Błą czujnika G28 a popsuty sterownik

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Błą czujnika G28 a popsuty sterownik

Post autor: enzo2211 » pn lip 11, 2011 12:14

Witam. Oddałem autu do magika i z powodu błędu ww czujnika i gościu twierdził najpierw, że wymiana czujnika będzie lekarstwem ale gdy powiedziałem mu, ze czujnik był podmieniany i nic to nie dawało, nieco mu mina :shock: powiedziałem, żeby sprawdził czujnik na oscyloskopie i wyszło, ze jest ok. Stwierdził że sterownik uwalony i że go naprawi. Naprawił sterownik (jeszcze nie wiem jak tego dokonał) i podobno wywaliło go jeszcze raz. I teraz moje pytanie. Czy "wadliwy " czujnik może powodować usterkę sterownika?? Czy gościu chce mnie po prostu naciągnąć na koszty?? Czy naprawa sterownika jest możliwa i czy nie będzie powodowała ona jakiś innych konsekwencji w przyszłości? Dodam, że podobno sprawdzał okablowanie pomiędzy czujnikiem a sterownikiem i niby jest ok. Jak sprawdzić, czy w ogóle grzebał przy sterowniku czy patrzeć na ślady demontażu jakiś elementów ?? Proszę o pomoc.


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Błą czujnika G28 a popsuty sterownik

Post autor: TheBiSHoP » pn lip 11, 2011 16:41

Błąd czujnika G28 bardzo czesto wystepuje na niepracyjącym silniku. Jest to nawet napisane w instrukcji do programów diagnostycznych. Na moje próba naciągnięcia albo brak podstawowej wiedzy u mechanika. TEGO nie da się naprawić!!!! Tak ma być.


Obrazek Obrazek

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Błą czujnika G28 a popsuty sterownik

Post autor: enzo2211 » pn lip 11, 2011 19:55

TheBiSHoP, to wiem. Ale problem polega na tym, że ten błąd występuje również podczas pracy silnika i po skasowaniu pojawia się gdy auto się rozgrzeje. Gdzie w mk IV znajduje się sterownik ABS ? Bo taki błąd też mi wyskoczył i wyczytałem, ze to mogą być zimne luty na płytce....


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Błą czujnika G28 a popsuty sterownik

Post autor: TheBiSHoP » pn lip 11, 2011 21:06

enzo2211 pisze:Gdzie w mk IV znajduje się sterownik ABS
w pompie abs. Po głębszym zastanowieniu, skoro w aucie sypie się każdy sterownik to to auto było wyciągnięte z jeziora ?


Obrazek Obrazek

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Re: Błą czujnika G28 a popsuty sterownik

Post autor: enzo2211 » pn lip 11, 2011 22:55

TheBiSHoP pisze:
enzo2211 pisze:Gdzie w mk IV znajduje się sterownik ABS
w pompie abs. Po głębszym zastanowieniu, skoro w aucie sypie się każdy sterownik to to auto było wyciągnięte z jeziora ?
Nie. Ostatnio jakoś sie tak zebrało mu na elektrykę :jezor: Ale tak na serio to od dłuższego czasu miał babola z tym czujnikiem prędkości... Mechanik do mnie dzwonił, i podobno czujnik został ogarnięty ale abs u jeszcze nie ruszał i powiedziałem, żeby go narazie nie robił. zobaczymy jak będzie sie zachowywało auto po jego naprawie. Niby daje gwarancje na rok....


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Błą czujnika G28 a popsuty sterownik

Post autor: Qto » pn lip 11, 2011 22:56

co do ABS obadaj bezpieczniki na akumulatorze



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Błą czujnika G28 a popsuty sterownik

Post autor: enzo2211 » śr lip 13, 2011 07:06

Auto odebrane. 800 złociszy wydane ale śmiga elegancko. Gościu wymienił czujnik prędkości obrotowej wału na oryginał z boscha posprawdzał elektrykę naprawił ABS i nie załączający się wentylator. Pogrzebał w sterowniku itp. Czyli innymi słowy, ogólnie przejrzał auto pod względem elektryki i ma być ok. Auto nie traci mocy idzie jak burza obroty nie falują narazie jeśli jemu sie udało to jest nadzieja dla AKL-i :D


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości