mam centralny chce dodatkowo alarm

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Steryd4u
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 03, 2010 19:56
Lokalizacja: Zabrze

mam centralny chce dodatkowo alarm

Post autor: Steryd4u » ndz lip 03, 2011 19:40

Witam,
moja mamuśka kupiła sobie mk4 i ten że pojazd ma fabrycznie zamontowany centralny zamek a dodatkowo ma być zamontowany alarm. Mam kilka pytań związanych z tymi instalacjami:

1. na kluczyku jest VW które się wciska ale z autem nic się nie dzieje, czy tam jest jakaś bateria, czy jakoś to się ładuje bo widziałem tak jakby wejście na ładowarkę w kluczyku?

2. Jaki jest koszt u mechanika domontowania alarmu?

3. Czy bardziej mi się opłaca kupić gdzieś alarm i zamontować go samemu, czy nie ma z tym żadnych problemów, czy czegoś nie zepsuje?



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

mam centralny chce dodatkowo alarm

Post autor: mara_010 » ndz lip 03, 2011 19:44

1 nie wiem ale to może być immo albo kluczyk z podświetleniem
2 różne są koszty montowania zależy od alarmu i od gościa który to robi ale u mnie w ski cena skacze miedzy 350-400zł
3 co do alarmu spod krzaka to nie jestem do tego przekonany. jak kupować to dobry to też trochę kosztuje. Jak się trochę znasz na elektryce to raczej sobie poradzisz. ważne aby dobrze czytać schemat podłączenia i dobrze polutować a niczego nie zepsujesz


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

Steryd4u
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 03, 2010 19:56
Lokalizacja: Zabrze

mam centralny chce dodatkowo alarm

Post autor: Steryd4u » ndz lip 03, 2011 20:01

kluczyk otworzylem, jest to światło ale brak żarówki tz jest sam metal nie ma szkla, może ktoś wie gdzie taka żarówke można dostać

ten koszt to chyba jak bym centralnego nie mial?



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

mam centralny chce dodatkowo alarm

Post autor: mara_010 » ndz lip 03, 2011 20:10

u mnie biora tak za dołożenie do centralnego zamka alarmu a co do zarowki to raczej tylko aso albo dobry sklep z czesciami samochodowymi albo dobieranie innych zarowek, kolega szukał takiej zarowki do kluczyka z mk3 i znalazl raz w sklepie za 67zł wiec sobie odpuscił z tym


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

Steryd4u
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 03, 2010 19:56
Lokalizacja: Zabrze

mam centralny chce dodatkowo alarm

Post autor: Steryd4u » ndz lip 03, 2011 20:14

żarówke spróbuje poszukać tam gdzei klucze dorabiaja , a alarm sam kupie i zmontuje :smirk:

Wiekie dzięki za pomoc!



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

mam centralny chce dodatkowo alarm

Post autor: mara_010 » ndz lip 03, 2011 20:46

Steryd4u, nmzc :) trzeba sobie pomagać życzę powodzenia przy montowaniu ja mam to za sobą i na razie sprawuje się dobrze


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

godzik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw lip 26, 2007 12:01
Lokalizacja: Tychy

mam centralny chce dodatkowo alarm

Post autor: godzik » ndz lip 03, 2011 21:07

Kluczyk zakładam, że taki standard: http://foto.favore.pl/2011/3/21/13/2974 ... 6684_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Potrzeba żaróweczki 1,5V 0,09W (tak jest na niej wybite przynajmniej), czyli takiej:
http://allegro.pl/zarowka-do-kluczyka-p ... 27296.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak nie znajdziesz żarówki nigdzie na miejscu to daj znać na PW, bo ja musiałem wziąć 10 (jedyna aukcja wtedy), a potrzebowałem jednej, więc mi się marnują :P



Steryd4u
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 03, 2010 19:56
Lokalizacja: Zabrze

mam centralny chce dodatkowo alarm

Post autor: Steryd4u » ndz lip 03, 2011 21:33

@^
tak kluczyk ten, jutro zobacze na mieście jak coś to się do Ciebie zgłoszę :smirk:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: mam centralny chce dodatkowo alarm

Post autor: skaktus » pn lip 04, 2011 11:11

mara_010 pisze: 3 co do alarmu spod krzaka to nie jestem do tego przekonany. jak kupować to dobry to też trochę kosztuje. Jak się trochę znasz na elektryce to raczej sobie poradzisz. ważne aby dobrze czytać schemat podłączenia i dobrze polutować a niczego nie zepsujesz
Bajer jest taki że te "krzaki" to często to samo co super jakościowo modele z nazwą firmy. Swego czasu też się zastanawiałem - no-name czy super jakościowo zestaw. No-name to był koszt około 200 zł, super jakość - niecałe 600 zł. Po sprawdzeniu głównych układów z których składają się popularne alarmy i seryjne modele, stwierdzam że prócz wyglądu pilotów i wyglądu centralki układy są wręcz identyczne.

Ja swój alarm z powiadomieniem na pilota o stanie auta montowałem koło 7 godzin z przerwami.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości