[TIGUAN] Światła do jazdy dziennej

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

[TIGUAN] Światła do jazdy dziennej

Post autor: MojNick » ndz sie 14, 2011 12:26

Witam.
Wiem, że to forum Golfa, jednak mam pytania dotyczące VW Tiguana, gdyż uważam, że schemat będzie taki sam.
A mianowicie, posiadam Tiguana z 2010 r. z ksenonami, tak więc posiada on również światła do jazdy dziennej. I tu mam pytanie, jak to cholerstwo włączyć? Gdy ustawiam światła w pozycji Auto, to nie świeci w ciągu dnia nic, natomiast po zmroku zapalają się już normalnie ksenony... Gdy ustawiam włącznik w innych pozycjach to włączają się albo postojowe, albo normalnie ksenony. Wie ktoś może co należy zrobić, aby włączyć światła do jazdy dziennej w pozycji AUTO?

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

[TIGUAN] Światła do jazdy dziennej

Post autor: stonefree » pn sie 15, 2011 17:13

Pewnie to kwestia zmiany kodowania centralnej elektryki i podpięcie VCDSa wyjaśniłoby sprawę.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[TIGUAN] Światła do jazdy dziennej

Post autor: skaktus » pn sie 15, 2011 17:48

Gdzie ty w tiguanie masz dzienne niby mieć ? Masz soczewkę do xenonów, obok masz lustro z żarówką do doświetlania zakrętów i kierunek i na dole postojowe...Ja tutaj miejsca na dzienne nie widzę. No chyba że masz światła w których soczewka jest otoczona diodami w formie litery U, ale wówczas robią one za postojowe jak i dzienne. Jak masz zwykłe światła postojowe na dole lampy na żarówkę nie masz dziennych.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: [TIGUAN] Światła do jazdy dziennej

Post autor: doggie » pn sie 15, 2011 21:50

MojNick pisze: posiadam Tiguana z 2010 r. z ksenonami, tak więc posiada on również światła do jazdy dziennej.
gdzie to jest napisane że tak musi być?

druga kwestia - czy twoje reflektory mają homologację RL bo to że xenony nie musi oznaczać że mają RL

trzecia kwestia - dzienne można aktywować VCDS-em tylko:
1. jeśli mają RL to nie ma problemu
2. jeśli nie mają RL to ustawienie mijania jako dziennych w trybie skandynawskim lub ameryka płn. jest niezgodne z polskimi warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać pojazdy



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[TIGUAN] Światła do jazdy dziennej

Post autor: skaktus » wt sie 16, 2011 10:58

doggie - powiedz mi jak mijania ustawisz jako dzienne ? nie ma na to szansy, gość ma reflektory xenonowe a ich nie można regulować pod względem ilości światła...

co do punktu 2 - część nowych audi i o ile się nie myle, golfy mają dzienne realizowane za pomocą świateł długich, świecących po odpaleniu na około 30% mocy i akurat w tym wypadku dostają one homologację.



gornik15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 04, 2011 20:51
Lokalizacja: KL

[TIGUAN] Światła do jazdy dziennej

Post autor: gornik15 » czw maja 09, 2013 23:26

Witam, też mam tą opcję w Tiguanie, xenony robią za dzienne i świecą stale na "0" , "Auto" i Mijania. Coś właśnie jak tryb amerykański. Chciałbym to wyłączyć i dodać jakieś fajne ledy (szkoda mi xenonów palić). Może ktoś wie jak to zrobć? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: [TIGUAN] Światła do jazdy dziennej

Post autor: doggie » pt maja 10, 2013 09:17

skaktus pisze:doggie - powiedz mi jak mijania ustawisz jako dzienne ? nie ma na to szansy, gość ma reflektory xenonowe a ich nie można regulować pod względem ilości światła...
widzę odkop więc odpowiem :D - a kto każe mu ściemniać mijania? :D tak na marginesie to wiadomo, jeśli nie RL to takie ustawienie nie jest zgodne z przepisami ale kto by się tam tym przejmował :wink:
gornik15 pisze:Witam, też mam tą opcję w Tiguanie, xenony robią za dzienne i świecą stale na "0" , "Auto" i Mijania. Coś właśnie jak tryb amerykański. Chciałbym to wyłączyć i dodać jakieś fajne ledy (szkoda mi xenonów palić). Może ktoś wie jak to zrobć? Pozdrawiam.
skoro pytasz to pewnie nie masz lamp homologowanych /RL/ do jazdy dziennej, jest kilka wyjść - legalnych i delikatnie nielegalnych :hmm:
- legalne to np. dołożenie homologowanych dziennych albo wymiana reflektorów na takie z homologacją co będzie raczej drogim zabiegiem
- z mniej legalnych to ustawienie trybu skandynawskiego z amerykańskim z przekierowaniem na mijania lub halogeny, na mijania z racji xenonów nie możesz ich ściemnić natomiast halogeny możesz ściemnić, ja mam ustawione na 40% mocy świecenia, ale jak już napisałem wcześniej jest to delikatnie pisząc niezgodne z warunkami technicznymi pojazdów
- z innych mniej legalnych :hmm: to dokupienie modułu i podłaczenie go na długie z równoczesnym ich ściemnieniem, są moduły z regulacją mocy świecenia nawet od 10%, standardowo są z 30%



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[TIGUAN] Światła do jazdy dziennej

Post autor: grg474 » sob maja 11, 2013 18:44



Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości