Światła mijania (krótki) nie działają

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KonradC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pn paź 08, 2007 15:43
Lokalizacja: Podlasie

Światła mijania (krótki) nie działają

Post autor: KonradC » wt lip 26, 2011 17:49

Nie świecą mi światła mijania myślałem że to żarówki wymieniem i zapaliły się, lecz po następny uruchomieniu auta już nie chcą zapalić
Sprawdzałem to prąd wcale nie dochodzi do żarówek, włącznik świateł ten okrągły przepuszcza prąd tzn. po włączeniu świateł krótkich podaje prąd dalej lecz przy sprawdzaniu na manetce poległem za dużo tam tego

Jakieś rady panowie zdaje się że to pewnie manetka ale wolał bym się upewnić na 100%



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Światła mijania (krótki) nie działają

Post autor: Zico63b » wt lip 26, 2011 18:10

W Golfie 4 prąd "mijania" NIE idzie poprzez manetki; wychodzi z włącznika osobnym, żółto-zielonym przewodem i idzie w instalację na skrzynkę bezpieczników; to na nim ma pojawiać się napięcie po włączeniu mijania - oraz nie zanikać po przejściu na drogowe.
Podejrzewam wypalenie się styku nieoznakowanego na włączniku, pin 7.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Światła mijania (krótki) nie działają

Post autor: skaktus » wt lip 26, 2011 18:27

Może być tak że przełącznik podaje napięcie jeśli jest nieobciążony. W momencie podłączenia żarówek prąd nie przepływa bo obciążenie jest za duże.



Awatar użytkownika
KonradC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pn paź 08, 2007 15:43
Lokalizacja: Podlasie

Światła mijania (krótki) nie działają

Post autor: KonradC » wt lip 26, 2011 18:33

A czyli manetki nic nie mają do świateł mijania?? winny ten okrągły przełącznik ??

Ale jak włączam mijania to na jednym z kabli przy manetce pojawia się prąd, czyli że co no jednak musi iść przez manetkę
Mój błąd nie ma prądu coś mi się z długimi pokićkała, czyli zakup nowego włącznika
a jak go wymontować



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła mijania (krótki) nie działają

Post autor: Qto » wt lip 26, 2011 19:15

KonradC pisze:jak go wymontować
Wciskasz, przekręcasz pokrętło w prawo (do pozycji pionowej) i wyciągasz

PS, Włącznik mam na sprzedaż, jak coś to PW



Awatar użytkownika
KonradC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pn paź 08, 2007 15:43
Lokalizacja: Podlasie

Światła mijania (krótki) nie działają

Post autor: KonradC » wt lip 26, 2011 19:20

No dobra na żółto zielonym prądu niet, ale zrobiłem na niego mostek i puściłem mu trochę papu
i dalej światła nie świecą o co tu chodzi ??

Dodam że na bezpiecznikach od krótkich prądu również nie uświadczyłem a tak po za tym to reszta świeci i działa

Według tego schematu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=89250" onclick="window.open(this.href);return false;
na pinie 56 prąd jest ale nie jest to kabel żółto zielony kabel żółto zielony to ten 56*
W Golfie 4 prąd "mijania" NIE idzie poprzez manetki; wychodzi z włącznika osobnym, żółto-zielonym przewodem i idzie w instalację na skrzynkę bezpieczników
Puściłem prąd bezpośrednio na ten żółto zielony i dalej nie działają co to może być



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Światła mijania (krótki) nie działają

Post autor: Zico63b » wt lip 26, 2011 20:15

To bardzo rzadkie zjawisko, ale może coś stało się z tyłu skrzynki. Po drodze nie ma złącz, które mogłyby się rozpiąć. Jeśli nie było zwarć, gryzoni czy tym podobnych kataklizmów - ma prąd na bezpiecznikach być.
A Kolega sprawdza konkretną (minimum 21W od migaczy) żarówką czy miernikiem? Trzeba żarówką.
Ten drugi przewód, 56 żółto-czerwony to idzie na manetki, tylko dla drogowych.



Awatar użytkownika
KonradC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pn paź 08, 2007 15:43
Lokalizacja: Podlasie

Światła mijania (krótki) nie działają

Post autor: KonradC » wt lip 26, 2011 20:21

Próbówką samochodową z tesco sprawdzam, no ale jak pisałem puściłem prąd na ten żółto zielony i lipa



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Światła mijania (krótki) nie działają

Post autor: Zico63b » wt lip 26, 2011 20:31

Na żółto-zielonym MUSI wychodzić na włączniku - to raz.
Podany nawet prąd "na lewo" na ten przewód MUSI oświecić mijania, a przynajmniej się pojawić na bezpiecznikach.
Tak jest w fabrycznej instalacji. Jeśli jest to Golf a nie Bora i jeśli z wiązką nic nie było czarowane - nie da rady być inaczej. Teraz trzeba na żywo wszystko sprawdzać, punkt po punkcie - bo zalecenia zdalne się skończyły. To bardzo prosty schemat, nie ma przekaźników ani nic - co ma się zepsuć?
A probówka i tak jest tu o niebo lepsza od miernika!
Chyba, że było takie zwarcie, że najpierw wypaliło styk we włączniku (stąd nie ma prądu na pinie włącznika), a dodatkowo upaliło końcówkę przy wejściu do skrzynki - ale na takie dwie awarie razem - jakie są szanse, jakie prawdopodobieństwo?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości