wariujący centralny zamek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

olta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 06, 2009 17:12
Lokalizacja: Wrocław

wariujący centralny zamek

Post autor: olta » śr lip 20, 2011 09:01

Witam,

szukałam podobnego tematu, ale znalazłam tylko dla mk4, więc zakładam nowy. Jeżeli gdzieś temat był poruszany to przepraszam i proszę o wskazanie :)

Mam problem z centralnym zamkiem w mk2 5drzwi. Przy próbie zamknięcia auta z kluczyka (pilota nie ma) zamek wariuje i na zmianę zamyka i otwiera z powrotem i tak w kółko. Ale jak już się uda zamknąć to otwiera normalnie. Kolega sprawdzał siłowniki we wszystkich drzwiach i mówi że zamykają elegancko. Co więcej da radę zamknąć wszystkie drzwi i klapę zaciągając powietrze ustami z tej rurki przy pompce.
Czy ktoś ma w takim razie pomysł w czym może być problem?



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

wariujący centralny zamek

Post autor: daworz » śr lip 20, 2011 10:46

Prawdopodobnie pompka wariuje. Może jakieś zwarcie masz na kablach od switch-a i podaje jakieś głupie dla pompki impulsy. Sprawdź to na kablach przy niej. Kolorystyki nie znam dokładnie ale chyba zielony(otwieranie) i szary(zamykanie). Podaj na te kable plusa tuż przy wtyczce i zobaczysz czy wariuje. Sprawdź przy okazji dokładnie wtyczkę czy gdzieś nie przegniła. Może tak być że sam switch jest uszkodzony. Jeśli to nie pomorze to trzeba będzie do pompki zaglądnąć.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

olta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 06, 2009 17:12
Lokalizacja: Wrocław

wariujący centralny zamek

Post autor: olta » czw lip 21, 2011 08:40

Dzięki za podpowiedz, ja nie do końca rozumiem wszystko, ale przekażę koledze to sprawdzi ;)



Awatar użytkownika
gajos7772
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 02:25
Lokalizacja: LBL

wariujący centralny zamek

Post autor: gajos7772 » czw lip 21, 2011 11:07

miałem taką samą sytuacje. przy próbie zamknięcia zamykał wszystko i zaraz otwierał. przyczyną był skrzywiony drut od bolca zamykającego drzwi kierowcy. naprostowałem to i działa. nie można było też zamknąć od środka centralnym wciskając bolec od kierowcy. pozdrawiam


Only VW

olta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 06, 2009 17:12
Lokalizacja: Wrocław

wariujący centralny zamek

Post autor: olta » pt sie 05, 2011 10:01

Witam,

sprawdziliśmy, że pompka dostaje prawidłowe sygnały - raz w jednym skrajnym przewodzie raz w drugim przy podaniu sygnalu zamykania/otwierania odpowiednio. Rozebranie pompki i przeczyszczenie też nie pomogło - dalej przy otwieraniu otwiera, a przy zamykaniu zaczyna zamykać i otwierać w kółko.
Wydaje mi się, że pomogła by wymiana pompki, ale na allegro widzę drożyzna - 100 zł, szkoda by było wydać taką kasę, bez pewności że jak podłącze inną pompkę to będzie działać....
Może ktoś z Was ma do sprzedania albo do sprawdzenia chociaż pożyczy? :) mam na myśli Wrocław oczywiście.
Pompka z 3 pinami z zielonym deklem.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wariujący centralny zamek

Post autor: Paweł Marek » pt sie 05, 2011 21:42

Sprawdzałeś pompkę z odpiętą wtyczką? Bo jeśli z podpiętą przyczyna może być w uszkodzonym włączniku w zamku kierowcy. Podepnij ją bezpośrednio jeśli wówczas dalej będzie wariować to jest zepsuta, jeśli będzie działać prawidłowo to uszkodzony włącznik lub zwarcie na kablach pewnie wchodzących do drzwi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

olta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 06, 2009 17:12
Lokalizacja: Wrocław

wariujący centralny zamek

Post autor: olta » śr sie 17, 2011 09:12

Hej,
dzięki za podpowiedzi, winna była sama pompka, podpięłam analogiczną z Seata i działa :)
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości