mrygające kontrolki problem z pracą silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

mrygające kontrolki problem z pracą silnika

Post autor: ryba2 » pn lip 11, 2011 21:47

Witam z góry przepraszam za opszerność ale chcę zamieścić wszelkie inf które mogły by pomóc. Posiadam od roku golfa 4 z silnikiem 1.4 16v do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów po za wyciekiem oleju aż do dziś. A mianowicie byłem na wakacjach i dziś chcąc wracać najpierw tak jak by imobilajzer nie zadziałał i wyjechałem za bramę i auto zgasło po tem trochę piłowałem aby odpalić a gdy ruszyłem aby jechać pojawiła się dyskoteka na desce kontrolka abs i esp i tego dołączała od ręcznego i epc wszystkie te kontrolki zapalały się i gasły do tego wyzerował mi się zegarek i licznik i auto gdy zapalały się kontrolki przygasało i szarpało. Myślałem że to w wyniku ostatniego zdarzenia a mianowicie spadłem lewym przednim kołem z krawężnika i jakieś 2metry przeciągnąłem wahaczem po chodniku i że to coś tam się dzieje ale nie jestem pewien bo na postoju też się tak dzieje nawet mi auto zgasło tak że w ogóle wyświetlacze nie wyświetlały nawet nie mogłem świateł awaryjnych włączyć po przekręceniu kluczyka nic dopiero jak próbowałem odpalić jak zakręcił włączyła się deska i światła awaryjne i tak jakoś dojechałem ale z szarpaniem i dyskotekom głównie się zapalają jednocześnie kontrolka abs i esp przy tym słychać dochodzące z pod deski cykanie jak gdyby jakiegoś przerywacza co to może być i czy na kompie wyjdzie co to za usterka z góry dziękuję za pomoc :)



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

mrygające kontrolki problem z pracą silnika

Post autor: rysiektr » wt lip 12, 2011 15:25

Ewidentnie, gdzieś coś nie łączy, natomiast gdzie to nikt Ci nie powie, bo to może być wszystko, ja ze Swej strony radzę sprawdzić masę i plus na rozruszniku, klemy, oraz bezpieczniki te na akumulatorze oraz wszystkie możliwe punkty masowe pod deską


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

mrygające kontrolki problem z pracą silnika

Post autor: guziolek » wt lip 12, 2011 19:55

I nic innego na początek poza radami rysiektr, nie da się wymyślić. Podpięcie pod kompa na 100 pokaże błędy zasilania.



ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

mrygające kontrolki problem z pracą silnika

Post autor: ryba2 » śr lip 13, 2011 08:33

Dzieki za pomoc problem zażegnany Urwało się oczko od masy pod półką od aku na minusowej klemie przykręciłem tymczasowo kabel i wsio działa dzięki za pomoc :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości