wyłączające się elektryczne sterowanie szyby przedniej

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

b4rszczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt paź 16, 2007 12:15
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

wyłączające się elektryczne sterowanie szyby przedniej

Post autor: b4rszczyk » ndz sie 07, 2011 15:35

Witam.
Mam taki problem. Otóż mam w swoim goferku dołożone elektryczne szyby, kupione na forum, ale była to kompletna oryginalna instalacja. Zakładał mi to znajomy elektronik, który poprzednio zakładał mi też alarm. Problem polega na tym, że odpalam sobie samochód ruszam opuszczam szybki i po ujechaniu jakiegoś małego dystansu nagle lewa szyba przestaje działać tak jakby się wyłączyła i tak może nie działać przez jakiś czas a czasem może po 5 minutach wrócić. A najlepsze jest to, że alarm który nie ma nawet wspólnego zasilania z szybami po jego załączeniu szyba nagle zaczyna działać. Wszystko to dzieje się w sposób totalnie nieregularny i bez żadnej zależności przez 3 tygodnie nie zdarzyło mi się to ani raz a przez ostatnich kilka dni zdarzyło mi się to kilka razy. i problem jest taki żepraktycznie w 100 % przypadków to lewa szyba nie działa a prawa działa normalnie, aczkolwiek 1 jedyny raz zdarzyło mi się na odwrót. Czy ktoś spotkał się z czymś takim i może mi pomóc?


Był Volkswagen Golf MK3 TDI 1z + 216 :(
Jest Seat Leon ASZ 160,9 KM / 386,1 Nm by DYNOSOFT :)

taret
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 03, 2008 20:09
Lokalizacja: Krosno

wyłączające się elektryczne sterowanie szyby przedniej

Post autor: taret » pn sie 08, 2011 21:42

Witam wszystkich.
Spotkał się ktoś z takim przypadkiem, że przednia prawa szyba przy niższych temperatury działa normalnie natomiast gdy jest cieplej to dziła skokowo tzn zjedzie kawałek w dój i się zatrzyma, pokolejny wciśnięciu guzika znów zjedzie kawałek i stanie, przy zamykaniu jest tak samo. Miał już kotoś podobny problem i gdzie może leżeć przyczyna?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wyłączające się elektryczne sterowanie szyby przedniej

Post autor: Paweł Marek » pn sie 08, 2011 23:02

taret, czujniczek halla obrotów silniczka tej szyby słabo już działa, poradziłem na forum co z tym zrobić.

b4rszczyk, zrób taki teścik jeśli szybka nie chce działać nie gaś silnika uchyl drzwi, wówczas jeśli na skutek zadziałania krańcówki tej samej co zapala lampkę szyba ruszy to przyczyna jest w niedochodzącym do modułu szyby plusie po zapłonie, bezpiecznik chyba 14, kolor kabla zdaje się czarno żółty, może być przełamany w gumie do drzwi. Związku z alarmem nie bardzo tu kapuję można podejrzewać jakiś błąd podłączenia, można też podejrzewać uszkodzenie samego modułu ale to na samym końcu, najpierw okablowanie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

taret
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 03, 2008 20:09
Lokalizacja: Krosno

wyłączające się elektryczne sterowanie szyby przedniej

Post autor: taret » wt sie 09, 2011 01:37

ok dzięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości