1.9 SDI 1999 r. czujniki alarmu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

repciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 14:41

1.9 SDI 1999 r. czujniki alarmu

Post autor: repciu » ndz lip 10, 2011 21:16

Witam, chciałbym dowiedzieć się, ile jest czujników w w/w golfie uruchamiające alarm, gdyż od jakiegoś czasy po zamknięciu samochodu alarm zaczyna wyć po 30 sek. Wiem, że jest jeden czujnik w zamku maski i w zamku tylnej klapy, a w drzwiach też są ale nie wiem czy są one w zamku czy jak się do nich dostać. Czy jest jakiś bezpiecznik, żeby można wyłączyć alarm i żeby centralny działał. Proszę o pomoc. Jeszcze jedno pytanie, czy nie działająca lampka w drzwiach od kierowcy może mieć wpływ na załączanie się tego alarmu ? oraz czy na komputerze samochodu powinno coś się wyświetlać jak otwarte są któreś z drzwi ??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

1.9 SDI 1999 r. czujniki alarmu

Post autor: Qto » ndz lip 10, 2011 21:22

repciu pisze:czy nie działająca lampka w drzwiach od kierowcy może mieć wpływ na załączanie się tego alarmu ?
nie do końca...ale sprawy mogą być powiązane ze sobą. Poczytaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090" onclick="window.open(this.href);return false;
Czujniki są we wszystkich zamkach, jeżeli nawala któryś w drzwiach to przy włączeniu się alarmu powinno też świecić się światełko w podsufitce. Jeżeli w bagażniku to może (ale nie musi) się świecić lampka w bagażniku. Czujnik w zamku maski możesz łatwo odłączyć, przy prawej lampie jest wtyczka.
VAGiem można sprawdzić przyczynę załączenia alarmu.
Temat zacznij od ogarniana mikrostyków i zimnych lutów w zamku/zamkach (wg porady wyżej)
repciu pisze:czy na komputerze samochodu powinno coś się wyświetlać jak otwarte są któreś z drzwi ??
w 99 nie było takiej opcji



repciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 14:41

1.9 SDI 1999 r. czujniki alarmu

Post autor: repciu » ndz lip 10, 2011 21:53

Sprawdziłem teraz, że ta żarówka w bocznych drzwiach jest ok, ale nie świeci, a wszystkie trzy lampki u góry nawet przy zamkniętych drzwiach palą się cały czas i przy zamknięciu i uzbrojeniu alarmu też. Wcześniej tego nie widziałem, gdyż miałem włączone lampki na 0.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

1.9 SDI 1999 r. czujniki alarmu

Post autor: Qto » ndz lip 10, 2011 21:57

repciu pisze: wszystkie trzy lampki u góry nawet przy zamkniętych drzwiach palą się cały czas i przy zamknięciu i uzbrojeniu alarmu też
No to już wiesz że zamek jest winny. Najczęściej kierowcy, wyżej ładna fotoporada co z nim zrobić :bigok:



repciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 14:41

1.9 SDI 1999 r. czujniki alarmu

Post autor: repciu » ndz lip 10, 2011 22:00

Znaczy zamek ten, co przekręca się kluczykiem, czy chodzi o ten czujnik co jest w drzwiach, ale skoro w drzwiach kierowcy zepsuty to czego nie gasnie lampka prawa i srodkowa, czy to jest tak, ze jak jeden nie dziala zamek to swieca sie i tak wszystkie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

1.9 SDI 1999 r. czujniki alarmu

Post autor: Qto » ndz lip 10, 2011 22:02

repciu pisze:Znaczy zamek ten, co przekręca się kluczykiem, czy chodzi o ten czujnik co jest w drzwiach
Nie czaję, zamek jest jeden w drzwiach a w zamku "czujnik"...otwórz no ten link co podałem wyżej i tam jest wszystko opisane
repciu pisze:ale skoro w drzwiach kierowcy zepsuty to czego nie gasnie lampka prawa i srodkowa
Obojętnie które drzwi otworzysz to wszystkie lampki się zapalają :bigok:



repciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 14:41

1.9 SDI 1999 r. czujniki alarmu

Post autor: repciu » ndz lip 10, 2011 22:04

Aha teraz czaję wielkie dzięki za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości