Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cziko82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 19:09
Lokalizacja: KRAKÓW

Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: cziko82 » pt lip 15, 2011 08:17

Witam wszystkich. vw bora 1,6 sr akl problem mam a mianowicie nie załącza sie klima climatronik sprawdziłem sprężarkę na krótko działa,bezpieczniki są oki. czujniki ciśnienie -presostaty sa oki ale nie działają wentylatory wiec myślę sobie sterownik wentylatorów padł wyciągałem rozebrałem obudowę i jak palcem załączę cewki od przekaźników jest oki wiec kupiłem nowy sterownik 1J0919506G i dalej pupa kurde ee zagrzałem autko do 115 wskazówka tyle pokazała i wentylatory dalej nie chodzą czujnik ten 4 pinowy na wężu po stronie kierowcy jest oki wiec co radzicie? jest jeszcze jakiś czujnik w chłodnicy?? No i sprawdziłem czujnik na chłodnicy odpinając kable i zwierając no i dalej pupa wentylatory nie chodzą ręce mi opadają bo niewiem gdzie szukać przyczyny


lewy pas gaz i płynę.....

michahal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 27, 2009 21:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: michahal » pt lip 15, 2011 15:56

Witam, mam identyczny przypadek, zastanawiam się czy to nie panel climatronika(jutro spróbuję gdzieś podmienić)
Jak Ci się uda rozwiązać problem to daj znać.



Awatar użytkownika
cziko82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 19:09
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: cziko82 » pt lip 15, 2011 17:10

hmmm być może to panel climatronika możne ma ktoś w okolicy krakowa na podmiankę na chwile żeby sprawdzić bo juz popłynąłem z tym przekaźnikiem kupiłem a okazuje sie ze to nie to.



michal jak ty pierwszy naprawisz to daj znać


lewy pas gaz i płynę.....

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: grg474 » pt lip 15, 2011 23:26

cziko82, weno otwórz maskę i obejrz akumulator a raczej bezpieczniki na nim - zielony pierwszy od lewej - nie oglądać tylko wyjąć i włożyć inny. Oraz obejrzyj blaszki - bezpieczniki pomiędzy klemą a przewodami idącymi od akumulatora (sa to bezpieczniki 110A 70A 40A 30A)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
cziko82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 19:09
Lokalizacja: KRAKÓW

Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: cziko82 » sob lip 16, 2011 09:27

Hej greg474 sprawdziłem to szczegówlowo nawet a mianowicie odpiąłem wtyczkę od tych bezpieczników i sprawdziłem od spodu pinów czy jest przejście także to nie to stawiam na panel cimatronika bo tylko to mi zostało jeszcze do wymiany ręce opadają


lewy pas gaz i płynę.....

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: seebst » sob lip 16, 2011 09:37

A może po prostu wentylatory szlag trafił? U mnie też jeden nie działał, a się okazało, że szczotki się zapiekły...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: Qto » sob lip 16, 2011 13:02

cziko82 pisze:zagrzałem autko do 115
nawet gdyby panel Climatronica był walnięty to sygnał z licznika o wysokiej temperaturze powinien uruchomić wiatraki. Skoro bezpieczniki na aku dobre to sprawdź same wiatraki podłączając je na krótko



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: zikr6 » sob lip 16, 2011 14:14

Takie banalne pytania:czy jest czynnik w układzie?Czy dochodzi prąd do sprężarki?Czy robiłeś test climatronika?



michahal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 27, 2009 21:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: michahal » sob lip 16, 2011 21:41

Witam

Mi się udało już częściowo rozwiązać problem.
Z panelu climatronika wychodzi zielony przewód który ma +12V w momęcie włączenia klimy, oraz 0 w trybie eco.
Na sterowniku wentylatorów jest pin nr 2 który również jest zielony. Gdy w tym miejscu podłączymy 12V, włączają się wentylatory oraz sprężarka(dokładnie jeśli podamy 12 na sterownik to sprężarka, 12 w drugą stronę wentylatory,

Muszę jeszcze poszukać schematów czy to sterowanie jest bezpośrednie z panelu climatronika, czy jest jeszcze coś po drodze, jednak przypuszczam że gdzieś po drodze przewód się przetarł.



Awatar użytkownika
cziko82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 19:09
Lokalizacja: KRAKÓW

Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: cziko82 » ndz lip 17, 2011 12:44

Wszystko mam sprawdzone czynnik jest wentylatory na krótko chodzą pisałem jak palcem cewki zewre to działają takze jeszcze posucham michahal is prawdze tak jakon pisze


lewy pas gaz i płynę.....

michahal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 27, 2009 21:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: michahal » pn lip 18, 2011 22:36

Mój sposób okazał się niewłaściwy. Już nie wiem gdzie usterki szukać.

Co to za temperatura -53 w grupie 007?

Obrazek



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: radzio01 » wt lip 19, 2011 20:51

Podłączam się do problemu. U mnie jest dokładnie tak samo...
Z tego co przeczytałem na różnych forach temperatura w grupie 7 pokazuje temperaturę płynu chłodzącego. Możliwe że mamy uszkodzony czujnik temperatury (mi na liczniku pokazuje jednak dobrą wartość, są w nim 4 styki dwa na temperaturę na licznik i 2 na temperaturę do klimatyzacji) lub też kabelek od tego czujnika się uszkodził i na układ klimatyzacji nie podaje informacji o temperaturze silnika dlatego wartość jest -53 stopnie. Podobno jak się zawrze te styki to klima rusza jeżeli oczywiście jest tego wina. Dziś jest za późno już żeby to sprawdzić. Postaram się uczynić to jutro i dać znać co wyszło.



michahal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 27, 2009 21:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: michahal » wt lip 19, 2011 22:11

znalazłem info że -53 to błąd czujnika g191 którego w golfie nie ma. Czyli kolejny zły trop....szukam dalej.....



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Wentylatory,Klimatyzacja juz nie daję radyPomocy.

Post autor: radzio01 » wt lip 19, 2011 22:21

Inna możliwością jest także rozkodowana klimatyzacja... Jeżeli w vagu pojawiają sie gdzieś w info same zera to znaczy ze coś jest nie tak i trzeba ja zakodować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości