Climatronic Glof IV problem z zimnym powietrzem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

opium24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Climatronic Glof IV problem z zimnym powietrzem

Post autor: opium24 » pt sie 12, 2011 22:58

mustang7 dzięki za line. Temat już przeczytany i jutro z rana zabieram się za przeczyszczenie potencjometru. Potem od razu w trasę, więc mam nadzieje że wyczyszczenie pomoże. Mam wątpliwości, ponieważ opisany błąd na forum passata to 4F7, a mój to 4FA..czyli teoretycznie silniczek v71, a nie v68. Jutro się do niego dobiorę i zobaczymy, czy coś pomoże. Oczywiście "+" za pomoc koledzy. Pozdrawiam !



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Climatronic Glof IV problem z zimnym powietrzem

Post autor: Qto » pt sie 12, 2011 23:17

opium24, tu masz o naprawie V71 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=144660" onclick="window.open(this.href);return false;



opium24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Climatronic Glof IV problem z zimnym powietrzem

Post autor: opium24 » pt sie 12, 2011 23:34

Qto czytałem ten wątek. Ale jak napisałem wyżej, u mnie łopatki po włączeniu obiegu zamkniętego działają, więc to nie silniczek v71...pozostaje ten potencjometr...ewentualnie sterownik wentylatorów ? Mimo wszystko dzięki za line.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Climatronic Glof IV problem z zimnym powietrzem

Post autor: Qto » sob sie 13, 2011 02:12

winowajcą ten silniczek zapewne nie jest...ale skoro wywala błąd V71 a klapki działają to możesz spodziewać się że wkrótce przestaną...pewnie zębatka już się delikatnie ślizga i sterownik łapie błąd



opium24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Climatronic Glof IV problem z zimnym powietrzem

Post autor: opium24 » ndz sie 14, 2011 19:55

Po restarcie climatronica przestał wywalac błąd 4FA, a zaczął 4F8 czyli silniczka V70. Rozebranie silniczka V68 i przeczyszczenie potencjometru nic nie dało. Dzisiaj z bratem dobraliśmy się do V70 i tu leżał problem-cięgno tego silniczka zsunęło się z klapki sterującej. Climatronic naprawiony i działa jak należy, dobrze bo ostre upały się zaczynają. Niestety jedna trasa z powietrzem prosto z nagrzewnicy zaliczona :grrr:

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc



uomenajzer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 04, 2012 20:26

Climatronic Glof IV problem z zimnym powietrzem

Post autor: uomenajzer » śr paź 29, 2014 20:50

Witam, chciałem troche odgrzać kotleta a raczej schłodzić ponieważ u mnie z kolei (golf mk4) problem polega na tym że z nawiewów leci tylko i wyłącznie zimne powietrze... wszystkie nawiewy jak sterowanie nimi działa bez problemu, dodam że jeśli chodzi a mechanikę to jestem laikiem w tej dziedzinie natomiast mój znajomy podczas wymiany tarcz podpiął vaga i wywaliło jakieś dwa błedy v70 i 71 i teraz moje pytanie czy to jest jakieś specjalnie skomplikowane czy zdrowia nie zje za dużo, gdzie te silniczki się znajdują. Oczywiście przez całe lato działało a teraz jak przychodzi dojazd do roboty to nieciekawie w aucie :)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Climatronic Glof IV problem z zimnym powietrzem

Post autor: grg474 » śr paź 29, 2014 22:21

uomenajzer, siłownik klapki temp powietrza jest jakby od strony podłogi nad sterownikiem airbag


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości