elektryczne lusterka mk2

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

elektryczne lusterka mk2

Post autor: Crayzol » ndz lip 03, 2011 15:17

witam mam problem z elektrycznymi lusterkami z golfa II działają one tylko na boki a przy przełączaniu góra dół również idą na boki :( kable , podpięcie silniczków, przełącznik 100% sprawne. Dopadłem na szrocie silniczki do lusterek od BMW (są takie same jak w mk2) i działają na boki normalnie a przy przełączaniu góra/dół słychać klikanie. Jak sobie z tym poradzić? Proszę o pomoc :crazy:


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

elektryczne lusterka mk2

Post autor: Witek.J » ndz lip 03, 2011 16:33

W obydwu lusterkach słychać "klikanie"? Prawdopodobnie brak masy na przewodzie sterującym sprzegiełkiem.



Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

elektryczne lusterka mk2

Post autor: Crayzol » ndz lip 03, 2011 16:35

w obydwu .fajnie tylko wyciągnąłem silniczki i podpinam je "na ostro" do akumulatora i dzieje się dalej tak samo


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

elektryczne lusterka mk2

Post autor: Witek.J » wt lip 05, 2011 18:56

Nie wiem jak ty to podłączasz, jeżeli prawidłowo to uszkodzona mechanika w lusterku. Ogólnie mówiąc w jednym lusterku jest silniczek i przygiełko. Ten sam silniczek obraca lustrem w obu kierunkach a przygiełko zmienia kierunek obrotu. Do lustra dochodzi 2 przewody zasilające silnik (niebieski i czarny) oraz 2 przewody sterujące sprzęgłem (biały brązowy). Podłącz zasilanie na silnik i lusterko powinno obracać się w lewo lub prawo w zależności od przyłożenia biegunów. Następnie podłącz zasilanie do sprzęgła, biały "+" brązowy "-". Przy takim podłączeniu sprzęgła przyłóż napięcie do przewodów silnika, teraz lusterko będzie obracać się do góry lub w dół w zależności od biegunów na silniku.



Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

elektryczne lusterka mk2

Post autor: Crayzol » wt lip 05, 2011 19:05

kolego ja to wiem :kac: lustereczko śmiga na boki aż miło tyło klika gdy daje go na góra/dół słyszałem , że mogły się zaciąć przekładnie lub mechanizmy plastikowe mogły się posypać bądź gdzieś coś tam podkorodowało i jest lipa :otepienie:


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

ŁAJKEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 11, 2013 23:02

elektryczne lusterka mk2

Post autor: ŁAJKEL » ndz cze 29, 2014 14:08

Witam , jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość podpinam się pod temat bo mam problem z moimi lusterkami w golfie.Podłączyłem wszystko i obydwa lusterka działają tylko góra-dół :-( a nie działają na boki. Co może być przyczyną ? dodam też ,że wiązkę kupiłem osobno a joystick z lusterkami wyciągnąłem kiedyś z innego mk2.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości