CLIMATRONIC - chłodzi tylko jedną stronę

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bolek10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 08, 2011 22:38

CLIMATRONIC - chłodzi tylko jedną stronę

Post autor: bolek10 » pt lip 08, 2011 22:49

Witam wszystkich.
Panowie, problem jaki mam to źle działający nadmuch klimy - dmucha zimnym jak powinna ale tylko na prawą stronę kabiny. Lewa strona daje powietrze z zewnątrz. +Ogrzewanie działa normalnie, na dwie strony. Była nabijana 2 miechy temu, nowy filtr przeciwpyłkowy, dziś po podłączeniu pod kompa u mechanika nie wykryto żadnych błędów poza tym, że temp strony lewej kabiny i prawej różnią się bardzo. Autodiagnostyka urządzenia nic nie wykazała - po rozebraniu kokpitu stwierdzam, że wszystkie silniczki pracują - widać to. Czy ktoś może ma na to pomysł. Nadmieniam, że auto to MKV (2006r) 1.9 Tdi 105 KM.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

CLIMATRONIC - chłodzi tylko jedną stronę

Post autor: doggie » sob lip 09, 2011 00:11

miałem podobnie po serwisie klimy, po nabiciu nowym czyynikiem chłodziła tylko strona pasażera, najdziwniejsze było to że mam climatic a nie dwustrefowy klimatronik :D zagadka nie z tej ziemi :rotfl: decyzja serwisanta - zawór rozprężny się zawiesił, wymiana czynnika jeszcze a jak nie pomoże wymiana zaworu, jednak po ponownej wymianie czynnika klima ruszyła dmuchając już normalnie



bolek10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 08, 2011 22:38

CLIMATRONIC - chłodzi tylko jedną stronę

Post autor: bolek10 » sob lip 09, 2011 00:34

W moim przypadku po nabiciu jeździłem ok. 1.5 miesiąca i było ok. Może ma jakieś znaczenie, że wcześniej było tam totalnie pusto - weszło prawie "500g" czynnika. Gdzie jest ten zawór rozprężny, jak go sprawdzić ?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

CLIMATRONIC - chłodzi tylko jedną stronę

Post autor: doggie » sob lip 09, 2011 00:40

zawór rozprężny znajduje się przy ścianie grodziowej za silnikiem, mniej więcej po środku,



bolek10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 08, 2011 22:38

CLIMATRONIC - chłodzi tylko jedną stronę

Post autor: bolek10 » sob lip 09, 2011 00:48

Dziwne troszkę mi się to wydaje skoro z prawej strony powietrze leci niemalże lodowate - i ta jedna krateczka potrafi nieźle schłodzić kabinę - z pozostałych (prawa strona) leci najpierw to co na zewnątrz (mimo ustawienia LO) a potem delikatnie, powoli leci ciut chłodniejsze... Nabicie klimy kosztowało 170 zł. Zawór widzę kosztuje prawie 150 zł, plus wymiana, plus nabicie. Masakra. Pewności żadnej ale dobrze, że jakaś alternatywa.



bolek10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 08, 2011 22:38

CLIMATRONIC - chłodzi tylko jedną stronę

Post autor: bolek10 » ndz lip 10, 2011 23:08

Problem rozwiązany - okazało się, że było mało czynnika chłodzącego - mam gdzieś wyciek. Dziękuję



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości