Nie załacza się sprężarka klimy ani wentylatory

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Z.Y.G.A
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn sie 24, 2009 20:27
Lokalizacja: Ostrowiec Św TOS
Kontakt:

Nie załacza się sprężarka klimy ani wentylatory

Post autor: Z.Y.G.A » pt lip 22, 2011 11:27

Witam

Panowie mam nastepujący problem jakis rok temu był spuszczany gaz z chłodnicy klimy z mojej octavi 1.9 tdi ahf dzis podjechałem nabic klime po nabiciu okazało się że nie włacza się sprężarka mechnik podpioł na krótko i klima działa. Co może być przyczyną? dodam że mechanik powiedział że dochodzi za słabe napiecie na sprężarke.


Dodam że to jest climatronic i przy włączeniu opcji auto wentylatory się nie właczaja tak samo jak na econ a jeżeli włącze bez auto i econ to wentylatory pracują.



lecky
GTD Polo
GTD Polo
Posty: 413
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:33
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Nie załacza się sprężarka klimy ani wentylatory

Post autor: lecky » pt lip 22, 2011 15:43

jak dobrze pamiętam to w octavi tak samo jak polo 6n2 są bezpieczniki zabudowane na akumulatorze. sprawdź bezpiecznik bodajże 30A jest od klimy tak było u mnie gniazdo bezpiecznika miało wypalone styki i klima raz działała a raz nie. oczyszczenie pomogło tylko na chwile mała modyfikacja instalacji bezpiecznik z oprawka od sprzętu audio i po problemie. :bigok:


Turbo Klekot TDI/AMF+ 104hp/238nm - Polo 6n2 / sprzedane :(
Turbo Klekot HDI/RHS+ 138hp/320nm - Peugeot 307sw / rodzino-wóz.

Awatar użytkownika
Z.Y.G.A
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn sie 24, 2009 20:27
Lokalizacja: Ostrowiec Św TOS
Kontakt:

Re: Nie załacza się sprężarka klimy ani wentylatory

Post autor: Z.Y.G.A » pt lip 22, 2011 18:14

lecky pisze:jak dobrze pamiętam to w octavi tak samo jak polo 6n2 są bezpieczniki zabudowane na akumulatorze. sprawdź bezpiecznik bodajże 30A jest od klimy tak było u mnie gniazdo bezpiecznika miało wypalone styki i klima raz działała a raz nie. oczyszczenie pomogło tylko na chwile mała modyfikacja instalacji bezpiecznik z oprawka od sprzętu audio i po problemie. :bigok:

Jeśli chodzi o tą skrzynke z bezpiecznikami nad akumulatorem to zmieniłem całą i wciąż to samo :/



michahal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 27, 2009 21:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie załacza się sprężarka klimy ani wentylatory

Post autor: michahal » pt lip 22, 2011 19:02

Sprawdź czujnik f163, wchody do niego dwa przewody, po ich zmostkowaniu klima powinna ruszyć.

Pozdrawiam



lecky
GTD Polo
GTD Polo
Posty: 413
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:33
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Nie załacza się sprężarka klimy ani wentylatory

Post autor: lecky » sob lip 23, 2011 10:10

Z.Y.G.A pisze: to zmieniłem całą i wciąż to samo :/
no to zostaje cała instalacja do prześwietlenia, pod warunkiem że masz pewność ze klima nabita


Turbo Klekot TDI/AMF+ 104hp/238nm - Polo 6n2 / sprzedane :(
Turbo Klekot HDI/RHS+ 138hp/320nm - Peugeot 307sw / rodzino-wóz.

malecki-21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:18
Lokalizacja: Kraków

Nie załacza się sprężarka klimy ani wentylatory

Post autor: malecki-21 » sob lip 23, 2011 20:53

Mam takie banalne pytanie ale pierwszy raz mam samochód z klimatyzacją... Czy po włączeniu klimatyzacji z nawiewów powinno lecieć wyraźnie zimne powietrze czy letnie? Pytam bo parę dni temu robiłem serwis klimatyzacji z przeglądem a dzisiaj zadałem na climatroniku temp. 18 stopni i w samochodzie było wyraźnie cieplej a z nawiewów leciało letnie powietrze. W zasadzie nie było różnicy między klimą a trybem econ.



Kolejarz78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 24, 2011 20:48
Lokalizacja: Racibórz

Nie załacza się sprężarka klimy ani wentylatory

Post autor: Kolejarz78 » ndz sie 28, 2011 09:56

Podpinam sie
Umnie nie załacza sie sprezarka klimatyzacji i wentylatory ale silnik wchodzi na obroty(AAZ) Klima swiezo nabita.
GDzie szukac usterki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości