Proszę o pomoc... Licznik zwariował i nie tylko...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jaszynski7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 11:01
Lokalizacja: WWA

Proszę o pomoc... Licznik zwariował i nie tylko...

Post autor: jaszynski7 » czw lip 28, 2011 11:18

Panowie nie mam już siły do tego, problem wygląda następująco:
przy uruchomieniu auta na FISie wyskakuje mi informacja OIL SENSOR WORKSHOP... niby wiadomo o co chodzi, czujnik oleju przy misce olejowej... coś z nim nie tak, ok. Postanowiłem że potem tam zajrzę. Przy kolejnym uruchomieniu auta o dziwo w ogóle błąd się nie pojawił. Ponadto problem dotyczy również prędkościomierza, raz działa a raz nie (nie reaguje na pedał gazu w czasie jazdy). W ogóle również wskaźnik paliwa raz pokazuje że ropy brak mimo iż dopiero co zalałem, a przy kolejnych uruchomieniach auta wszystko działa poprawnie. Nie mam pojęcia co to może być. Niedawno byłem u mechanika (ale to z innego powodu) i na komputerze nic nie wykazało, 0 błędów. Macie jakiś pomysł? Chyba czas najwyższy pogrzebać w przewodach. Aha i jeszcze jedno, ostatnio do środka mojego golfa zaczęła dostawać się woda, dokładnie to prawa strona tylko, od pasażera z przodu oraz z tyłu. Nie mam pojęcią którędy ona dopier... ale mam dosyć ciągłego rozbierania auta do gołej blachy i suszenia. Ehh
Dzięki za jakieś porady, wskazówki.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Proszę o pomoc... Licznik zwariował i nie tylko...

Post autor: skaktus » czw lip 28, 2011 12:17

Więc po raz kolejny musisz rozebrać do gołej blachy i znaleźć którędy cieknie woda. Puki nie zrobisz nic z wodą nic też nie zrobisz z błędami, które mogą być wynikiem zalania instalacji.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Proszę o pomoc... Licznik zwariował i nie tylko...

Post autor: Qto » czw lip 28, 2011 12:30

jaszynski7 pisze:OIL SENSOR WORKSHOP
obadaj przewody od czujnika...może się też okazać że jest uszkodzony i trzeba będzie wymienić.
jaszynski7 pisze:problem dotyczy również prędkościomierza, raz działa a raz nie (nie reaguje na pedał gazu w czasie jazdy). W ogóle również wskaźnik paliwa raz pokazuje że ropy brak mimo iż dopiero co zalałem
Bezpiecznik nr 7 do sprawdzenia, przewody od impulsatora przy skrzyni biegów do sprawdzenia
jaszynski7 pisze:mam dosyć ciągłego rozbierania auta do gołej blachy i suszenia
Zamiast rozbierać i suszyć to rozbierz i znajdź przeciek...



jaszynski7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 11:01
Lokalizacja: WWA

Proszę o pomoc... Licznik zwariował i nie tylko...

Post autor: jaszynski7 » pn sie 01, 2011 14:53

Podbijam temat. Problem z wodą rozwiązany. Niestety wciąż licznik wariuje, prędkościomierz nie działa, wskaźnik paliwa w zależności od siły skrętu przechyla się na bok (włącza się info o rezerwie mimo iż bak pełny) oraz nie wyświetlają się dane nt średniego spalania , prędkości itp. Bezpieczniki są ok, jakieś pomysły?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Proszę o pomoc... Licznik zwariował i nie tylko...

Post autor: Qto » pn sie 01, 2011 14:58

jaszynski7 pisze:jakieś pomysły?
a czytałeś co napisałem posta wcześniej?? ...chyba nie
Skoro bezpiecznik nr7 sprawny to do obadania kabelki od impulsatora - jak kable ok to pewnikiem impulsator do wymiany



jaszynski7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 11:01
Lokalizacja: WWA

Proszę o pomoc... Licznik zwariował i nie tylko...

Post autor: jaszynski7 » pn sie 01, 2011 16:50

kabelki i sam impulsator wydają się ok, piny ok, impulsator wyjęty przeczyszczony ale problem wciąż dolega mojej golfinie, zastanawiam się czy zakup nowego impulsatora rozwiąże problem



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Proszę o pomoc... Licznik zwariował i nie tylko...

Post autor: Qto » pn sie 01, 2011 17:03

Kable ok, sprawdź jeszcze miernikiem czy na kabelku brązowym jest masa, na czarno zielonym +12V i na zielonym ma być przejście na pin T32/28 niebieskiej wtyczki przy liczniku...kolory kabli mogą się różnić ale na trzech kabelkach da się to ogarnąć.
Jeżeli wszystko będzie gadać wg wskazań miernika to pewnie impulsator do wymiany.



jaszynski7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 11:01
Lokalizacja: WWA

Proszę o pomoc... Licznik zwariował i nie tylko...

Post autor: jaszynski7 » pn sie 01, 2011 19:08

Zgadza się , to impulsator.. niestety to nie jest ten MECHANICZNY :(
Cena nowego elektronicznego waha się w granicach 500zł, tak mi powiedzieli.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Proszę o pomoc... Licznik zwariował i nie tylko...

Post autor: Qto » pn sie 01, 2011 19:35

jaszynski7 pisze:Cena nowego elektronicznego waha się w granicach 500zł, tak mi powiedzieli.
no nie wiem
podaj jaką masz skrzynię, rocznik auta i VIN najlepiej...bo do impulsatora akurat sporo danych potrzeba żeby odpowiedni dobrać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości