Grzeje się pokrętło nawiewu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koko887
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 15:40

Grzeje się pokrętło nawiewu

Post autor: koko887 » ndz lip 17, 2011 17:46

Witam, mam problem jak w temacie. Kiedy ustawie nawiew na 3 lub 4 bieg (na 4 bardziej), to grzeje mi się pokrętło nawiewu. Nagrzewa się do tego stopnia, że gdy pierwszy raz to zaobserwowałem i dotknąłem to palcem to w pokrętle został ślad (plastik był miękki).

Tutaj wrzucam zdjęcie poglądowe znalezione w necie:
Obrazek

Grzeje się w miejscu gdzie jest ta blaszka w pokrętle (w kształcie odwróconej litery L). Czy ktoś ma jakiś pomysł jak z tym walczyć? Dodam, że poza tym nawiew działa w jak najlepszym porządku.

Pozdrawiam i proszę o rady.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Grzeje się pokrętło nawiewu

Post autor: miś fazi » ndz lip 17, 2011 17:59

te styki są wyjmowane , bez ich wyjęcia , dogięcia i przeczyszczenia , problem powróci ponownie



koko887
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 15:40

Grzeje się pokrętło nawiewu

Post autor: koko887 » ndz lip 17, 2011 18:34

Ale jeśli to wszystko wyjmę i przeczyszczę to będzie już wszystko działać jak powinno (czytaj: nie będę miał z tym problemów w najbliższej przyszłości)? Czy należy jednak coś wymienić?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Grzeje się pokrętło nawiewu

Post autor: miś fazi » ndz lip 17, 2011 18:57

nic nie wymieniaj , tylko do wyjęcia kostki ze stykami musisz wyjąć cały panel , inaczej sobie nie poradzisz , za mało miejsca a wyjęcie kostki ze stykami jest troszkę trudne , są tam plastikowe zaczepy które musisz odgiąć , na tyle aby wyjąć całość a zaczepów nie ułamać , w razie draki ja mam takie styki , mogę Ci dać



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Grzeje się pokrętło nawiewu

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 17, 2011 21:48

koko887, zrób dokładnie tak jak napisałem na tej fotce i pomoże napewno bez wyjmowania czegokolwiek, chyba że już popalone styki tak że to nie wystarczy. Po prostu złap ruchomą blaszkę wąskimi kleszczami i skręć ją w prawo


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

koko887
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 15:40

Grzeje się pokrętło nawiewu

Post autor: koko887 » ndz lip 17, 2011 22:21

Aha, dziękuję za odpowiedzi :) Jutro postaram się z tym szajsem podziałać :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości