Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

remikchorzow
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt paź 06, 2009 11:47
Lokalizacja: Chorzow

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: remikchorzow » pt lip 01, 2011 07:24

Cześć Wszystkim

Nie dawno kupiłem zestaw elektrycznych uniwersalnych szyb taki sam jak poniżej

http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... alne+szyby" onclick="window.open(this.href);return false;

I mam pytanie, gdzie wpiąć zasilanie szyb??

Gdzie szukać + przy stacyjce zapłonu ??

Czy należy zamontować też przekaźnik do poprawnej pracy szyb??

Pozdrawiam


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3325345&highlight=#3325345

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: miś fazi » pt lip 01, 2011 09:22

najlepiej jak znajdziesz sobie w skrzynce z przekaźnikami grubsze czerwone kable , dochodzą do skrzynki od dołu z prawej strony , tam masz wolny styk , przekaźniki oczywiście są wskazane , niby styki w przełącznikach są mocne , ale z czasem się podpalają , miałem to samo więc założyłem pod tylną kanapą zestaw 8 śmiu przekaźników i mam teraz spokój , 8 siem przekaźników bo mam cztery szyby , jeszcze jedną wielką zaletą jest to że możesz wtedy zakładać sobie oryginalne wyłączniki lub jakie kolwiek inne , bo wykorzystujesz wtedy tylko trzy styki a nie pięć jak w tych z zestawu . Podepnij sobie pod bezpośredni plus , bez zapłonu , a to dla tego że jak kiedyś będziesz chciał założyć sobie domykanie szyb po zamknięciu auta z pilota , to musisz mieć zasilanie na stałe



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: Paweł Marek » pt lip 01, 2011 11:53

remikchorzow, jestem przekonany ze zaraz zamarzysz o domykaniu szyb z pilota to od razu rób jak kolega napisał i dokup sobie moduł cenralnego zamka z opcją domykania szyb szkoda rozgrzebywac wszystko dwa razy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: skaktus » pt lip 01, 2011 12:09

I daj do tego odpowiednie bezpieczniki. Nie spodziewaj się też po tych szybach luksusu - domykają się wolno i dość głośno. Ciekaw jestem jak teraz z trwałością i jakością tych zestawów. Jak zamontujesz zdaj relację.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: miś fazi » pt lip 01, 2011 12:34

nie pisałem tego dotychczas , ale podnośniki uniwersalne mogą pracować o wiele szybciej , trzeba tylko zrobić jedną rzecz , każdy podnośnik manualny czyli na korbkę ma na osi w środku mechanizmu sprężynę która jest tak jak hamulec , ona ma za zadanie blokować mechanizm na tyle mocno aby szyba nie schodziła nam na dół pod wpływem drgań w czasie jazdy ale pozwala na podnoszenie i opuszczanie korbką , trzeba po prostu tą sprężynę wywalić , bo po założeniu na ośkę po korbce mechanizmu elektrycznego , ślimak w silniczku nie pozwoli na samoczynne opadanie szyby , wiem że jest troszkę z tym roboty bo trzeba albo poodginać języczki albo roznitować nity które trzymają dwie połówki mechanizmu , wszystko zależy jaki macie typ mechanizmu, ale zapewniam Was że po wywaleniu tej sprężyny mechanizmy uniwersalne pracują prawie tak jak oryginał , zapewniam że mam tak już parę lat i jeszcze nigdy nie miałem problemu z nimi . doszedłem do tego rozwiązania zupełnie przypadkiem naprawiając koledze mechanizm w MK 2 i specjalnie kupiłem na szrocie uszkodzony mechanizm od MK 3 aby sprawdzić czy ma też taką blokującą sprężynę , no i ma , przed wyjęciem sprężyny nie ma szansy pokręcić palcami za samą ośkę , oczywiście na pusto a po wywaleniu jej palcami kręci się za oś bez problemu



remikchorzow
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt paź 06, 2009 11:47
Lokalizacja: Chorzow

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: remikchorzow » pt lip 01, 2011 12:40

Właśnie mam też moduł zamykania kupiony wiec bede musiał zrobić plus na stale
Ja tam przy aucie mogę się wszystkim bawić ale prądu się boje ze jakieś zwarcia zrobie

"najlepiej jak znajdziesz sobie w skrzynce z przekaźnikami grubsze czerwone kable , dochodzą do skrzynki od dołu z prawej strony , tam masz wolny styk "

Może mi ktoś bardziej opisze jak mogę znaleść ten kabel bo nie chce zrobić zadnego zwarcia lub przeciążyć układ



Dodaje zdjęcia skrzynki bezpieczników z golfa 3

http://www.aukcjoner.pl/gallery/005168377-3.html#I3" onclick="window.open(this.href);return false;


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3325345&highlight=#3325345

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: miś fazi » pt lip 01, 2011 13:34

odłącz akumulator i nic nie zrobisz , kable te wchodzą od tyłu skrzynki , na fotce nie ma jak Ci pokazać , ale to są najgrubsze czerwone kable , zaraz poznasz



remikchorzow
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt paź 06, 2009 11:47
Lokalizacja: Chorzow

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: remikchorzow » pt lip 01, 2011 14:20

Rozumie, słyszałem właśnie od znajomego ze można się też podłączyć (według niego lepiej) pod zasilanie centralnego zamka??
Jak można to zrobić?? gdzie znajdę zasilanie i jaka opcja jest lepsza???


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3325345&highlight=#3325345

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: michalqqr » pt lip 01, 2011 14:49

remikchorzow pisze:pod zasilanie centralnego zamka??
zapomnij o tym pomyśle! za duży prąd potrzebny jest do sterowania elektrycznych szyb
remikchorzow pisze:według niego lepiej
:panna:
remikchorzow pisze:i jaka opcja jest lepsza???
ta którą koledzy wcześnij opisali



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: skaktus » sob lip 02, 2011 13:00

Wyciągasz / opuszczasz w dół cały zestaw bezpieczników - po środku, w części najbardziej na prawo masz dwa bardzo grube przewody - to jest właśnie zasilanie z akku które możesz wykorzystać.

miś fazi - możesz zdać relację na jakiejś foto o którą sprężynę chodzi ?

Oraz jak możesz, napisz jak z prędkością zamykania szyb, oraz jak z hałasem wytwarzanym przez te uniwersalne szybki.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: miś fazi » sob lip 02, 2011 15:56

kiedyś tu na forum posłałem filmik jak się szyby zamykają po wywaleniu tej sprężyny , na foto podnośników tej sprężyny nie widać , jest w środku mechanizmu , szkoda że nie zrobiłem fotoporady . mechanizm podnośnika na korbkę składa się z dwu połówek połączonych ze sobą albo na zagięte języczki albo jest nitowany nitami rurkowymi , po rozpołowieniu tego masz w jednej połówce bębenek z nawiniętą linką a w drugiej połówce masz ośkę korbki z plastikowymi tulejkami i płetwą do bębenka z linką , i właśnie na osi korbki masz założoną sprężynę z zagiętymi końcami które wchodzą w szczelinki tulei , sprężyna ta albo się rozkręca albo skręca w niewielkim stopniu i powoduje niejako obejmowanie tulei i zaciskanie się na niej , ciężko mi to wytłumaczyć , trzeba to widzieć , po wywaleniu tej sprężyny masz na bank 80 procent mniejszy opór , a to bardzo dużo , hałas i szybkość podnoszenia szyby jest prawie taki sam jak oryginał , jak miałem na początku założone te podnośniki , bez wywalonej sprężyny to tak samo denerwowałem się nie tyle hałasem co szybkością podnoszenia i tylko przez przypadek wpadłem dla czego tak jest , w układzie z korbką ta sprężyna musi być ale w układzie z silnikiem jest całkowicie zbędna , wręcz szkodzi , a hałas od tych podnośników w oryginalnym układzie bez wywalenia sprężyny jest stąd że silnik po prostu jęczy z wysiłku



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: Paweł Marek » sob lip 02, 2011 16:52

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic568360.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... highlight=" onclick="window.open(this.href);return false;

widoki skrzynki od tyłu z opisami


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

remikchorzow
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt paź 06, 2009 11:47
Lokalizacja: Chorzow

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: remikchorzow » pt lip 15, 2011 16:43

OK mam już zamontowane elektryczne szyby wszystko dziala poprawnie, nie wiem dlaczego prawa szyba podnosi się wolniej ale to już nie ważne

Mam jeszcze dwa pytania

- mam teraz szyby podłączone na stałe pod + z skrzynki i ciągle swiecą mi się diody z przełączników czy idzie to jakos inaczej podlaczyć aby sie nie swieciły gdy auto jest w stanie spoczynku??

- pytanie chce zamontować moduł domykania szyb tylko za bardzo nie wiem jak sie za to zabrać :(

Jest taka instrukcja


Obrazek


Rozumiem ,że

1. Różowy- podłączyc do zamykanie od centralnego,
2.Czarny- masa, Czerwony założyc bezpiecznik i do plusa, może byc do plusa w puszce bezpieczników.
3.Pomarańczowy to przewód na którym jest zawsze 12V. TZ?? JAK WYŻEJ ??
I co dalej jak reszta kabli??

Proszę o pomoc ;-)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3325345&highlight=#3325345

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Uniwersalne elektryczne szyby - gdzie wpiąć ??

Post autor: miś fazi » pt lip 15, 2011 18:58

wyłączniki uniwersalnych szyb już tak są skonstruowane , chcąc mieć podświetlenie tych wyłączników , musisz je rozebrać , odlutować końcówkę diody led , i po podłączeniu do niej osobnego kabelka wyprowadzić go na zewnątrz wyłącznika i podłączyć sobie do miejsca w instalacji gdzie dostajesz napięcie po włączeniu świateł postojowych, tylko odlutuj i połącz z kabelkiem koniec plusowy , jest tam dosyć ciasno ale da się zrobić , co do domykania szyb to podłącz tak jak na schemacie - czerwony plus , czarny minus , a te kable co masz napisane, niebieski prawy silnik i.t.d , to po prostu wepnij szeregowo do jednego kabla silnika , tylko teraz musisz dobrać to eksperymentalnie do którego kabla silnika , bo jak wepniesz nie do tego co potrzeba , to po podaniu impulsu na różowy kabel centralki silnik będą Ci otwierać szyby ,nie zamykać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości