra masa,bo i ona może być pasmem tych nieszczęść
w najgorszym przypadku przełamane przewody między drzwiami kierowcy a kabiną pojazdu



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Re: Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadyc

Post autor: steniu4 » śr sie 24, 2011 22:16

Behemoth1987 pisze:tak ma wpływ ja miałem naderwane ścieżkę i nie świeciło nic w środku nawet lampki do czytania, wnętrza i słoneczników nie było brzeczka jak zostawiłem zapalone światła przy otwartych drzwiach bez kluczyka w stacyjce i nie świeci lampka w drzwiach mogą nie działać lusterka i szyby może zamek się nie zamykać i wiele innych spraw jeszcze przy okazji
skorpionek pisze:witam dobra podpowiedź z płytką elektryczną w zamku bo lubi tam się pojawiać zimne lutowanie,lub wadliwy mikro-wyłącznik również na tej płytce w zamku,co do szyb itd. to sprawdź czy jest dobra masa,bo i ona może być pasmem tych nieszczęść
w najgorszym przypadku przełamane przewody między drzwiami kierowcy a kabiną pojazdu
Wow a może to też wystąpić w drzwiach pasażera?? U mnie wszystkie powyższe objawy powstały nagle, + nie działający czujnik deszczu i samościemnianie lusterka oraz podświetlenie wyświetlaczy przebiegu i mfa na liczniku świeci bardzo słabo. Obstawiałem brak jakiejś masy lub zasilania w obwodzie komfortu i że inną drogą zamyka się obwód, ale nie. Wszystko jest dobrze. Wszystkie bezpieczniki w aucie też sprawne (te przy przekaźnikach też)... Odpiąłem silnik od strony pasażera i szyba kierowcy zaczęła działać i centralny z przycisku w drzwiach kierowcy. POmyślałem, że to tam się porobiło i kupiłem z rozbitka sinik pasażera ze sterownikiem i po podpięciu to samo. Ale są ślady, że ktoś kiedyś grzebał w drzwiach pasażera przy zamku. Tylko jak zdjąć blachę z drzwi żeby dobrać się do zamka, skoro nie mogę opuścić szyby?? Nie rozwalę czegoś?? Bo nie chciałbym zbić szyby przy rozbieraniu...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadycznie

Post autor: Qto » śr sie 24, 2011 22:18

steniu4 pisze:skoro nie mogę opuścić szyby??
a ręcznie po wytarganiu silniczka nie da rady ??



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Re: Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadyc

Post autor: steniu4 » czw sie 25, 2011 20:12

Qto pisze:
steniu4 pisze:skoro nie mogę opuścić szyby??
a ręcznie po wytarganiu silniczka nie da rady ??
A no tego jeszcze nie wiem. Od 5 tygodni poza niedzielami pracuję po 12h i uwierz mi zanim wrócę do domu i się ogarnę to już nie mam siły zejść do auta. W sobotę mam wreszcie wolne i w planie grzebać pół dnia w poszukiwaniu usterki...
W sumie to logiczne. Teraz nie da rady bo silnik blokuje na przekładni ale po jego demontażu powinna zejść szyba na dół :blush: Dzięki za oświecenie bo naprawdę ostatnio mój mózg chwyta jak stary diesel na mrozie :/


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

skorpionek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 17:07

Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadycznie

Post autor: skorpionek » ndz wrz 04, 2011 22:47

witam ten link powinien pomóc w demontażu zamka,co prawda po angielsku( jeśli masz google chrom to przetłumacz stronkę) ale są zdjęcia które dużo pomogą

http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/" onclick="window.open(this.href);return false;

a tu drugi w razie gdyby coś się tam rozsypało

http://s85.photobucket.com/albums/k57/T ... 1QQtppZZ20" onclick="window.open(this.href);return false;

prawe i lewe drzwi rozbiera się podobnie



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Re: Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadyc

Post autor: Behemoth1987 » ndz wrz 04, 2011 23:08

skorpionek pisze:witam ten link powinien pomóc w demontażu zamka,co prawda po angielsku( jeśli masz google chrom to przetłumacz stronkę) ale są zdjęcia które dużo pomogą

http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/" onclick="window.open(this.href);return false;

a tu drugi w razie gdyby coś się tam rozsypało

http://s85.photobucket.com/albums/k57/T ... 1QQtppZZ20" onclick="window.open(this.href);return false;

prawe i lewe drzwi rozbiera się podobnie

rany człowieku używaj szukajki na forum

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090" onclick="window.open(this.href);return false;

po polsku tu masz :)



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Nie działające szyby lustra oświetlenie wnętrza sporadycznie

Post autor: steniu4 » pn wrz 05, 2011 21:03

Może i trochę mojej winy bo nie napisałem, ale 27 sierpnia znalazłem kilka chwil i zrobiłem obie strony. Wyjąlem, wyczyściłem i złożyłem na sucho i śmiga! Poprzedni właściciel zalepił wszystko smarem z oliwą czy czymś podobnym... Wszystkie mikrostyki wyglądały podobnie. Zalepione tłuszczem do którego chętnie przyczepił się brud, kurz i inny syf... Teraz wszystko styka jak należy. Pozdr


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości